ویژگی مشترک افراد میلیونر که شخصا موفق شده اند

ویژگی مشترک افراد میلیونر به نظر می آید که خیلی بیش تر از تصورات ما باشد. از بین همه ی احتمالات آنها چطور توانستند موفق شوند و ثروت به این کلانی از آنِ خود کنند؟

 

ویژگی مشترک افراد میلیونر که شخصا موفق شده اند

 

ویژگی مشترک افراد میلیونر

در هر صنعتی، طی هر اقتصادی، کسب وکارهایی هست که رشد کرده و رونق می یابند. هیچ رازی درباره ی اینکه چرا این اتفاق می افتد وجود ندارد! حتی در سطوح پیشرفته، می توان آن را پیش بینی هم کرد.

در حقیقت، ما انتخاب می کنیم که یکی از آنها باشیم و این همان چیزی ست که در این مقاله با شما بحث می کنیم.

ما در اینجا دقیقاً به صاحب کسب وکاری اشاره می کنیم که:

  • شهامت انجام دادن کارها را به روش خودشان دارند. همانطور که وارن بافت می گوید بهترین سرمایه گذاران؛ وقتی هر کسِ دیگری می خرد؛ می فروشند. و می خرد؛ زمانی که همه می فروشند.
  • شهامتِ دور شدن از نوع اشتباهِ مشتری را دارند. آنها می دانند که هیچ کسب وکاری نمی تواند بدونِ پایه مشتری قدرتمند پیشرفت کند.
  • شهامت توسعه ی خدمات و محصولات جدید را دارد.
  • شهامتِ رد کردن کارهای متوسط را دارد. آنها می دانند که مردم آنها را براساس کیفیت کارشان می سنجند. بنابراین، در سطح بالاتری تنظیم کرده و ارزش را افزایش می دهند.
  • شهامتِ تعیین کردن روزهای معین را دارند و می توانند در زمان مشخص که قول داده اند، ارائه دهند. آنها درک کرده اند که اینکار یکی از بهترین روش ها برای جلب اعتماد مشتری ست.
  • شهامتِ هزینه کردن ۱۰۰ درصد و یا ۲۰۰ درصد بیش تر را برای زمان شان -نسبت به یک صنعت متوسط- داشته باشند.
  • شهامتِ تمرکز کردن روی چیزی که می خواهند را دارند. آنها یاد گرفته اند که ما به سمت مسیری حرکت می کنیم که روی آن تمرکز کرده ایم. بنابراین آنها از تمرکز کردن روی چیزی که ترس را در آنها پدید می آورد امتناع می ورزند.

 

عامل مشترک بین همه صاحبان کسب وکار موفق و کارآفرینان ، شهامت است.

 

نقش شهامت در موفقیت کسب وکار

یک صاحب کسب وکار شجاع، همیشه نسبت به ترسویِ آن بهتر خواهد بود. این جمله همیشه صحیح است و اصلاً مهم نیست که صاحب کسب وکارِ ترسو چقدر باهوش است.

مثلاً Jim Connolly مشاور کسب وکارها می گوید: بسیاری از صاحبان کسب وکارِ ترسو با موفقیت کم تر، که دیده ام، خیلی تحصیلات بالایی داشتند. اما با توجه به گفته ی Calvin Coolidge سی اُمین رئیس جمهور آمریکا، “این دنیا پُر از افراد تحصیل کرده ای ست که مطرود مانده اند” آنها در جزئیات عالی بودند. به هنگام تحقیق کردن شگفت انگیز بودند اما وقتی قرار می شد محیط آسودگی خود را ترک کنند ضعیف بودند. آنها دقیقاً از ذهنیت شجاعتی که یک کارآفرین باید داشته باشد محروم بودند.

 

هوش و شجاعت

در مقابل، شرکت اپل توسط یک آدمِ شجاعی که از دانشگاه هم ترک تحصیل کرد ایجاد شده است. استیو جابز تنها نبود. موسس شرکت Dell میشل دِل هم اصلاً فارغ التحصیل نشده است. هنری فورد، مدیرعامل شرکت های زنجیره ای فست فود Wendy یا سهامدار موسس Oracle (شرکت نرم افزار کامپیوتر) Larry Ellison را هم به آنها اضافه کنید. این افراد قطعاً باهوش بودند. اصلاً نیازی به بیان کردن آن نیست!

 

نکته ی اصلی اینجاست که این عدم صلاحیت های دانشگاهی، هیچگونه تاثیر منفی در موفقیت شان نداشته است. بدست آوردن شرایط دانشگاهی هیچ تضمینی برای موفقیت ندارد! همه چیز به ذهن بستگی دارد نه چیز دیگر! ویژگی مشترک افراد میلیونر که بدون دخالت خانواده و کسی دیگر، موفق شده اند نیز همین است.

 

مطلب پیشنهادی: آیا با اینحال هنوز هم باید سراغ مدرک دانشگاهی برویم؟

 

تجربه ثابت کرده که هیچ چیز نمی تواند مانع هوش و شجاعت یک صاحب کسب وکار از موفقیت شود. و همینطور هیچ چیز یک صاحب کسب وکار ترسو و باهوش را -در بهترین حالت- از متوسط بودن سلب نمی کند.

خوشبختانه، شجاعت یک انتخاب است. شجاعت یعنی نحوه ی انتخاب مابرای عمل کردن به هنگام رویارویی با یک فرصت یا تهدید!

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۲.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar