همکاری ASUS و GOOGLE جهت راه اندازی کامپیوتر ۸۵ دلاری Chromebit !

Chromebit-main

گوگل در تلاش است تا نحوه ی تفکر ما در مورد محاسبات را با سیستم عامل Chrome خود تغییر دهد. او معتقد است، آینده همیشه متصل خواهد بود. در حال حاضر آخرین تلاشش، در جهت خلق Chromebit که دستگاه USB هم اندازه ی یک تکه چوب است،می باشد و  زمانی که به هر دستگاهی وصل شود آن را به کامپیوتر تبدیل می کند.

دستگاه Chromebit، که با همکاری ASUS ساخته شده بود، در اوایل سال جاری رونمایی شد، اما شرکت ها اکنون به محصول دسترسی پیدا کردند و ارزش آن ۸۵ دلار است و در کنار Chromecast گوگل که هر تلویزیونی را به تلویزیون هوشمند تبدیل می کند، قرار می گیرد. دقیقا همانند Chromecast، دستگاه Chromebit به یک پورت HDMI صفحه تلویزیون یا مانیتور وصل می شود و فورا صفحه نمایش را به کامپیوتر تبدیل می کند.

در ماه مارس رونمایی و در تابستان راه اندازی شد. دستگاه Chromebit، چیزی است که گوگل از آن به عنوان کامپیوتر کامل نام برده است. اما در واقعیت برای دریافت محاسبات، شما نیاز دارید تا به دو وسایل جانبی از جمله کیبورد و موس متصل شوید. آنها می توانند به صورت بی سیم به Chromebit وصل شوند.

 

در درجه ی اول، هدف این دستگاه، کسب و کار و آموزش است. اما قیمت این محصول باعث می شود تا طیف گسترده ای از مردم به سمت آن جذب شوند، از جمله کسانی  به دنبال این هستند تا کامپیوتر قدیمی خود را نو سازند یا کسانی که می خواهند سبک بار سفر کنند و Chromebit را به هر صفحه ای که می خواهند وصل کنند. یکی از کارایی اصلی این دستگاه Google، تأمین انرژی کیوسک های دیجیتال است که اجازه می دهد آنها از راه دور کنترل شوند.

به منظور ترویج آن، گوگل برنامه ای به نام «اپلیکیشن مدیریت دستگاه Chrome» معرفی کرده است که قیمت هر دستگاه در سال ۲۴ دلار می باشد و اجازه می دهد تا کیوسک های آنلاین دیجیتال را نظارت کند و همچنین اگر چیزی اشتباه شد، هشدار دهد.

یکی از مزایای فوق العاده Chromecast این است که به مردم این امکان را می دهد تا ویدئوها را از مکان هایی مانند Netflix و HBO GO، زمانی که در سفر هستند دریافت کنند. تنظیمات WiFi هتل ها طوری هستند که به شما اجازه نمی دهند تا از Chromecast استفاده کنند، اما Chromebit قادر خواهد بود تا این محدودیت ها را دور بزند و به شما اجازه می دهد در هر نقطه از دنیا که می روید از اشتراک Netflix استفاده کنید.

یکی از مشکلاتی که Chromebit دارد، این است که زیاد قدرتمند نیست. حافظه ی ۲ گیگابایتی این امکان را به شما نمی دهد  تا چندین کار را به طور هم زمان انجام دهید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar