• ژانویه 27, 2020

همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ  چگونه ممکن است؟

همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ

اغلب به نظر می رسد که استارتاپ ها و شرکت های بزرگ به اشکال متفاوتی اداره می شوند، سرعت های اجرایی متفاوتی دارند و حتی اهداف متفاوتی نیز دنبال می کنند. اما یک تغییر در این دو نوع شرکت رخ می دهد تا مشارکت و همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ امکان پذیر شود. شرکت های بزرگ  به استارتاپ ها – حتی به جوان ترین و تازه کار ترین آنها – نگاهی بسیار جدی دارند.

همه ما می دانیم که در شرکت های بزرگ، تصمیم گیری به زمان نیاز دارد. چرا که تماس های کنفرانسی، چرخه های تصویب و دیدگاه های ذینفعان مختلف داخلی برای این کار ضروری است. هدایت استارتاپ های کوچک و چابکی که بتوانند به سرعت پیش بروند، خطرات خودش را دارد بدون آنکه محدودیت های مشابه مربوط به شرکت های بزرگ در آن وجود داشته باشد.

همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ برای هر دو طرف مزایایی دارد. استارتاپ ها در پیگیری سریع فرصت های کسب و کار آزادی عمل بیشتری دارند؛ شرکت های بزرگ نیز به منابع بیشتری برای اجرای ایده های ابتکاری دسترسی دارند.

بنابراین برای آنکه همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ در دنیای کسب و کار عملی شود، چه باید کرد و چطور باید کسب و کار خود را کنترل نمود؟

۴ عنصر اصلی در عملی کردن همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ

  1. منحصر به فرد باشید

حتی اگر برنامه اولیه شما بهبود محصول شخص دیگری باشد، تفکر قانع کننده شما باید تفکری باشد که هیچ کس دیگری آن را نداشته باشد. اگر چیزی جدیدی را ارائه ندهید، بهتر است به خانه اول برگردید و از نو برنامه ریزی کنید.

  1. . کسب و کار خود را ارتقا دهید

به عنوان یک استارتاپ، هر فرصتی برای نشان دادن برندتان به سرمایه گذاران بالقوه، شرکا و مشتریان بسیار ارزشمند خواهد بود. حواستان به رویدادها و میدان های رقابت باشد، چرا که یکی از بهترین مکان ها و فرصت ها برای کسب حمایت و بودجه است. اگر چه رقابت ها متفاوت است، اما وقتی خود را آماده کرده باشید – یعنی یک کسب و کار قوی دارید که می توانید با اعداد آن را توجیه و اثبات کنید – تنظیم و آمادگی برای فرصت های بعدی  نسبتا راحت تر خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه استارتاپ موفق داشته باشیم !!؟

۱۰ استراتژی تبلیغات استارتاپ برای جذب مشتری

  1. مخاطبان خود را بشناسید

قبل از اینکه به یک شریک بالقوه، خریدار یا سرمایه گذار نزدیک شوید، بسیار مهم است که سازمان را به طور کامل بررسی کنید و واقعا کسب و کار آنها را درک نمایید. در مورد خصیت و تخصص و مزایای کسانی که با آنها همکاری خواهید کرد تحقیق کنید، تا بهترین راه را  برای توضیح پروژه خود پیدا کرده و  آنها جذب نمایید.

  1. به ضروریات بپردازید

در همکاری بین استارتاپ و شرکت های بزرگ شما وسوسه خواهید شد تا تمام ویژگی هایی را که برای توسعه آنها وقت گذاشته اید، نشان دهید، اما سرمایه گذاران عمدتا علاقه مند هستند تا بدانند که محصولات شما چه مشکلاتی را حل می کنند، چطور و چرا سعی کرده اید بهترین راه حل را پیدا کنید، و چگونه آن را رشد و ارتقا می دهید.  آیا می توانید در کمتر از پنج دقیقه پروژه، بازده سرمایه گذاری و استراتژی رشد خود را توضیح دهید؟

 

 

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۱/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar