همگام سازی نرم افزار می تواند ارزش CRM را بیشتر کند

چطور همگام سازی نرم افزار می تواند ارزش CRM را بیشتر کند؟

برای افزایش ارزش CRM می بایست با برخورد معقول با داده‌ها، کارایی بیشتر و از همه مهم‌تر، مشتریان خشنود! در این راه گام برداریم!

ارزش CRM

هزینه CRM زیاد است. پیاده‌سازی، به‌روزرسانی و آموزش به همه افراد را شامل می شود. آیا ارزشِ سرمایه‌گذاری دارند؟

با اقیانوسی از اطلاعات در مورد فروش و بازاریابی، پشتیبانی از مشتریان و توسعه محصول روبه‌رو هستیم. خودِ CRM این پتانسیل را دارد که خدمات بیشتری را به سازمان‌ها ارائه دهد. تنها به این شرط که این اطلاعات را درک کنید! پس، اطلاعات بیشتر لزوماً به معنای تصمیم گیریِ بهتر نیست!

یکی از راههایی که برای سرمایه گذاری CRM جهت کسب نتایج بهتر کمک می کند آموختن به ماشین است! در این نوع یادگیری، شما به کامپیوترتان آموزش می دهید تا همانندِ شما فکر و عمل کند! یک‌ لایه هوشمند بر روی سیستم‌های CRM وجود دارد که مربوط به همگام سازی نرم افزار می‌شود و شرح مشتریان خود را بیان می‌کند.

این لایه از سه قسمت تشکیل‌ شده است:

  • تجزیه‌ و تحلیل گذشته برای فهمیدنِ فعالیتها و داده هایی که نتایج فوق العاده ای به همراه دارند! مثلِ رضایت کامل مشتری.
  • تفسیر رفتار و تعامل مشتریان جدید و همینطور توصیه هایی برای فعالیتِ بعدی که نتایج موفقیت آمیزتری را به همراه بیاورد.
  • به روزرسانیِ “یادگیریِ” آن بطور مداوم و براساس آخرین دستاورد و نتایج! بدونِ نیاز به تغییرات دستی و ورودی.

همگام سازی نرم افزار می‌تواند در مدیریت کردن، درک و خدمات بهتر به مشتریان کمک شایانی کند. همینطور تجارب بسیار شخصی مشتری خود را نیز، می توانیم در سطح خیلی وسیع تری بدست آوریم.

 

در اینجا شش حوزه‌ همگام سازی نرم افزار که به شما در ارزیابی سرمایه‌گذاری CRM کمک می‌کند را بیان می کنیم:

  1. به دست آوردن بینش نسبت به آینده. تمرکز سیستم‌های CRM بر جمع‌آوری داده‌های گذشته است. بزرگ‌ترین قدرت همگام سازی نرم افزار از جهت دیگر، ارائه پیش‌بینی آینده است. همگام سازی نرم افزار، با توجه به همه تعامل ها و ایجاد توصیه هایی بر نحوه تعامل های آینده، مشخص می کند که با کدام مشتری چه رفتاری داشته باشیم تا نتایج خوبی بدست آوریم.

 

  1. پیش‌بینی مستمر برای به‌روزرسانی. جهان ثابت نمی‌ماند. با توجه به تغییر تعامل ها و اطلاعات شما (بخاطر عرضه محصول جدید، جایگاه کارمندان و تغییر چرخه زندگی مشتری) همگام سازی نرم افزار نیز دچار تغییر خواهد شد. با تفسیر فعالیتهایی که یادگیریِ ماشین بطور خودکار انجام می دهد دیگر نیازی به راه اندازی و حفظ قوانین بصورت دستی نیست.

 

  1. کشف “چرا” . CRM می‌تواند به شما کمک کند که تمامی اطلاعات خود را در یک محل برای دید یکپارچه قرار دهید، اما در مورد فعل‌ و انفعالاتی که در آن صورت می‌گیرد فاقد دانش است. حتی اگر CRM یک مشتری در معرض خطر باشد، شما نیاز به‌ صرف زمان برای تحقیق در مورد دلایل اتفاق افتاده دارید. درحالی‌ که همگام سازی نرم افزار سنتی یک جعبه سیاه (پیش‌بینی بدون دلیل انجام آن کار) داشت، پیشرفت‌های اخیر در زمینه یادگیریِ ماشین، این اجازه را می‌دهد که سیستم اقدامات لازم برای کشف دلایل موردنیاز را انجام دهد و هرگونه ابهام را از بین ببرد. با درکِ اینکه چرا یک پیش‌بینی خاص ساخته‌ شده، مسائلِ ایجاد شده مقابل مشتری را می توان با استفاده از اطلاعات موجود برای کسب نتایج بهتر انجام داد. به عنوان مثال، سیستم می بیند که ۱۰ درخواست پشتیبانی در طول دو هفته گذشته توسط مشتری ثبت شده و میزان استفاده آنها هم تا ۵۰ درصد کاهش یافته است. سیستم با بررسی و تحلیل کلیه این داده ها، بهترین فعالیت موردنظر را انجام داده و با افزایش توانایی حساب کاربری مدیر، برای داشتن مکالمه و تعامل مؤثر با مشتری تلاش می کند. با یادگیریِ سیستم، بهره وری و خدمات ویژه مشتری بطور کاملاً انحصاری ایجاد شده است.

 

  1. پیش‌بینی در سطح مشتری فردی. CRM همانطور که در ارائه حساب کاربری افراد و سطوح مختلف مشتریان سودمند است در ارائه گزارش از سلامت کلی مشتریان نیز کارآمد می باشد. همگام سازی نرم افزار، رفتار هر جزء از هر تعامل را به‌ عنوان یک مرکزِ داده ی مجزا در نظر می‌گیرد. اینجاست که اتفاق جادویی رخ می دهد! این کمک می‌کند تا الگوهای بسیار غنی برای تعامل با مشتری ایجاد گردد. یعنی شما می توانید پیام مناسب، برای افراد مناسبِ آن در زمان مناسب و دقیق با شخصی سازیِ فوق العاده ارائه دهید.

 

  1. تجزیه‌ و تحلیل داده‌های بدون ساختار. CRM برتری دارد در اداره کردن داده‌های ساخت‌یافته مانند درآمد یا طبقه‌بندی کردن مشتری‌ها، اما این تنها یک‌تکه از داستان مشتری است. درک تفاوت‌های ظریف از موضوع‌های بدون ساختار، مانند داده‌های متنی ایمیل، الگوهای پاسخ و یا یادداشت‌های جلسه می‌تواند به‌ عنوان موارد رقابتی در این زمینه محسوب گردد.
  2. تقویت سازگاری بیشتر با CRM. موفقیت CRM شما به همان اندازه ی داده ها و اطلاعات شما خوب است و همگام سازی نرم افزار، بهترین درمان برای هرگونه مشکل و وضع نا به سامان شما خواهد بود. از طرف دیگر، این سیستم می تواند فرایندهای دستی و خسته کننده را به حالت اتوماتیک درآورد. مثل طبقه بندی و برچسب زدن خدمات پشتیبانی.

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar