ورود به بازارهای جهانی چگونه امکان پذیر است ؟

بازارهای جهانی

 

ورود به بازارهای جهانی

بعد از کار کردن در بازار داخلی و کسب موفقیت های فراوان می توانید با سهام خود که در این مدت به دست آورده اید در بازارهای کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنید و وارد بازار این کشورها شوید.
راه و روش های فراوانی برای این کار وجود دارد. این راه و روش های ورود به بازار در هر یک از کشورها با هم متفاوت است ما در این مقاله توضیحاتی درباره این روش ها برای شما در نظر گرفته ایم برای مطالعه ی مقاله با ما همراه باشید.

۱- صادرات

در این کار موسسه ها محصولات خود را به گروه هایی که در دیگر کشورها هستند می فروشند. البته صادرات محصولات طبق قوانین کشور صادره و کشوری که محصول را وارد می کند باید صورت بگیرد تا شرکت ها برای این کار با مشکل روبه رو نشوند. صادر کردن یکی از مهم ترین روش هایی ست که برای ورود به بازار جهانی به شمار می رود قبل از صادر کردن محصولات خود به کشورهای همسایه و یا دیگر کشورها سعی کنید درباره بازارهای این کشور ها به صورت دقیقی مطالعه کنید تا بعد از سرمایه گذاری به مشکل بر نخورید.

 

۲- حق امتیاز

حق امتیاز قراردادی است بین طرفین که طبق قانون و اقتصاد هر کشور حقوق هر دو طرف معامله در آن ثبت می شود، این قرارداد به طرف مقابل اجازه می دهد که از مالکیت، تولید، و توضیحات فنی تمام محصولات مطلع باشد و یا تمام تولیدات و خدمات را با نام تجاری صاحب محصول در بازار ارائه دهد. این کار در مدت زمان معین و منطقه جغرافیایی مورد نظر انجام شده و با دریافت مبلغ معین و یا منافع اقتصادی صورت خواهد گرفت.

 

۳- پروژه های مشترک

پروژه های تجاری و یا اقتصادی و … مشترک بین کشورها به عنوان یکی از راه و روش مشهور برای ورود به بازار دیگر کشورها به شمار می رود، و این کار به معنای قرارداد چند کشور یا قراردادهای دائمی است که قسمتی از مبلغی مورد نظر پروژه ها برای تولیدات و نواقص کار فنی محصولات استفاده می شود.

 

۴- تولید مستقیم و روش های دیگر

تولید مستقیم به معنای این است که موسسه و یا شرکت موردنظر با روش های متفاوت به تولید و توزیع محصولات خود در انواع کشورها می پردازد و این طریقه بیش ترین میزان استفاده در کشورها و کارخانه های بزرگ جهانی را دارد. این طریقه بعد از تشکیل سیاست های خاصی در آسیا بیشتر منتشر شده است.

روش های دیگری که در شرکت ها و موسسه های بزرگ استفاده می شود قراردادهای کشوری، استراتژی های کشوری، مجوز قراردادها هستند که با این روش ها نیز می توانید به خوبی وارد این بازارها شوید.

 

جاذبه های بازاریابی بین المللی

تقاضای پیش بینی شده در بازارهای خارجی

ورود به بازارهای جهانی به شما کمک می کند که که تقاضای وسیعی از محصولات را از کشورهای توسعه یافته داشته باشید. به طور مثال شرکت های مک دونالد بیشتر از ۴۷۰۰ مرکز تجاری در کشورهای دیگر به غیر از آمریکا دارد.

اشباع بازارهای محلی

اشباع بازارهای محلی با محصولات خودشان و رقابت های ابجاد شده بین آن ها باعث می شود شرکت ها به صادرات محصولات خود به کشورهای دیگر بیندیشند و سرمایه خود را در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند.

مزیت های فن آوری

تشویق دولت ها برای تولید در یک کشور باعث پیشرفت این فن آوری نسبت به دیگر کشورها می شود به طور مثال در آمریکا تحکم روی تولید و ساخت کامپیوترها در سال های متعدد باعث شد که این فن آوری در این کشور توسعه یابد.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar