ویژگی های افرادی که هرگز در کار موفق نیستند

ویژگی های افرادی که هرگز در کار موفق نیستند

ویژگی های افرادی که هرگز در کار موفق نیستند

برخی افراد، خود را هرگز در کار موفق نمی دانند! آیا با ویژگی های این افراد آشنا هستید؟

هرچه پیش تر می رویم، می بینیم که دانش و سابقه ی کار ارتباط خودشان را در “موفقیت در کار” از دست می دهند.

اقتصاددان هاروارد، David Deming از سال ۱۹۸۰ میلادی تا به امروز، وظایف کاری را موردمطالعه قرار داد. حاصل این مطالعه این بود: وظایفی که بر مهارت های اجتماعی تأکید داشتند تا ۲۴ درصد رشد را تجربه کردند. اما وظایفی که هوش تجربی و دانش تکنیکی می طلبند رشد بسیار اندکی را به خود اختصاص داده اند. همینطور Deming دریافت که افزایش حقوق در طول این دوره ی زمانی برای مشاغلی که روی مهارت های اجتماعی تمرکز داشتند بیش تر بوده است.

همه ی ما در محیط کار افرادی را که به هنگام مشغله ی زیاد، مدام در حال صحبت کردن هستند را می شناسیم. حتی کسانی که بخاطر ایده های دیگران برای خود امتیاز و اعتبار می گیرند نیز قابل شناسایی هستند. یا کسانی که شما را وادار می کنند تا تقاص اشتباهات آنان را بدهید و … این لیست همچنان ادامه دارد.

انسان های باهوش زیادی هستند که بخاطر کمبود اعتماد به نفس یا مهارت های اجتماعی ضرر بسیاری را در حرفه ی کاری خود می بینند. خودآگاهی و مهارت های اجتماعی موضوعات هوش احساسی (EQ) می باشند. تحقیقات TalentSmart با بیش از یک میلیون افراد، نشان می دهد که هوش احساسی ۵۸ درصد از عملکرد شغلی را حاصل می شود. متاسفانه کسانی که از کمبود هوش احساسی برخوردارند نقطه ضعف قابل توجهی را از آنِ خود کرده اند.

هیچ شکستی، کُشنده نیست! مگر شکست در مقابل تغییر

— John Wooden

برخی از افرادی که کمبود هوش احساسی دارند، در حرفه ی شغلی خود بیش تر از سایرین در معرض ضربه قرار می گیرند. با مطالعه ی این مقاله، می توانید از تبدیل شدن به این گونه افراد جلوگیری کنید. این مقاله را با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- ترسو

ترس، یک انگیزه دهنده ی بسیار قوی ست. به همین دلیل است که کاندیداهای ریاست جمهوری همواره به مردم می گویند که “رقبای آنها، اقتصاد را نابود می کند”. افراد در محل کار، با رفتارهای غیرمنطقی و مخرب به ترس های خود غلبه کنند. همکاران ضعیف النفس، سریعاً به سرزنش دیگران برمی خیزند و سعی می کنند تا به پوشش اشتباهات مهم شان بپردازند.

۲- متکبر

افراد متکبر، باعث می شوند زمان شما به هدر رود. زیرا آنها همه ی فعالیت های شما را به عنوان چالش های شخصی می نگرند. تکبر، یعنی اعتماد به نفس کاذب و همیشه نا امنی های دیگری را نیز به تن می کند. مطالعه ای از دانشگاه Akron دریافت که تکبر، با گروهی از مشکلات در محل کار مرتبط است. افراد متکبر، همواره تمایل دارند که در محل کار، اجراهای کمتر و نارضایتی بیش تر داشته باشند.

۳- ساده لوح

شما نمی توانید به این دسته افراد کمک کنید. تنها می توانید متأسف باشید! آنها کسانی هستند که مانند کودکی معصوم پس از یک شب کاری طولانی در یک روز تعطیل، در مقابل رئیس خود به آرامی می نشینند. به هر دلیلی که باشد، افراد ساده لوح (خصوصاً تازه کاران) با یک جریان ملایم رودخانه جاری می شوند تا به یک اقیانوس پر سر و صدا برسند. این دسته افراد در مقابل همه چیز حتی اگر درباره ی حقوق و مزایای آنان صحبت کنید با شما موافقند. این دسته افراد باید بدانند که اگر در زمان مناسب، برای شخص خودشان سرپا بایستند احترام بیش تری نیز از جانب دیگران عایدشان می شود.

۴- کسی که مدام عذرخواهی می کند

کسی را می شناسید که وقتی مرتکب اشتباه می شود عذرخواهی نمی کند؟ ما هم می شناسیم. به اندازه ی هر یک از این افراد، کسانی هم هستند که مدام بجای آنها نیز در حال عذرخواهی کردن اند. کسانی که کمبود اعتماد به نفس دارند بیش تر در حال عذرخواهی کردن برای ایده ها، افکار و اعمال شان هستند. آنها از شکست می ترسند و گمان می کنند که عذرخواستن شان آنها را در موقعیت امن تری قرار می دهد. عذرخواهی های غیرضروری، از ارزش افکار و ایده های شان می کاهد. به یاد داشته باشید که تن صدا و رفلکس زبان بدن شما اهمیت ایده های تان را نشان می دهد. اگر فکر می کنید چیزی هست که ارزش به اشتراک گذاری دارد پس مالک آن شوید و با اعتماد به نفس کافی آن را بیان کنید.

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریاحمد
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
احمد
مهمان
احمد

ـآخری منم D: