واژه نامه گوگل آنالیتیک که در درک بهتر آن به شما کمک می کند

 واژه نامه گوگل آنالیتیک

درک بهتر از گوگل آنالیتیک

آیا شما نیاز به درک عمیق تری از گوگل آنالیتیکس دارید؟ آیا می دانید هر بخش از گوگل آنالیتیکس چه اطلاعاتی را ارائه می کند؟ با با برسی واژه نامه گوگل آنالیتیک به درک بهتر آن کمک خواهیم کرد.

یادگیری چند نکته و تنظیمات مهم می تواند گزارش گوگل آنالیتیکس را بهبود بخشد.

در این مقاله، واژه نامه گوگل آنالیتیک و آنچه که برای استفاده از آن نیاز دارید، ارائه می شود؛ با پدیده فکر مهتر همراه باشید!

توجه: در این پست فرض می شود که گوگل آنالیتیک برای حداقل یکی از وب سایت های شما تنظیم شده است. اگر گوگل آنالیتیک را راه اندازی نکرده اید، می توانید از طریق مراحل راه اندازی در مرکز راهنمایی گوگل آنالیتیک به طور کامل به راهنمایی های لازم دست پیدا کنید.

برای مطالعه بیشتر:

گوگل آنالیتیکس چیست و چه کاری انجام می دهد

واژه نامه گوگل آنالیتیک

این اصطلاحات را اغلب در داده های گوگل آنالیتیکس مشاهده می کنید. و از آنها در این پست استفاده خواهیم کرد. دانستن واژه نامه گوگل آنالیتیک در نحوه استفاده از گوگل آنالیتیک کمک می کند.

 1. ابعاد (Dimensions): توصیف یا مشخصه ای از یک شی است که می تواند مقادیر مختلفی را ارائه دهد. مرورگر، صفحه خروج، صفحه نمایش و بازه زمانی دوره، همه نمونه هایی از ابعاد هستند که به طور پیش فرض در گوگل آنالیتیکس ظاهر می شود.
 2. متریک (Metrics): عناصر فردی یک بُعد است که می تواند به صورت مجموع یا نسبت اندازه گیری شود. بازدید ها از صفحه، صفحات/دوره ها، و میانگین زمان دوره نمونه هایی از متریک ها در گوگل آنالیتیکس هستند.
 3. دوره ها (Sessions): مدت زمانی است که کاربر به طور فعال در وبسایت، برنامه و غیره در یک محدوده تاریخی مشغول به کار است. همه داده های استفاده (بازدید از صفحات، رویدادها، تجارت الکترونیک، و غیره) با یک دوره مرتبط است.
 4. کاربران (Users): کسانی هستند که حداقل یک دوره در محدوده تاریخ انتخاب شده حضور داشته اند. و شامل کاربران جدید و تکراری هستند.
 5. بازدید صفحات (Pageviews): تعداد کل دفعاتی است که یک صفحه مشاهده شده است. توجه داشته باشید که بازدیدهای مکرر توسط یک کاربر تکراری نیز در این مقدار حساب می‌شود.
 6. صفحات/دوره ها (Pages/Session): (میانگین عمق صفحه) میانگین تعداد صفحات مشاهده شده در یک دوره است. در اینجا نیز بازدیدهای مکرر توسط یک کاربر تکراری نیز در این مقدار حساب می‌شود.

 7. میانگین زمان دوره (Avg. Session Duration): میانگین طول دوره ی استفاده کاربران است.
 8. نرخ پرش (Bounce Rate): درصد کسانی است که تنها یک صفحه از وب‌سایت شما را مشاهده کرده‌اند. (بازدیدی که در آن کاربر به وبسایت شما وارد شده و بدون آنکه هیچ تعاملی با آن داشته باشد، صفحه را بسته است) هر چقدر که نرخ پرش وبسایت شما کمتر باشد، یعنی وبسایت شما در حفظ کاربر موفق‌تر عمل کرده است.
 9. دوره های جدید (New Sessions): برآورد درصد بازدیدها برای اولین بار است.
 10. اهداف (Goals): اهداف به شما این امکان را می دهد که اندازه گیری کنید چند بار کاربران اقدامات خاص را در وب سایت شما انجام می دهند یا تکمیل می کنند.
 11. تبدیل ها (Conversions): تعداد اهدافی است که در وبسایت شما تکمیل شده اند.
 12. کمپین ها (Campaigns): کمپین ها (همچنین به عنوان کمپین های سفارشی شناخته می شوند) به شما امکان می دهند پارامترهای شخصی خود را به هر URL از وب سایت خود برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد ترافیک ارجاع خود، اضافه کنید.
 13. جذب (Acquisition): روشی است که کاربران خود را بدست آورده‌اید.
 14. رفتار (Behavior): داده های رفتاری به شما کمک می کند تا مطالب خود را بهبود ببخشید.

در بالا چهارده مورد از واژه نامه گوگل آنالیتیک را با هم برسی کردیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا در پست های بعدی اطلاعات بیشتری نسبت به آن و نحوه استفاده آن در اختیار شما قرار دهیم.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar