ویژگی های پنهان اینستاگرام که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

اینستاگرام مزایایی دارد که شما از آنها بی خبرید! در این پست بخوانید:

ویژگی های پنهان اینستاگرام که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

۱- همه پست هایی که لایک زده اید را ببینید

تاکنون دوست داشتید همه ی پست هایی را که لایک زده اید در یک مکان ببینید؟

همه ی کاری که باید انجام دهید این است که وارد پروفایل خود شوید دکمه ی Options را فشار داده سپس روی Posts Youve Liked کلیک کنید.

 

۲- کلکسیونی از پست های ذخیره شده ایجاد کنید

علاوه بر این قابلیت که می توانید همه ی پست هایی که لایک زده اید را ببینید اینستاگرام قابلیت بوک مارک و ذخیره کردن پست هایی را در کلکسیونی که ایجاد کرده اید دارد. با رفتن به صفحه ی پروفایل و ضربه زدن روی آیکون Bookmark که در بالای تصاویر پست های تان سمت راست واقع است کلکسیون خود را ببینید.

 

تب Collections را انتخاب کرده و روی  Create Collection را ضربه بزنید. در تصویر زیر، کلکسیونی برای تمامی پست های مربتط با غذا ایجاد شده است.

 

 

 

 

Done را انتخاب کرده و می توانید به افزودن تصاویر بپردازید. برای اینکار، روی آیکون بوک مارک که در زیر پست قرار دهید ضربه بزنید تا وارد کلکسیون شود.

 

۳- پست های اخیری که دوستان تان لایک زده و یا کامنت داده اند را ببینید

وقتی به دنبال افراد جدیدی در اینستاگرام می گردید تا دنبال کنید هیچ چیزی بهتر از درخواست از دوستان تان نیست. یک راه سریع برای انجام اینکار، دیدن فعالیت های اخیر دوستان تان است که لایک زده و یا کامنت نوشته اند.

 

۴- بدون اینکه نگرانِ اشتباهی لایک کردن عکسی باشید، تصاویر را ببینید

این مورد بیش تر از اینکه یک ویژگی اینستاگرام باشد، نکته است. شاید دوست داشته باشید پست های کسی را تماشا کنید اما از اینکه ناگهان انگشت تان دو ضربه روی عکس بزند و پست را لایک کنید بترسید. در صفحه ی Feed اینستاگرام وقتی گوشی تان در حالت هواپیما قرار دارد بچرخید. بدون دسترسی به اینترنت، شما قادر به لایک زدن نخواهید بود.

اگر از اول با حالت هواپیمای گوشی خود وارد اینستاگرام شوید تصاویر برای شما باز نخواهند شد. پس شما اول برای بارگذاری تصاویر نیاز دارید سپس به حالت هواپیما درآورید.

۵- تاریخچه ی جستجوی خود را پاک کنید

البته هدف از این مورد این نیست که بگوییم قصد داشته باشید هیچ اثری از رفتار خود در اینترنت جای نگذارید! اما برخی افراد واقعاً عادت دارند هیچ تاریخچه ای را در شبکه های اجتماعی باقی نگذارند.

برای پاک کردن تاریخچه، به پروفایل خود بروید و کلید Options را بفشارید (سه نقطه در اندروید) صفحه را به سمت پایین بکشید و گزینه ی Clear Search History انتخاب نمایید.

 

۶- فیلترها را مدیریت کرده و بلااستفاده های آن را مخفی کنید

اگر استفاده زیادی از اینستاگرام می برید، احتمالاً برخی از فیلترها را دوست داشته و از برخی دیگر هرگز استفاده نکرده اید. پس قادر هستید با جای گذاری مجدد فیلترها در پنجره ی ویرایش، گزینه های بلااستفاده را هم پنهان کنید.

برای پنهان کردن و جای گذاری مجدد آنها، پست جدیدی را اضافه کرده و شروع به ویرایش کنید. وقتی به صفحه ی فیلترها رسیدید به دورترین گزینه در سمت راست رجوع کنید و کلید Manage را بفشارید.

 

 

برای جای گذاری مجدد فیلترها، انگشت خود را در زیر سه خط خاکستری فیلتری که قصد جابه جایی آن را دارید کشیده و عمل کشیدن را انجام دهید. برای پنهان کردن آنها، علامت چک مارک را از حالت انتخاب خارج نمایید.

 

 

۷- از اینستاگرام به عنوان یک برنامه ویرایش عکس (بدون نیاز به پست کردن) استفاده کنید

شاید قابلیت فیلتر و ویرایش عکس اینستاگرام را دوست داشته باشید اما در عین حال، نخواهید تصویری را لزوماً برای پست کردن ویرایش کنید. بدین منظور همه ی کاری که باید انجام دهید انتشار دادن عکس در زمانی ست که گوشی تان در حالت “هواپیما” قرار دارد.

ابتدا اطمینان یابید که گزینه ی Save Original Photo  در تنظیمات تان فعال باشد.

 

 

سپس گوشی را به حالت هواپیما درآورید. در وهله ی بعد، مراحل معمولی برای پست کردن عکس در اینستاگرام را پیش بگیرید: تصویر را آپلود کرده، ویرایش کنید و سپس انتشار را بزنید. پیام اخطاری مبنی بر اینکه در آپلود شدن تصویر بوجود آمده ظاهر خواهد شد. اما شما می توانید تصویر ویرایش شده را در گالری تصاویر گوشی همراه خود بیابید.

 

۸- بین متن کپشن و Bio ی خود، خط فاصله بگذارید

به هنگام نوشتن کپشن در اینستاگرام، می بینید که گزینه ی Enter یا بازگشت در اختیارتان قرار نمی دهد. همین موضوع برای Bio هم صدق می کند. پس دیگران چطور خط فاصله بین آنها می گذارند؟

 

 

کلید ۱۲۳ را در پایین گوشه ی سمت چپ فشار دهید. کلید “بازگشت” در سمت راست ظاهر خواهد شد.

 

 

البته که این نکته ی ساده ای ست اما بسیاری از مردم، آن را از دست می دهند.

 

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar