وضعیت روحی خود را در طول ۵ دقیقه چطور تغییر دهیم؟

وضعیت روحی خود را در طول 5 دقیقه چطور تغییر دهیم؟

 

وضعیت روحی خود را در طول ۵ دقیقه چطور تغییر دهیم؟

به عنوان یک کارآفرین و صاحب کسب و کار، بارها شاهد اتفاقات متفاوتی مثل کنسل شدن جلسه، شکایات کارکنان، تاخیر در سفارشات و هزاران مسئله ی دیگر می شوید و اگر نمی دانید چطور از میان این همه دغدغه به سرعت خلاص شوید ناگهان خواهید دید که یک روز کامل خود را به همین سادگی هدر داده اید! به همین ترتیب، هفته های شما هم ممکن است پایان یابد و به مرور خواهید دید که ماه ها از پشت هم به همین منوال سپری شده است. در نتیجه، کسب و کارتان از مسیرش خارج خواهد شد. پس لازم است یک سیستم داشته باشید. زیرا با رخ دادن هر یک از این مسائل و اتفاق ها، نباید از کوره در رفته و سریعاً به سمت منزل روانه شوید. باید راهکارهای سریعی را بیابید تا به هنگام روی دادن چنین احتمالاتی، سریعاً شما را به حالت اولیه بازگرداند. زیرا تیم شما، کسب و کار و مشتریان تان، همه چیز وابسته به حضور شماست و حتی اگر واقعاً هم احساس خوبی نداشته باشید به عنوان یک لیدر می بایست خودتان را به خوبی به نمایش بگذارید.

 امروز می خواهیم ببینیم چطور می توان این وضعیت حس و حال را در کوتاه ترین زمان تغییر داد.

  • قدم زدن و گوش دادن به موزیک

اولین و ساده ترین راهکار این است که از دفتر خارج شده و قدم بزنید. در این میان، موزیک پخش کنید و گوش فرا دهید. همین موسیقی باعث می شود تا انرژی خود را مجدداً بدست بیاورید.

 

  • بالا و پایین رفتن از پله ها

به سمت پله های ساختمان حرکت کنید. از ابتدا تا انتهای پله ها را چند بار (به تعداد لازم) طی کنید. مطمئن باشید که حس و حال تان تغییر می کند. زیرا با حرکت جسم شما، جریان خون هم در بدن تان افزایش یافته است.

 

  • تماشای یک ویدئوی طنز و خنده دار

تماشای یک کلیپ خنده دار هم به طور کلی می تواند باعث تغییر فاز و حس و حال تان شود.

 

  • تهیه لیستی از افراد ارزشمند و تمجید از شایستگی های آنها

زمانی که کسی به دلیلی شما را رنجاند و آزرده خاطر کرد و شما هم دلخور شدید سریعاً برگه ای تهیه کرده و روی آن اسامی پنج نفر از ارزشمندترین انسان ها از دیدگاه خودتان را بنویسید. سپس، درباره ی ویژگی ها و رفتار خوب شان بنویسید. بنویسید که چرا از دید شما ارزشمندند. درباره ی استعدادهای آنها صحبت کنید و بیان کنید که چرا حضورشان برای شما افتخارآمیز است. بگویید که تا چه حد دوست شان دارید. پس از نوشتن این موارد، در قالب ایمیل یا تکست، برای آنها ارسال کنید. بعد از انجام این کار، متوجه می شوید که هیچ دلخوری و ناراحتی درون شما قرار نگرفته است. می دانید نکته ی جالب این مورد چیست؟

شما با انجام این کار، در امروزِ این پنج نفر موثر بوده اید. و دلیل داشتن روز خوبِ این پنج نفر، خودِ شمایید و این در حالی ست که خود شما هم از حضور آنها در زندگی خود لذت می برید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar