ویژگی های اصلی برای دستیابی به هدف

دستیابی به هدف بسیار آسان تر است اگر بجای دوی سرعت، مثل دوی ماراتن با آن برخورد کنیم. دوندگان ماراتون می دانند که اگر می خواهند به خط پایان برسند می بایست برای آن تمرین کنند.

 

ویژگی های اصلی برای دستیابی به هدف

 

دستیابی به هدف

به هنگام دستیابی به هدف ، چالش های زیادی به انتظار ما نشسته اند که باید بر آنها غلبه کنیم. سه ویژگی در این پست ذکر می شود که از نظر بسیاری از رهبران موفق، برای دستیابی به هدف بسیار اهمیت دارند.

 

 

۱- نظم

نظم، بهترین نوع آمادگی ست که به هنگام مقابله ی درونی، می تواند مفید باشد. به هر فکری که در ذهن تان تکرار می شود گوش ندهید و تصمیم بگیرید کاری را انجام دهید که نیاز به نظم دارد.

برای اینکه بتوانید نظم را در خودتان ایجاد کنید پیشنهاد می شود که پنج روز در هفته، صبح ها، ساعت ۵ صبح از خواب برخیزید. هر روز ک ساعت ۵ صبح بیدار شوید ماهیچه های نظم خود را به ورزش وامی دارید و این در جنبه های مختلف زندگی تان بازتاب خواهد داشت.

Ali Schiller مدرس و رهبر گروه، می گوید: اولین بار که این ساعت ۵ بیدار شدن را به کارآموزانم پیشنهاد دادم فکر می کردند عقل خود را از دست داده ام! اما امروز، اکثر کسانی که با من همکاری می کنند بین ساعات ۵ تا ۶ صبح از خواب برمی خیزند. آنها از این عادتی که در خود پدید آوردند گزارش می دهند و می گویند که نه تنها این ۵ صبح بیدار شدن را دوست دارند و قصد ادامه دادنش را دارند، بلکه در کل روز زمان بیش تری را هم بدست آورده اند.

 

مطلب پیشنهادی: راز موفقیت کارآفرینان

 

۲- تمرکز

حالا که قرار است صبح ها زود از خواب برخیزیم باید آگاهانه تر هم از زمانی که داریم استفاده کنیم. وقتی در حال کار کردن هستیم تقریباً بطور میانگین هر ۱۱ دقیقه از تمرکز ما از کارمان قطع می شود. این دنیا برای متمرکز کردن ما تلاش نمی کند. این خودِ ما هستیم که باید بتوانیم تمرکز را در خودمان ایجاد کنیم. ساده ترین راهکارهای برای انجام آن انجام مدیتیشن و یا چند دقیقه نشستن در فضای آرام در هر صبح است. انجام مدیتیشن در صبح ها حداقل برای ۲ تا ۵ دقیقه هم می تواند بسیار مفید واقع شود.

همه ی این فعالیت ها، برای تمرکز بهتر شما در کل روز کمک زیادی می کنند.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره تمرکز

۳- انرژی

دستیابی به هدف از شما می خواهد تا با سختی ها روبرو شده و مقابله کنید. بنابراین اولویت اصلی شما در زندگی باید انرژی زیاد باشد. بدین ترتیب خواهید دید که فوراً چه تفاوتی درون شما در دستیابی به اهداف تان ایجاد می شود.

یک راه ساده برای انرژی بیش تر، ورزش کردن است. سعی کنید ورزش کردن بخشی از روتین زندگی تان شود. اگر بخواهیم درباره ی انرژی صحبت می کنیم می توانیم به موضوعاتی نظیر رژیم، آب، خواب، استرس هم بپردازیم اما مهم تر از همه ی اینها، مسئله ی قابل توجه ورزش است که به سرعت هم تفاوت را بروز می دهد. برای ورزش نکردن هیچ بهانه ای نیست! امروز در اینستاگرام هم صفحات زیادی هستند که انواع مختلف ورزش فیتنس را در فرمت ویدیو برای مخاطبان ارائه می دهند. می توانید از آنها کمک بگیرید.

وقتی صبح ها زودتر از خواب برمی خیزید و یک روتین هدفمند را دنبال می کنید می توانید فکر کنید که بطور رسمی در حال آموزش دوره های استقامت ذهنی شرکت می کنید. شما در حال آماده کردن خودتان برای رویارویی با سختی های اهداف هستید.

 

مطلب پیشنهادی: چطور با تغییر خو بگیریم؟

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar