ویژگی های رفتاری مثبت ضروری برای داشتن یک زندگی بهتر

ویژگی های رفتاری متفاوت در انسان ها می تواند موفقیت و یا عدم آن را منجر شود.

شما هر چیزی را که برای رسیدن به موفقیت نیاز هست درون خود دارید. بزرگ ترین و بهترین چیز هم این است که بدانید موفقیت، آموختنی ست. یعنی می توانید هر چیزی که لازم هست را یاد بگیرید تا به فرد موفق تری بدل شوید.

راه های بسیاری هست برای اینکه موفق تر شوید و حتی کلمات مختلف دیگری هم با معنای متفاوت کلمه ی موفقیت وجود دارد. در این پست ۵ ویژگی شخصیتی مهم را می خوانید که برای دستیابی به اهداف و یا یک زندگی بهتر باید به توسعه و بهبود آنها بپردازید.

 

ویژگی های رفتاری مثبت ضروری برای داشتن یک زندگی بهتر

ویژگی های رفتاری

 

۱- عقل سلیم

اولین و مهم ترین ویژگی شخصیتی که برای موفقیت نیاز است عقل سلیم می باشد. اینطور گفته می شود که یک فرد متوسط حجم عظیمی از عقل سلیم را داراست؛ زیرا هرگز از آن استفاده نکرده است.

عقل سلیم به نظر می رسد چیزی باشد که فرد به عنوان نتیجه ی تجربه ی دوره های طولانی گردآوری می کند.

عقل سلیم چنین تعریف می شود: تواناییِ قطع کردن مرکز اصلی مسئله برای شناسایی، و سروکار داشتن با اجزای ضروری مشکل یا شرایط، نسبت به منحرف شدن توسط علائم و مسائل کوچک!

تعریف دیگری از حس مشترک چنین است: توانایی یاد گرفتن از تجربه سپس عملی کردن این درس ها به تجربه های متعاقب.

حس مشترک به عنوان مرکز همه ی ویژگی های شخصی دیده می شود که باعث می شود فرد در طول زمان، موثرتر شود.

 

۲- مهارت داشتن در کاری که انجام می دهید

دومین ویژگی شخصیتی که برای موفقیت نیاز است، تخصص است. بسیاری از افراد موفق در کاری که انجام می دهند بسیار خوب اند و خودشان هم از این موضوع آگاهند.

تا وقتی که توسط همکاران و رقبای شان به عنوان بهترین در حوزه ی کاری شان شناخته شوند به یادگیری و آموزش می پردازند تا بهتر و بهتر شوند.

 

۳- اتکا به نفس

مردان و زنانی که توسط دیگران مورداحترام قرار می گیرند تمایل دارند که در درجه ی نخست ابتدا به خودشان برای یافتن پاسخ سوالات و راهکار برای مشکلات شان بنگرند. آنها به شدت خودشان را مسئول می دانند.

وقتی چیزها به سمت اشتباه پیش برود، آنها هرگز دیگران را سرزنش نکرده و یا بهانه ای برای اتفاقات بیان نمی کنند. آنها به خودشان به عنوان اولین نیروی خلاقی که در زندگی شان وجود دارد توجه می کنند.

 

۴- هوش فراتر از آی کیوست

به نظر می رسد که هشیاری و فراست کلید موردنیاز برای  موفقیت در هر حوزه و رشته ای باشد. با اینحال، هشیاری لزوماً در تعاریف آی کیو جای نمی گیرد.

بسیاری از مردان و زنان مطرح امروز، در مدرسه ضعیف عمل کرده اند. آنها نمرات کم می گرفتند و حتی شاید برخی از آنها دبیرستان و یا دانشگاه را هم به پایان نرسانده باشد. شما هم نباید اجازه دهید عاملی مثل آی کیو -ضریب هوشی- شما را در عقب نگاه دارد. باور کنید: هیچ چیزی نیست که نتوانید با دانش آن را یاد نگیرید!

۵- نتیجه گرا باشید

این یعنی، می دانید که شما ظرفیت دریافت نتایجی را دارید که مسئول آنها هستید. همه ی افراد محترم به عنوان شخصی شناخته می شوند که می توانند از پسِ -هر کاری که باشد- کارهایی بربیایند. آنها همواره نتیجه گرا هستند.

آنها واقعاً نتیجه محور هستند چون به اقدام، عمل کردن و فوریت تعصب دارند. آنها خودشان را آموزش داده اند تا به شدت ظرفیت انجام کارهای موردنیاز را داشته باشند. به نظر می رسد که کارهای بزرگ تر، مسئولیت های سنگین تر و مشاغل سخت تر به سمت افراد این چنینی جریان می یابند. حتی جهان هم، گویی به همراه کسی که می داند مشغولِ انجام چه کاری است و به کجا می رود راهی می شود.

 

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar