ویژگی های شخصیتی که باید برای موفقیت و سلامتی داشت

ویژگی های شخصیتی که باید برای موفقیت و سلامتی داشت

 

ویژگی های شخصیتی

بین موفقیت و سلامتی یک رابطه ای هست. اصول اساسی که شما برای دستیابی به کسب و کار موفق اجرا می کنید، می تواند برای رسیدن به بهترین سلامتی شخصی شما هم اجرا شود. باید بدانید که سلامتی و موفقیت کسب و کار شما فلسفه ی یکسانی را پوشش می دهند.

تاکتیک های زیادی وجود دارد که به موفقیت شما در هر دو زمینه کمک می کند. اما در ابتدای مسیر، نیاز دارید که به اساس و مبنای خود تمرکز کنید. در این پست، ویژگی های شخصیتی که باید بتوانید برای دستیابی به موفقیت در هر دو بخش، درون خودتان پرورش دهید ذکر می شود. امیدوارم موثر واقع شوند.

  • “چرا”ییِ خود را به وضوح دریابید

در ابتدای راه، قرار نیست مخاطبان بسیاری روبروی شما ظاهر شوند و به شما تبریک بگویند. یا قرار نیست پول های زیادی از آسمان بخاطر ایده هایی که دارید ببارد. تنها چیزی که شما در ابتدای مسیر دارید “چرا”ست. باارزش ترین یاور شماست.

هر کارآفرین، نوآور و رهبر مافوق قبل از هر چیزی با یک -چرا- شروع کرده است. برای مثال، ریچارد برنسون شرکت Virgin را از سر بیکاری و تفریح ایجاد نکرد. بلکه شرکت های هواپیمایی را که به درستی به مسافران اهمیت دهد ندیده بود.

“چرا” به شما اجازه می دهد تا نسبت به ماموریتی که دارید متعهد باقی بمانید. یک “چرا” به همه ی کارهایی که انجام می دهید حالت می دهد. چرا می خواهید این کسب و کار را شروع کنید؟ چرا به دنبال این سطح از سلامتی هستید؟موفقیت در کار و سلامتی چه تاثیری بر زندگی شما خواهد داشت؟

پا را از پاسخ های معمول مثل کسب پول بیش تر یا داشتن اندامی زیبا فراتر بگذارید، زیرا فوری نیستند.

بلکه تمرکز خود را روی ارائه خدمات به دیگران و بهبود کیفیت زندگی خود -با سلامتی که دارید- قرار دهید.

 

  • طرز فکر رو به رشد داشته باشید

همانطور که یک اتومبیل، بدون یک موتور درست نمی تواند شما را جابجا کند؛ شما هم نمی توانید بدون یک ذهنیت درست برای ساختن کسب و کار رویایی یا ایجاد یک اندام درست اقدام کنید.

دکتر Carol Dweck در کتاب خود با نام “فلسفه جدید موفقیت” می گوید: موفقیت در مدرسه، ورزش، محل کار و سایر بخش هایی که انسان بخاطرش تلاش می کند می تواند بطور چشمگیری توسط نحوه ی نزدیک شدن ما به اهداف تحت تاثیر واقع شود. افرادی که معتقدند توانایی های ما ثابت اند نسبت به کسانی که ذهنیت رشد و ترقی دارند و باور می کنند که توانایی های انسان از طریق سخت کوشی و استراتژی های خوب می تواند توسعه یابد، کم تر شکوفا می شوند.

شاید شما در همین لحظه، در جایی که می خواهید، نباشید، اما به خودتان اجازه ندهید که تفکرِ “یا این توانایی را دارم، یا ندارم” بر شما غلبه کند. باور کنید که برای دستیابی به چیزی، زمان نیاز است.

  • دیدگاه بلندمدت داشته باشید

لذت ها و خوشی های کوتاه مدت می تواند در لحظه ی فعلی احساس خوبی در شما ایجاد کند اما در درازمدت تاثیر چندانی نخواهد داشت.

ریسک کردن در اعتبار طولانی مدت شرکت و هم تراز شدن با برندهایی که با تصویر شرکت شما تناسب ندارند به چند فروش کوتاه مدت نمی ارزد.

داشتن یک دیدگاه بلندمدت یکی از بهترین یاری دهنده های شما در مبحث موفقیت کسب و کار و سلامتی ست. صبور بودن و تواناییِ دیدنِ یک تصویر عظیم باعث تصمیم گیری بهتر می شود. تصمیماتی که به کسب و کار و سلامتی شما کمک می کنند برای مدت طولانی نزد شما خواهند بود، نه فقط برای یک یا دو فصل!

  • تحت تاثیر اعمال ناقص قرار بگیرید

به قول Sophia Amoruso نویسنده که در کتابش گفته بود “خوشبختی، کسانی را که اقدام می کنند (عملگرا هستند) دوست دارد.”

در سلامتی و کسب و کار، افراد موفق به این دلیل به موفقیت دست نمی یابند که از ابتدا، پاسخِ همه چیز را داشته اند! آنها موفق می شوند چون واهمه ای از اقدامات ناقص و اشتباه نداشتند.

تقریباً همه ی انسان ها، آرزوی راه اندازی یک کسب و کار، دستیابی به شغل رویایی و یا رسیدن به اندامی خوب را دارند. اما متاسفانه درصد بسیار کمی برای رسیدن به این رویاها اقدام می کنند.

حتی گاهی اوقات، این افراد به رویاهای شان اجازه می دهند تا آنها را متوقف سازند. همیشه بخاطر بسپارید که “کامل بودن” فقط در ذهن شما جای دارد. هیچ استراتژی کامل کسب و کار یا برنامه ی کامل تناسب اندام وجود ندارد.

رویاپردازی و رویا داشتن بسیار نیکوست اما آنها به خودیِ خود رخ نمی دهند. باید عمل کنید. برای رسیدن به برنامه ریزی و فعالیت های درست متناسب با اهداف تان، با مشاوران پدیده فکر مهتر در ارتباط باشید.  از طریق این لینک

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
لوله استیل
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
لوله استیل
مهمان
لوله استیل

هر کس یک خصلتی دارد ملی هیج کس مثل هم نیست رفتارش ممنون از سایت خوبتون.