ویژگی های کارآفرینان موفق که باعث موفقیت آنها شده چیست؟!

ویژگی های کارآفرینان موفق

ویژگی های کارآفرینان موفق چیست؟ آیا شما در مقام یک کارآفرین از کیفیات یک کارآفرین موفق بهره‌مند هستید؟ در این نوشتار به ویژگی های کارآفرینان موفق پرداخته می شود.

عبارت “صفات کارآفرینی” را در گوگل وارد کنید. در منوی جستجو اسم ” استیو جابزو ” بیل گیتس” را در میان سایرین خواهید دید. اینها کسانی هستند که هنگام فکر کردن به کارآفرینان به ذهن همه ما خطور می کنند. چهره های مشهوری که به نظر می رسد سرمایه گذاری در خون آنهاست!

ویژگی های کارآفرینان موفق

کارآفرینی ذاتیست یا اکتسابی

چرا ما نابغه یا خلاق به دنیا نیامدیم؟! باید بگویم جای نگرانی نیست. کارآفرین موفق بودن صفتی ارثی نیست. بلکه اکتسابی است. و حاصل تلاش و ارداه انسان است. کارآفرینان می توانند با استفاده از ویژگی های حیاتی به موفقیت دست یابند. محققان و کارشناسان کسب و کار و سرمایه گذاران ریسک پذیر می گویند که کارآفرینان می توانند در هر مرحله از زندگی و از هر قلمروی ظهور کنند. و در بین تمام انواع شخصیت ها و با هر درجه امتیازی وجود دارند.

با این حال، بهترین کارآفرینان دارای مجموعه ای از ویژگی ها، از جمله استقامت و توانایی تحمل ریسک هستند. که برای سرمایه گذاری موفقیت آمیز بسیار مهم است. تجزیه و تحلیل ۲۳ مطالعه تحقیقاتی تحت عنوان « پنج بعد مهم شخصیت و وضعیت کارآفرینی » نشان می دهد که کارآفرینان دارای ویژگی های شخصیتی متفاوتی از مدیران شرکت ها هستند. و در تجربه پذیر بودن (کنجکاوی، نوآوری) و وظیفه شناسی (خود-نظمی، انگیزه) امتیاز بیشتری نسبت به دیگران دارند. و روان رنجوری بسیار کمی دارند که به آنها اجازه می دهد تنش را بهتر تحمل کنند.

در زیر ویژگی های کارآفرینان موفق را با هم برسی می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

استقامت

شروع کسب و کار بسیار دشوار و به عبارت دیگر یک فوق ماراتون است. شما باید بتوانید با عدم اطمینان زندگی کنید. و سالها در معرض فشارهای ناشی از موانع قرار گیرید. وقتی شکست رخ می دهد، باید بتوانید دوباره از اول شروع کنید. این ویژگی با نام های بسیاری شناخته شده است. – پشتکار، مقاومت، عزم، تعهد، انعطاف پذیری.

اشتیاق

به طور معمول تصور می شود که موتور محرک کارآفرینان موفق پول است. اما در واقع اینگونه نیست. بلکه نیروی محرکه ی آنها اشتیاق به محصول و یا خدمات خود، به همراه فرصت برای حل مشکل و آسان تر، بهتر، و ارزان تر کردن زندگی است.

اکثر کارآفرینان معتقدند که جهان را تغییر خواهند داد. و به آنچه که انجام می دهند علاقه و اعتقاد دارند. و این ویژگی آنها را از شرایط دشوار عبور می دهد.

تحمل ابهام

از دیگر ویژگی های کارآفرینان موفق تحمل ابهام است. این ویژگی تعریف کلاسیک ریسک پذیری است. و توانایی مقاومت در برابر ترس از عدم اطمینان و شکست احتمالی است. همه این کارها با مدیریت موفقیت ترس انجام می شود.

توانایی کنترل ترس یکی از مهمترین صفات است. ترس از تحقیر، ترس از دست دادن دستمزد، ترس از بی پولی، ورشکستگی، و غیره. اینجاست که امتحان دشوار کارآفرینی اتفاق می افتد. کارآفرینان به این وضعیت نگاه می کنند و می دانند که خودشان کنترل بیشتری بر نتیجه دارند.

ما می توانیم همیشه با ترس زندگی کنیم. یا آنرا کنار بگذاریم؛ همه ما قدرت کنترل افکارمان را داریم. پس می توانیم و باید بر ترس غلبه کنیم.

برای مطالعه بیشتر:

چه چیزی از شما یک کارآفرین موفق می سازد؟!

ویژگی های کارآفرینان که آنها را از دیگران متمایز می سازد؟!

چشم انداز

یکی از ویژگی های تعریف کننده کارآفرینی، توانایی دیدن یک فرصت و تصور چیزی است که دیگران نمی توانند تصور کنند. کارآفرینان نوعی کنجکاوی دارند که موجب می شود موقعیت های خوب را ببینند. و آنها را در خط مقدم نوآوری و زمینه های در حال ظهور قرار دهند. آنها جهان دیگری را تصور می کنند. و توانایی ارتباط دادن مؤثر این دیدگاه با سرمایه گذاران، مشتریان و کارکنان را دارند.

خود باوری

اعتماد به نفس یکی از مهمترین ویژگی های کارآفرینان موفق است. شما باید کاملا مطمئن باشید که محصول شما چیزی است که جهان به آن نیاز دارد.

محققان این ویژگی را به عنوان اعتماد به وظیفه ی مشخص تعریف می کنند. این باور ریسک را هموار می کند. شما تحقیقات کافی انجام می دهید و اعتماد به نفس کافی دارید. که می توانید کاری انجام دهید تا ریسک را بهبود بخشید.

ریسک کنید اما احتیاط را فراموش نکنید.

انعطاف پذیری

بقای کسب و کار، مانند بقای گونه های جانوری و گیاهی، بستگی به سازگاری دارد. احتمال دارد به دلیل سازگاری محصول یا خدمات نهایی شما چیزی شبیه به آنچه که آغاز کرده بودید نباشد. انعطاف پذیری که به شما اجازه می دهد تا به سلیقه و شرایط بازار پاسخ دهید، ضروری است. “شما باید با خودتان صادق باشید و بگوئید این محصول/خدمات دیگر جوابگو نیستند”. شما باید در مواقع لازم، قادر به چرخش ۱۸۰ درجه باشید.

ساختار شکنی

کارآفرینان همیشه با تفکر عمومی در تقابل هستند. و از روشی که اکثریت مردم دنبال می کنند، پیروی نمی کنند. یک نظرسنجی که سال گذشته انجام شد، نشان داد که در میان کارآفرینان “باهوشی” و “فعالیت های مهاجم، غیرقانونی، خطرپذیرییک ویژگی مخلوط است. این توصیف برای اغلب کارآفرینان صدق می کند.

شما کدامیک از این ویژگی ها کارآفرینان موفق را دارید؟ درباره آن فکر کنید. و سعی کنید ویژگی هایی را که دارید تقویت کرده و آنهایی را که ندارید با تلاش و مطالعه درباره آن، به دست آورید. لازم به ذکر است که این ویژگی ها در ترکیب با هم موثر هستند. و به فرد امکان موفقیت همیشگی را می دهند.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar