واقعیت راه اندازی کسب وکار چیست؟

راه اندازی کسب وکار خیلی ساده هم نیست! از کجا می دانید که برای راه اندازی کسب وکار آمادگی دارید؟

 

واقعیت راه اندازی کسب وکار چیست؟
راه اندازی کسب وکار

 

راه اندازی کسب وکار

راه اندازی و مدیریت کسب وکار مزایای زیادی دارد. شما می توانید رئیس خودتان شوید. به رؤیاهای خود دست یابید و از انعطاف پذیری زیادتان لذت ببرید. البته سخت کوشی، موانع و شکست، ناامیدی و سرخوردگی را هم درگیر می کند. یک گام مهم در ارزیابی شایستگی تان، راه اندازی کسب وکاری است که واقعیت های پیش رو را درنظر بگیرید.

درباره درآمد خود فکر کنید

مدیریت کسب وکار اغلب برای ساعات طولانی و درازمدت نتیجه می دهد نه در تعطیلات و درآمدهای شخصی کوچک!

حتی ممکن است کسب وکار شما سودآوری را ایجاد کند و شما این پول را در بازگشت به کسب وکار سرمایه گذاری کنید -تا اینکه به خودتان حقوقی پرداخت نمایید. اگر از عهده ی دریافت حقوق برمی آیید حجم و تکرار پرداختی ها ممکن است توسط سودها و مخارج کسب وکارتان تحت تأثیر قرار بگیرد.

 

مطلب پیشنهادی: مراحل ضروری برای ایجاد کسب وکار در سال جدید!

 

خانواده خود را درنظر بگیرید

تفاوت زیادی هست بین کار کردن به عنوان کارمند برای کسی دیگر و مدیریت کسب وکار شخصی! احتمالاً احساس می کنید که نیاز دارید تا جایی که ممکن است روی کسب وکارتان زمان صرف کنید. اگر تنظیم ساعت انجام ندهید و استطاعتِ مرخصی سالانه نداشته باشید می تواند حجم و کیفیتِ زمانی را که با خانواده سپری می کنید کاهش دهد.

 

شخصیت خود را ارزیابی کنید

با اینکه راه اندازی و مدیریت کسب وکار به مهارت های زیادی نیاز دارد برای ارزیابی ویژگی های شخصی نیز مفید است. فشار را چگونه مدیریت می کنید؟ آیا نگرش مثبت دارید؟ آیا تحت استرس، به خوبی کار می کنید؟ آیا از تعامل با سایر مردم لذت می برید؟ پاسخ دادن به این پرسش ها، می تواند به شما کمک کند تا بدانید که آیا برای راه اندازی کسب وکار آماده هستید یا خیر.

روی اهداف خود متمرکز شوید

وقتی شما کسب وکاری را مدیریت می کنید احتمالاً درمی یابید که فقط شما زمان و پول کافی برای دستیابی به اهداف شخصی خود را ندارید. لذت بردن از تعطیلات رؤیایی، پرداخت رهن و سپری کردن زمان بیش تر با کودکان و … همه اهداف شخصی هستند که شاید همانطور که کار می کنید تا به اهداف کسب وکاری برسید مجبور باشید آنها را به عقب بیندازید.

 

چگونه می توانید خارج شوید؟

شما باید استراتژی های خروج خود را هم درنظر بگیرید. بطور ایده آل، کسب وکارتان باید مدیریت شده و نگهداری شود اگر برای کل زمان هاست. هنگام شروع، باید برنامه ای را برای کسب وکار داشته باشید تا در صورتیکه بخواهید از آن خارج شده و یا خودتان را بازنشسته کنید یک داراییِ قابل فروش باشد.

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar