ویدیو در صفحه نخست وب سایت چطور عمل می کند؟

ویدیو در صفحه نخست وب سایت چطور عمل می کند؟

 

برای ویدیویی که در صفحه ی اصلی نسخه ی جدید وب سایت تان قرار داده اید چقدر هزینه کردید؟ این ویدیو چه مقدار زمان برای تولید از شما گرفت؟ اگر کل زمان و انرژی که برای تولید ویدیو از شما گرفته شده را درنظر بگیرید (از قسمت های برنامه نویسی آن تا مرحله ی نهایی) ویدیوها می توانند کاملاً یک منبع برای تخلیه ی تلاش های شما باشند. و موضوع اینجاست که اگر پس از این سختکوشی، – نتواند بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کند- یک عامل جدی برای نابودی شما خواهد بود.

در پست امروز، دلایلی را بررسی می کنیم تا بدانیم که چرا بازدیدکننده به مشتری تبدیل نمی شود و می آموزیم که به عنوان راهکار چه کاری باید انجام دهیم.

۱- صفحه نمایش نامناسب

شما آن چیزی را که فکر می کنید ویدیوی خوبی ست ساخته اید. اما از اینکه آن را برای مخاطبان خود بسازید غفلت کرده اید. اولین چیزی که مخاطبان شما می بینند -حتی قبل از ویدیو- یک صفحه ی نمایش نامناسب است. این صفحه ی نمایش اصلاً جالب به نظر نمی آید و بدین ترتیب آنها فکر می کنند ویدیوی شما هم جالب نیست!

از چه نوع صفحه ی نمایشی باید استفاده کنید؟ یک صفحه ی نمایش باید جذاب باشد و جالب بودن را استخراج کند. اگر این دو گزینه را مهیا کنید، تمایل بازدیدکنندگان به زدن دکمه ی Play بیش تر خواهد شد.

صفحه ی نمایشی که در تصویر زیر می بیند هم همینطور است. از نظر شما چه ایرادی دارد؟

اول اینکه، ویدیو درباره ی استراتژی های بازاریابی بود درحالیکه این ابرها هیچ چیزی درباره ی محتوای آن بیان نکرده اند! از یک تصویر خیلی ساده تنها محض خالی نبودن فضا استفاده شده که در غیراینصورت می بایست مشکی می بود. دوم اینکه این صفحه ی نمایش اصلاً مخاطب را به دام نمی اندازد! من به شخصه هیچ علاقه ای به تماشای این ویدیو ندارم. زیرا هیچ چیزی نیست که به من بگوید و به کارم بیاید.

 

cstland-splash-video

خب پس چه چیزی یک نمایش صفحه ی عالی می سازد؟

پاسخ، صفحه ی نمایشی ست که علاقه ی مخاطب را جلب کند. نظرتان درباره ی تصویر زیر چیست؟

 

cstland-hubspot-video

 

سوالی را بپرسید که مرتبط با نیازِ مخاطب باشد. سوال این است: HubSpot چیست؟ این ویدیو در صفحه ی “درباره ما” قرار دارد. پس شما هم سعی کنید نمایش صفحه ای را بکار گیرید که نیاز مخاطب را هدف قرار دهد.

 

۲- عدم وجود دکمه ی Play

دکمه ی Play یکی از قوی ترین Call to Action هایی ست که در ویدیوی شما وجود دارد. Call to Action را که بخاطر دارید؟

مطلب پیشنهادی: چطور متن های فروش را مثل شرکت اپل، بنویسیم؟

بدون اینکه محتوای متنی داشته باشید به مخاطبان می گویید که دقیقاً می خواهید چه کاری کنند. خوشبختانه دکمه ی Play براساس فرهنگ و ملیت پایه ریزی نشده و شما نمی توانید بازدیدکننده ی بالقوه را بخاطر این موضوع از دست دهید. این دکمه می بایست در جلو مرکز صفحه ی نمایش قرار بگیرد.

cstland-landing-page-video

 

۳- محتوای قدیمی و راهکار درست نبودن

خب تا اینجا درنظر می گیریم که صفحه ی نمایش شما بهبود یافته و از یک دکمه ی Play قابل رؤیت هم برخوردارید، پس چرا هنوز هم بازدیدکننده به مشتری تبدیل نمی شود؟

پاسخ این سوال می تواند “محتوا” باشد.

از خودتان بپرسید: آیا راهکاری که ارائه دادم، واقعاً مشکل فعلی را حل می کند؟

اگر نگران این موضوع هستید که محتوای تان قدیمی و از کار افتاده شده؛ نگاهی به رقبای خود بیندازید و ببینید مشغول چه کاری اند.

به میان آوردن یک مشکل قدیمی با یک راهکار جدید، یک راه بسیار عالی برای جلب توجه مشتری است. البته در این فرآیند دقت کنید که مشتری احساس نکند همان محصول قبل را در قالبی جدید ارائه داده اید. اینطور به نظر می رسد که یک هدیه را دوبار برای دوست تان ارسال کنید.

۴- Call to Action ناکارآمد، یا عدم استفاده ی شما از آن

یکی از مزایای ویدیو این است که شما می توانید از طریق تحریک کردن دو حسِ شنوایی و بینایی شان با مردم ارتباط برقرار کنید. با این وجود شاید از خودتان بپرسید که چرا هیچ کسی از صفحه ی وب سایت من دیدن نمی کند وقتی به آنها می گویم؟

متاسفانه بسیاری از مردم هیچ کاری انجام نمی دهند مگر اینکه کاملاً در مقابل شان قرار دهید. آنها معمولاً کم تر دوست دارند از مسیرشان خارج شوند خصوصاً که قرار باشد پولی را از خودشان صرف کنند.

شما باید یک Call to Action نوشتاری را در ویدیوی خود جای دهید که به نکات موجود در ویدیو تاکید کرده و یک لینک مستقیم را برای رفتن به مرحله ی بعد را شامل شود.

مثل تصویر زیر که می بینید به بازدیدکننده دقیقاً می گوید باید چه کاری انجام دهد و آن کار را برایش فراهم می کند.

 

green-button

۵- محتوای کسل کننده- صرفاً با هدف فروش

مردم نمی خواهند در معرض تکنیک های فروش قرار بگیرند. برای اینکه علاقه ایجاد کنید، ابتدا نیاز آنها را برملا کنید سپس راهکارتان را ارائه دهید تا رضایت این نیاز را بدست آورد. اگر ویدیوی شما همانند رسانه باشد، هرگز نخواهد توانست که بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کند.

داستان بگویید، موارد مطالعاتی خود را نشان دهید، از شوخ طبعی و هر روش دیگری که گمان می کنید نظر و علاقه ی بازدیدکننده را جلب می کند استفاده کنید. دقت کنید که مثل یک فروشنده ی قدیمی عمل نکنید!

با همه ی این موارد، سخت است که بفهمید چرا محتوای شما کسل کننده است؟ سخت است که بدانید از کدام لحظه به بعد کسل کننده می شود.

در هر صورت، سعی کنید نکات عنوان شده در این پست را برای ویدیوهایی که در وب سایت تان قرار می دهید رعایت کنید. موفق باشید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar