ویژگی های اینفوگرافی های محبوب در سایت پینترست

ویژگی های اینفوگرافی های محبوب در سایت پینترست

 

اینفوگرافی های محبوب در پینترست

احتمالاً شما هم برای کسب و کار خود از اینفوگرافی استفاده می کنید تا در رسانه های اجتماعی و کمپین های بازاریابی خود بکار برید. البته اگر از اینفوگرافی به منظور اهداف بازاریابی استفاده می کنید از یک مرحله بیش تر برخوردارید و آن ترویج اینفوگرافی ست.

در هر صورت، یک چیز مشترک این است که اگر تولید محتوای شما را کسی نبیند، هیچ نکته ای ایجاد نمی شود. درست است؟

خب، متدهایی که بتوانید اینفوگرافی های خود را ارتقا دهید در ادامه آمده است:

  • آن را در پست بلاگ خود قرار دهید و در سایر کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.
  • خبرنامه ی اینفوگرافی ارسال کنید.
  • صریحاً از طرفداران خود بخواهید به اشتراک بگذارند.
  • در وب سایت های اکتشافی نظیر Reddit، Imgur و Stumbled Upon که محتوای وبی را برای کاربران می یابند قرار دهید.
  • Outreach- بلاگرهایی را پیدا کنید که از اشتراک گذاریِ اینفوگرافی های شما سود می برند.

 

البته اگر برند بزرگی نیستید که فالوورهای زیادی دارد احتمالاً از اکثر این روش ها، (بدون درنظر گرفتن Outreach ) تاثیرات کمی بدست خواهید آورد. Outreach نیازی ست که نمی توانید از آن اجتناب کنید. مثل فروش درب به درب می ماند. جواب می دهد، اما لزوماً نه به آن صورتی که شما انتظارش را دارید!

از بین محتوای زیادی که در وب سایت پینترست وجود دارد، چطور می خواهید محتوای خودتان را برجسته تر از سایرین کنید؟ ویژگی های اینفوگرافی هایی که بیش تر موردتوجه قرار می گیرند، پین می شوند و لایک می گیرند چیست؟

برای پاسخ به این سوالات، Venngage بیش از ۲۰۰ اینفوگرافی محبوب را در وب سایت Pinterest موردتوجه قرار داده و آنها را از لحاظ یک سری ویژگی های کمی و کیفی ارزیابی کرده است. خب حتماً مایلید هرچه زودتر از نتایج این تحقیق مطلع شوید. با ما همراه باشید تا ببینیم چه نوع اینفوگرافی هایی در پینترست بیش تر از سایرین لایک را به خود جذب کرده اند.

براساس تحقیق آنها، ۵ ویژگی برای یک اینفوگرافیِ عالی شناسایی شده است:

 

۱- موضوع

آیا فکر می کنید موضوع برای اینفوگرافی شما اهمیت دارد؟

البته که اهمیت دارد. دروب سایت پینترست، برترین موضوعات، مسافرت، غذا و بازاریابی بوده اند. البته اگر خودتان کاربر همیشگی پینترست باشید، قطعا از شنیدن این موضوعات شگفت زده نشده اید! سفر و غذا موضوعاتی هستند که به شدت در پینترست خوب عمل می کنند و این سه موضوع، نسبت به سایرین برجستگی خوبی داشته است.

 

cstland-popular-infographic-topics

۲- فرم: طنز، چالش برانگیز یا مفید

یکی از مهم ترین جنبه های هر محتوایی، عکس العملی ست که از مخاطبان جلب می شود. آیا محتوای شما هیچ اثری را بر روی خواننده ایجاد کرده است؟ خواه یک خنده ی از صمیم قلب باشد یا یک چیز مفید که بتواند در زندگی واقعی اش استفاده کند.

Venngage نمونه اینفوگرافی های پینترست را درنظر گرفته و باتوجه به عکس العمل مورد انتظار نشانه گذاری کرده است. برنده ی این دسته از اینفوگرافی ها همان هایی بودند که طنز، چالش برانگیز و کاربردی محسوب می شدند. این اینفوگرافی های بالاترین درجه ی پین را از آن خود کردند.

 

cstland-reaction_infographics

 

۳- سادگیِ اطلاعات

یکی از تصورات غلط این است که مردم فکر می کنند به داده های زیاد و اینفوگرافی های پیچیده نیاز دارند تا به لایک و اشتراک گذاریِ بیش تر دست یابند! تحقیق Venngage نشان می دهد که اینفوگرافی های ساده، حاوی اطلاعات و نوشته به بهترین نحو عمل می کنند.

سادگی = موفقیت

 

cstland-infographic_type

ویژگی دیگری که توسط Venngage مورد تحقیق واقع شد سبک غالب اینفوگرافی ها بود که از بین اینفوگرافی هایی بر پایه ی متن، تصویر، عکس و ترکیبی، همان متنی بهترین عملکرد را نشان می داد.

 

۴- ۲-۳ رنگ

رنگ ها روی مردم تاثیر دارند. بازاریابان هم از این نکته آگاهند و زمان های طولانی ست که برای افزایش فروش و نرخ تبدیل شان از آن استفاده می کنند. وقتی به تعداد رنگ هایی که در برترین اینفوگرافی های وب سایت Pinterest استفاده شده نگاه می کنیم، می بینیم که رنگ های اصلی در آن غالب اند و یک الگوی متمایز حاصل شده است.

cstland-colors_used_infographic

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar