ویژگی های نسل جوان در دنیای کار

ویژگی های نسل جوان در دنیای کار

 

ویژگی های نسل جوان در دنیای کار

جوانان در دنیای امروز، نقش زیادی را ایفا می کنند و چیزهای زیادی را از آنان می شنویم. آنها با کارفرمایان شان چندان صادق و وفادار نیستند. زمان های زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند و نمی دانند که چطور می توان ارتباطات فردی خوبی ساخت.

ما باید به این نسل از جوانان که بخش وسیعی از نیروی کار جامعه را تشکیل داده اند اعتماد کنیم. در نتیجه، کارفرمایان سوالاتی نظیر؛ چطور می توان جوانان نسل هزاره را استخدام کرد؟ چطور می توان آنها را متعهد حفظ کرد؟ چطور می توان آنها را از احتمال “ترک محل کار” دور کرد؟

سال گذشته، ۵۳٫۳ میلیون کارگر از این دسته جوانان در ایالت متحده آمریکا وجود داشت که نزدیک به ۱۳۰۰ از آنها در اینجا CHG مشغول به کار بودند. آنها ۵۵ درصد از تیم مان را ترمیم بخشیدند. در این مطلب، واقعیت هایی را درباره ی تجربه هایی که با کار کردن با نسل هزاره بدست آوردیم گنجانده شده است:

جوانان نسل هزاره هم مانند سایرین هستند

مظالعاتی که تفاوت بین نسل هزاره را با سایر نسل ها برجسته می کرد توسط مطالعاتی که این اختلاف را بی اعتبار می کرد تحت الشعاع قرار گرفت.

براساس Harvard Business Review ، هر شکافی که وجود دارد تفاوت های کوچکی ست که همیشه در کل تاریخ، بین نسل های قدیمی و جدید کارکنان وجود داشته است. ما در شرکت خودمان، این بررسی هاردوارد را باور کردیم. ما به صورت مداوم درباره ی چیزهایی که کارکنان راجع به شرکت علاقه دارند/ ندارند بررسی هایی انجام می دهیم. نتیجه ی بسیاری از بخش ها، در بین تمامی کارکنان (بی توجه به رده ی سنی افراد) مشابه بوده است.

 

همه می خواهند که شغل شان مفهومی داشته باشد

مطالعه ای که توسط Deloitte انجام شده دریافته بود که ۹۰ درصد از جوانان مورد بررسی، می خواهند از مهارت های خود برای جوانب مثبت قضیه استفاده کنند. بررسی شخصی خودِ ما هم نشان داد که جوانان این نسل، دوست دارند برای سازمان هایی کار کنند که به آنها اهمیت دهد و خودشان هم مایلند که مسائل مربوط به شرکت را احساس کنند.

ما دقیقاً عین همین پیام را از کارکنان خود دریافت کردیم. بنابراین تصمیم گرفتیم که برخی از برنامه های داخلی شرکت را تغییر دهیم و امروز جلسات منظم Standup را برگزار می کنیم. این جلسات جایی ست که کارکنان درباره ی تاثیرات مثبتِ نحوه ی کارشان بر مشتریان صحبت می کنند.

 

همه به دنبال رشد هستند

یکی از چیزهایی که درباره ی تیم های خود دوست دارم، تمایل زیاد آنها به یادگیری ست. جوانان این نسل هم از این قضیه مستثنی نیستند. مطالعه ای که توسط Intelligence Group انجام شد دریافت که ۷۹ درصد از جوانان مورد بررسی، از رؤسای خود درخواستِ داشتن یک مشاور و مربی کرده اند. بدین منظور ما هم یک سری برنامه های مربی گری رسمی و غیررسمی برگزار کرده و تمرکز خود را روی آموزش و توسعه قرار دادیم.

ما معتقدیم که توسعه ی یک حرفه، باید توسط کارکنان انجام شده و توسط رهبران هدایت شود. اعضای ما، خودشان مسیر توسعه را تعیین می کنند و همه ی کارهای رهبران برای حمایت آنان در دستیابی به اهداف حرفه ای تعیین شده شان است.

 

همه چیز درباره ی “افراد” است، نه جمعیت ها!

خیلی وسوسه انگیز است که دلتان بخواهد دست به تعمیرات اساسی فرهنگ سازمانی شرکت تان بزنید تا با نیازهای نسل جدید روبرو شوید. اما به یاد داشته باشید اینکه گروهی از مردم با رده سنی یکسان خود مطابقت دارند بدین معنی نیست که همه ی افراد مشابه هم باشند! ما دریافتیم: وقتی که سیاست هایی را پیاده می کنیم که از “افراد” حمایت می کند مزیت های دسته جمعی گروه هم افزایش می یابد.

 

نویسنده: Scott Beck

مدیرعامل شرکت CHG خدمات بهداشتی-درمانی

یادداشت مترجم: بسیار خوب است که بتوانیم با کارکنان عالی در رده های سنی مختلف کار کنیم. از آنجایی که با اهمیت یافتن مباحثی چون “هوش احساسی” در کارکنان مواردی مثل رزومه ی کاری از اهمیت کم تری برخوردار شد، بهتر است به هنگام استخدام نیروی کار، بجای تمرکز روی سال ها و سوابق کاری افراد، بر توانایی و مهارت آنان تاکید کنیم و در صورت مشاهده ی توانایی های کافی، فضا را برای بروز خلاقیت شان باز بگذاریم. همیشه نقطه ی شروعی، برای افراد باید باشد. نیروهای مستعد و جوان را شکوفا سازیم.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar