ویژگی های افرادی با قدرت ذهنی بالا

ویژگی های افرادی با قدرت ذهنی بالا

 

کسانی که از نظر ذهنی قدرتمند هستند عادت های روزانه خوب و روابط سالمی دارند. این افراد می توانند روی احساسات، افکار، و رفتار خود تحکم داشته باشند. قدرت ذهنی می تواند آن ها را در رسیدن به موفقیت برتر از دیگران جلوه دهد.

طی سال های گذشته به قدرت ذهنی اهمیت فراوانی داده اند و درباره آن انواع موضوعات و مقالات مشهوری را نوشته اند که مفاهیم و نظرات متفاوتی پیرامون این موضوع را نشان می دهد. در این مقاله به چند مورد درباره انسان هایی که قدرت ذهنی خوبی دارند می پردازیم.

 

از آن ها جمله “نمی توانم انجام دهم” را نمی شنوید

 

بیش تر مقالات نوشته شده درباره افراد توانمند ذهنی می گوید؛ حتما این افراد می توانند تمام کارهایی که به آن ها داده شده را انجام دهند. خیر!!! آن ها نمی توانند همه این کارها را انجام دهند، این افراد از لحاظ ذهنی قوی هستند اما قرار نیست معجزه گر باشند. شما نمی توانید همه چیز را انجام دهید. پس نباید از اعتراف به این موضوع هم ترسی داشته باشید.

در واقع کسانی که توانایی ذهنی بالایی دارند هنگامی که نقاط ضعف خود را بازگو می کنند احساس شادمانی و خوشبختی خواهند کرد هنگامی که زمان لازم را برای اعتراف به خطاهای خود و معالجه آن ها پیدا کنند بدون شک توانایی انجام این کار را خواهند داشت. اگر این نقاط ضعف برای آن ها مهم نباشد به آن ها اهمیت نخواهند داد.

 

تسلیم نمی شوند

کسانی که از لحاظ ذهنی قدرتمند هستند گاهی مانند هر انسانی تسلیم اهداف شان می شوند. این افراد وقتی که احساس می کنند تلاش برای انجام کاری بیش تر از نتیجه آن عمل است تسلیم می شوند .به راحتی کاری که بدون نتیجه است را رها کرده و به کار مهم دیگری منتقل می شوند. این موضوع اساس قدرت ذهنی است قدرتی که می داند چه هنگامی تسلیم شود تا وقت خود را هدر ندهد و مشکلی را که راه حلی ندارد حل نمی کنند، اگر که کاری غیر قابل حل باشد به دروغ و با افتخار نمی گویند من می توانم آن را انجام دهم.

 

از نظام غذایی محدودی استفاده می کنند

راهنمایی های فراوانی وجود دارد که ما را برای مصرف برخی غذاها تشویق می کند، تا سالم زندگی کنیم برخی معتقدند؛ افراد قدرتمند از برنامه غذایی محدودی استفاده می کنند. بدون شک غذاهایی وجود دارد که به سلامتی ذهنی کمک خواهد کرد اما اشتباه رایج درباره افراد توانمند استفاده از نوع محدودی از غذاهاست این افراد نظام غذایی مشابه هر فرد دیگری دارند. طبق سلیقه هر کسی برنامه غذایی متنوعی دارد. برخی عاشق قهوه اند و برخی دیگر گیاه خوارند انسان ها هر غذایی که دوست داشته باشند مصرف می کنند.
درست است برای سلامتی ذهن باید جسمی سالم داشته باشیم، اما این نوع سلامتی به نوع غذاها در عادات روزانه مرتبط نمی شود.

 

همیشه خوش بین هستند

نگاه مثبت به همه مسائل  می تواند زیبا و انرژی بخش باشد اما نمی توانید همیشه به همه چیز با دید مثبتی نگاه کنید. در واقع افراد قدرتمند ذهنی هر آن چه که درباره خوش بینی غیر واقعی و زیاده روی در آن را  کنار می گذارند ممکن است زیاده روی در مثبت نگریستن از آن ها افرادی ضعیف بسازد زیرا قدرت های آن ها را محدود می کند. قدرت ذهنی به تنظیم افکار و خلق توازن بین آن تفکرات مرتبط می شود که می تواند خیلی زیاد مثبت یا خیلی فراوان تر منفی باشند. این توازن  واقعیت ذهنی را خلق می کند تا انسان واقعیت را همان گونه که هست ببیند.

 

دستاوردهایی بی شمار دارند

برخی افراد که از نظر ذهنی قدرتمند هستند دستاوردهای فراوانی را انجام داده اند. اما در واقع این افراد می توانند کارهای طبیعی و عادی را انجام دهند و از این کارها هم خوشحال اند ضروری نیست که حتما باید ثروت زیادی را کسب کنید. یا در انجام درخواست های دیگران معجزه گر باشید.
قدرت ذهنی به معنای عملی کردن کارهایی ست که طبق قدرت خاص شما باشد. برخی هم قدرت را در ارزش دادن کامل به خانواده می دانند تا فرزندان خود را ثروتمند کنند قدرت ذهنی تلاش کامل هر انسان برای رسیدن به تمام آرزوها و در نهایت سادگی ست.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar