واردات بیش از هزار تن قهوه به ارزش ۳ میلیون دلار به کشور !

آمارهای واردات نشان می‌دهد که واردات قهوه طی پنج ماهه امسال به بیش از ۱۰۰۰ تن رسیده که این میزان ارزشی بیشتر از سه میلیون دلار داشته است.ایران در پنج‌ ماهه نخست سال جاری قهوه خام را به دو صورت حجم عمده و در بسته بندیهای مخصوص خرده فروشی وارد کرده است که حجم مجموع این واردات به ۱۳۶۰ تن می‌رسد.

همچنین فهرست آماری تعرفه واردات و کشورهایی طرف معامله ایران نشان می دهد که امارات، ویتنام، اندونزی و هند به ترتیب بیشترین صادرات قهوه را در حجم عمده به ایران داشته اند.

ارزش ۱۳۶۰ تن قهوه وارد شده به کشور از فروردین تا مرداد ماه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار یعنی کمتر از ۱۰ میلیارد تومان می‌رسد، به این ترتیب ارزش هر کیلوگرم قهوه خام وارداتی از این کشورها نزدیک به ۲٫۳ دلار یعنی حدود ۶۸۰۰ تومان است.

در بین کشورهای صادرکننده قهوه خام به ایران، امارات نیمی از بازار قهوه وارداتی به ایران را در دست دارد، این کشور طی مدت مذکور بیش از ۸۰۰ تن قهوه با ارزشی حدود ۵ میلیارد تومان به ایران فروخته است.

ایران علاوه بر واردات قهوه خام به صورت عمده به واردات این محصول در بسته‌بندی‌های آماده خرده‌فروشی نیز اقدام می کند، کشورهای ایتالیا و ترکیه در کنار امارات از جمله صادر کنندگان قهوه در بسته‌بندی‌های آماده خرده‌فروشی به ایران هستند.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar