• اسفند ۹, ۱۳۹۸

ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده کدامند؟!

ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده

ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده چگونه مشخص می شود؟ در ابتدا هر توصیف شغلی، “مهارت های ارتباطی موثر” را به عنوان یک اولویت در نظر می گیرد. با این حال، تجربه ثابت کرده است که عملکرد بالا به مراتب فراتر از مهارتهای ارتباطی سنتی یا فراست بازاریابی فنی است. در محیط کسب و کار پویای امروز، بارها و بارها ثابت شده است که تعریف تیم های بازاریابی توانمند، بسیار پیشرفته است. در حالی که هیچ فرمول ثابت و غیرقابل تغییری برای موفقیت وجود ندارد، در اینجا برخی از ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده وجود دارد. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازدهقابلیت اعتماد

یکی از ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده ، وجود اعتماد در میان شرکا، مشتریان، زیردستان و همکاران در زنجیره کسب و کار است. این یک پایه محکم برای تعامل ۳۶۰ درجه است. و در هر مرحله و فازی از یک کمپین قوی نشان داده می شود. بازاریابان موفق به طور جدی این ویژگی را حفظ می کنند، زیرا برگرداندن اعتماد از دست رفته تقریبا غیر ممکن است.

خودآگاهی

به عبارت ساده، خودآگاهی به معنی درک کامل نقاط قوت و ضعف شخصیتی و جمعی خود و شفاف بودن در روند ارزیابی آنهاست. یک خود-حسابرسی مستمر که وضعیت فعلی را به چالش می کشد، یک تجارت متعادل تر و یک زندگی شخصی با منافع خارج از اهداف شغلی را، تضمین می کند.

تواضع

افراد متواضع آرام هستند. اما اعتماد به نفس دارند. تواضع به معنی رضایت ذاتی برای انجام کار است. یک فرد متواضع از قدردانی ساده و احترام حاصل از خوب انجام دادن کار بهره مند می شود.

اشتیاق برای یادگیری

متخصصان واقعی معتقدند که بازاریابی یک دیسیپلین است. کسانی واقعا در کار خود موفق می شوند که آموزش های مداوم را به صورت رسمی و غیر رسمی تقویت کنند.

شوخ طبعی

وجود حس مشترکی از شوخ طبعی بسیار مهم است. درست است که مطالبات هر حرفه جدی است؛ اما باید جایی برای شادابی مناسب وجود داشته باشد. خنده ضروری است، و اگر نتوانیم زمانی برای خنده اختصاص دهیم قطعا چیزی در سطح بنیادی انسانی آسیب می بیند.

اشتیاق برای تعالی

تیم های بازاریابی پر بازده دارای اشتیاق اساسی برای تعالی هستند. موفقیت سوخت اصلی کار آنهاست و آنها در برابر بدبینی تسلیم نمی شوند. آنها به دلیل اشتیاق برای تعالی، از هر گونه ابتکاری دفاع می کنند، و برای رسیدن به هدف از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. آنها به حد متوسط ​​قانع نیستند و برای دستیابی به سطح بعدی موفقیت تلاش می کنند.

درک اصطلاح اکوسیستم

مهم است درک کنیم که اصطلاح “اکوسیستم بازاریابی” تنها یک کلمه کلیدی یا یک روند نیست، بلکه یک رویکرد جامع و یکپارچه برای موفقیت در بازاریابی است. بازاریابی فقط ارتقاء، جمع آوری اطلاعات و یا تبلیغات نیست بلکه یک اکوسیستم جامع است که باید برای حمایت موثر از کسب و کار، متعادل و پایدار شود.

جشن گرفتنِ “شکست” ها

تیم های بازاریابی پر بازده همیشه “شکست” های خود را جشن می گیرند. آنها برای دانستن اینکه چه کار اشتباهی انجام داده اند، یادگیری از تجارب و ادامه حرکت وقت می گذارند. این خود-انعکاس نه تنها ارزشمند است بلکه باید جشن گرفته و تقدیر شود. باید بدانیم که در شکست های ما اطلاعات قابل ملاحظه و بیشتری نسبت به موفقیت های مان وجود دارد. اگر شکست هایمان را جشن بگیریم، آنها را دوباره تکرار نخواهیم کرد.

افراد می آیند و می روند، اما سازمان های دارای قدرت ماندن، درک می کنند که چیزی بزرگتر و بهتر از یک گروه از افراد واجد شرایط است. دستاوردهای اساسی یک تیم با هماهنگی ارزش ها، نقاط قوت اصلی و اعتقاد بر این که هیچ شغلی بیش از حد کوچک یا بزرگ نیست، تقویت می شود. انرژی مشترک یک قدرت جمعی ایجاد می کند که اهداف کسب و کار را با دستاوردهای فردی هماهنگ می کند. این هم افزایی نه تنها یک فرهنگ رضایت را ایجاد می کند، بلکه پایه ی کل سازمان شما را پرورش می دهد.

با شناسایی و پرورش ویژگی های تیم های بازاریابی پر بازده ، می توان بازدهی تیم بازاریابی خود را افزایش داد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar