• ژانویه 28, 2020

هنر بازاریابی از طریق شکلک (Emoji) + نمونه های هوشمندانه آن

هنر بازاریابی با استفاده از emoji

هنر بازاریابی

در اینجا واقعیتی وجود دارد که کمی آزاردهنده ست: با توجه به اطلاعاتی که توسط آژانس بازاریابی Deep Focus بدست آمده، از هر ۱۰ جوان، چهار نفر با دیدن عکس ها درگیر و جذب می شوند تا خواندن مطلب!

نزدیک به نیمی از نسل تحصیل کرده، زبانی که در تاریخ نقاشی های غارنشینی استفاده می شد را به  تجزیه و تحلیل چند جمله و متن ترجیح می دهند!

برجسته ترین مورد در میان این تغییر ارتباط تصویری، استفاده از شکلک یا همان (emoji) است. همه ی ما شاهد حضور برجسته ی شکلک در سال گذشته بودیم، اما در واقع شکلکی که ما اکنون می شناسیم در سال ۲۰۱۱ آغاز شده است. اما در سال گذشته بود که تقریباً در همه جا شایع گردید.

امروز در سال ۲۰۱۶، همه ی جوانان در متون، پست ها و عکس های خود در سایر شبکه های اجتماعی (توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و …) و حتی خارج از آن (در مقالات دانشگاهی) از این شکلک های زرد و دوست داشتنی که همه ی حالات احساسی را دربرگرفته است استفاده می کنند.
از آنجایی که نسل جوان، جمعیتی مهم برای رسیدن به موفقیت به حساب می آیند، برندها نیز در تلاش برای سرمایه گذاری روی این شکلک ها هستند. این کار چنان فراگیر شده که صنعتی که کاملاً نابود شده بود، کمپین هایی را برای ارزیابی “تأثیر این نوع تصاویر در بازگشت سرمایه ی خود” راه اندازی کرد.

نمونه های زیر استفاده ی برند ها از شکلک های استانداردی است که در بیشتر گوشی های هوشمند وجود دارد. زیرا خارج از این موارد، شکلک هایی هم هستند که شرکتهایی مانند کوکا کولا و دیزنی، آنها را سفارشی برای خود می سازند. با هم به مطالعه ی این نمونه های برتر می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید:


۶ نمونه از بهترین بازاریابی های تصویری

 

۶) Baskin-Robbins

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است در استفاده ی برند از شکلک ها به وجود بیاید دشوار شدن فهم آنهاست! تلاش بیشتر و ریسک پذیری برای ایجاد یک رشته از شکلک های هوشمند که فهم یک پیام طولانی تر را ساده تر می کند چیزی ست که باعث می شود توئیت شرکت Baskin-Robbins بسیار عالی باشد. این شکلک یک قیف بستنی است. چیز خیلی جذابی نیست اما باعث کوتاه شدن یک متن می شود.

 

 

هنر بازاریابی Baskin-Robbins از طریق شکلک (Emoji)

۵) NASCAR

در روز جهانی شکلک (بله، چنین چیزی وجود دارد)، NASCAR عکسی را توئیت کرد که شاید بتوان نامِ شکلک گرافی (Emoji-Graphic) بر آن نهاد. آمیزه ای از شکلک هایی بود که به تصویر یک انسان بدل می شد. عکس ورزشکار معروفی را می توان در این تصویر دید که توسط شکلک های ایجاد شده است.

هنر بازاریابی NASCAR از طریق شکلک (Emoji)

 

۴) جنرال الکتریک

بعد از مدل جدول تناوبی عناصر، جنرال الکتریک از کاربران می خواهد بر روی صورتک ها کلیک کنند تا “علوم خود آموز، فیلم هایی با مهمانان ویژه، و هر چیز دیگری از علم شکلکی” را کشف کنند. به عنوان مثال، کلیک کردن بر روی یک صورت خندان، بازدید کنندگان را به دیدن یک ویدئو از بیل نای (دانشمندی که تکامل را با استفاده از شکلک ها توضیح می دهد) دعوت می کند. در حالی که کلیک کردن بر روی یک موشک، اطلاعاتی در مورد فضاپیمای نیو هاریزون ناسا به دست می دهد. چه کسی می دانست که از شکلک ها در جایگاه ابزار آموزشی استفاده خواهد شد؟!

هنر بازاریابی جنرال الکتریک از طریق شکلک (Emoji)

 

۳) Deadpool

مطمئناً، این مثال کمی نامأنوس به نظر می رسد، اما این نوع از پیام رسانی بسیار مؤثر است. علاوه بر این، هنگامی که شما کمدین های مشهوری را دارید که “نحوه ی استفاده ی شما از شکلک ها” را توئیت می کنند، پس باید کارتان درست بوده باشد!

 

هنر بازاریابی Deadpool از طریق شکلک (Emoji)

 

۲) مؤسسه ی Smithsonian

این مورد مثال دیگری از آموزش شکلکی است: در روز جهانی شکلک، این مؤسسه شکلکی را مشابه قطعه ای از موزه شان بود توئیت کرد که با یک لینک به اطلاعات بیشتر مرتبط می شد. برای مثال شکلک ترومپت، برای بازدید کنندگان حقایقی را در مورد ترومپت لویی آرمسترانگ به ارمغان می آورد. اگر هر کدام از افراد نسل جوان واقعاً محتوا را خوانده باشند، هیچ حرفی برای گفتن ندارند!

 

هنر بازاریابی مؤسسه ی Smithsonian از طریق شکلک (Emoji)

 

۱) پیتزا دومینو

هدف هر کسب و کار باید کاهش اصطکاک در طول فرایند خرید باشد. پیتزا دومینو با انتخاب شکلک پیتزا در مکانیزم سفارش غذا، مدت زمان لازم برای دریافت سفارش را به ۵ ثانیه کاهش داد که این بسیار عالی ست. زیرا تنها چیزی که نسل جوان بیش تر از شکلک ها دوستش دارند، سرعت و لذت بردن از آن است.

 

هنر بازاریابی Domino از طریق شکلک (Emoji)

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar