ویژگی های کارکنان موفق دور از دسترس سازمان

ویژگی کارکنان موفق که از راه دور برای شما کار می کنند نکات بخصوصی دارد که در این پست بیان می شود.

 

ویژگی های کارکنان موفق دور از دسترس سازمان

 

ویژگی کارکنان موفق

 

امروزه کارکنان بسیاری دور از دسترس شرکت ها مشغول به کارند و خدماتی را برای سازمان ها ارائه می دهند که اصطلاحاً کارکنان دور از دسترس و یا راه دور نامیده می شوند. این نوع از کار کردن (که ملزم به قراردادهای دورکاری هستند) هم برای کارفرما و هم کارکنان مزیت های زیادی دارد.

کار کردن از راه دور، ارتباطی الکترونیکی و کار از خانه، یا هر عنوان دیگری که بر آن نهید امروز در سراسر دنیا بسیار رایج و محبوب شده است. میلیون ها آمریکایی هم به عنوان کارمند راه دور مشغولند و این ارتباطات برای هر دو طرف مفید واقع می شوند.

اما خب استخدام و همکاری با شخصیت های مختلف که شاید تاکنون با آنها دیداری نداشته اید کار بسیار سختی به نظر برسد. به عنوان یک کارفرما چطور می خواهید به آنها اعتماد کنید؟

 

مطلب پیشنهادی: چگونه به کارکنان راه دور خود اعتماد کنیم؟

 

در این پست قرار است نگاهی بیندازیم به ویژگی هایی که کارکنان موفق راه دوری باید با خود همراه داشته باشند تا شما کارفرمای محترم آنها را استخدام کرده و همکاری کنید.

 

 

به دنبال این ویژگی ها بگردید

هر وقت دریابید که شبکه های ارتباطی می توانند مزیت های زیادی برای کسب وکار شما داشته باشند به سرعت در پی استخدام و تکمیل ظرفیت هایی برخواهید آمد که از راه دور برای شما کار کنند. اما سرعت خود را در انجام اینکار کاهش داده و کارهایی که انجام می دهید را با دقت زیرنظر بگیرید. همه ی افراد برای کار کردن از راه دور ساخته نشده اند! افراد خاص با ویژگی های منحصربفرد می توانند در کار کردن از راه دور موفق شوند. ویژگی های این افراد را در ادامه بخوانید:

 

۱- توانایی انگیزه دادن به خودشان

کارکنانی که در محیط کاری شما حضور دارند و باانگیزه عمل می کنند در مقابل کسانی که از شما دورند و همواره با تلاش و اراده ی آهنین به همکاری با شما ادامه می دهند به مراتب ساده تر بوده و ارزش خاصی را ایجاد نمی کنند. چالش برانگیز تر است که بتوانید کارمند راه دوری بوده و همواره با انگیزه و مصمم باقی بمانید. برای همین بسیار مهم است که کارکنان راه دور تان بتوانند به خودشان متکی بوده (مستقل) و به عوامل بیرونی وابستگی کم تری داشته باشند. با اینکه از شما دورند باید بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

۲- منظم

کارکنان دورکار، با اینکه در معرض شلوغی و سرو صدای همکاران و محیط کاری قرار نمی گیرند اما همچنان محیط زندگی خودشان را در پیرامون خود احساس می کنند که ویژه ی خودشان است و شما بعنوان کارفرما که دور از دسترس هستید از شرایط شخصی وی آگاه نیستید! این موضوع خصوصاً برای کسانی که از خانه مشغول به کارند اهمیت دارد. به همین دلیل به نظر می رسد که “نظم” یک ویژگی مهم برای چنین افراد باشد.

کارکنان دورکار باید خوابِ کافیِ خود را بدست آورند. زمان های معین را برای انجام کارهایشان ایجاد کرده و پیگیرش باشند.

۳- مهارت های ارتباطی بالا

بدلیل اینکه کارکنان راه دور، زمان زیادی را در دفتر و شرکت سپری نمی کنند باید تواناییِ برقراری ارتباطات بالایی را داشته باشند. باید در استفاده از ایمیل و تلفن مهارت کافی داشته باشند. باید بدانند که چطور نتایج را بطور صحیح و هوشمندانه ارائه دهند.

۴- تجربه کاری راه دور

با اینکه به شدت ضروری نیست اما داشتنِ تجربه ی دورکاری به هنگام استخدام کارکنان دور از دسترس می توانند بدین معنی باشد که واقعاً افراد شایسته ای هستند. زیرا کاندیداهای شما قبلاً یک درک پایه از این نوع کار کردن که مستقل هست در ذهن خود داشته اند.

۵- پاسخگو و مسئول

شما نمی توانید کل روز خود را به دنبال کردن و پیگیری کارکنان راه دور خود بپردازید خصوصاً اوقاتی که به اطلاعات یا پاسخ هایی نیاز دارید. به همین دلیل، علاوه بر ایجاد ارتباط خوب، پاسخگو بودن هم یکی از ویژگی های ضروری برای کارکنان موفق راه دور بودن است. این دسته از کارکنان در طول ساعات کاری همیشه باید در دسترس باشند.

۶- اهل تکنولوژی و دانا

در نهایت، این دسته از کارکنان باید اهل تکنولوژی بوده و علاقمند این حوزه باشند. زیرا بخش وسیعی از ساعات خود را در طول روز با کامپیوترها و اینگونه دستگاه ها سپری می کنند. باید از نحوه ی کار اپلیکیشن ها و برنامه های کارآمد آگاه باشند تا نتایج موثرتری را حاصل شوند.

هوشمندانه انتخاب کنید

همانطور که بدیهی ست کارکنان دور از دسترس و راه دور، باعث صرفه جویی و بازگشت سرمایه های زیادی می شوند. اما بخاطر بسپارید که هر کسی برای کار کردن از راه دور، آمادگی ندارد. کلید اصلی این است که بتوانید افراد صحیح را برای اینکار پیدا کنید. بدین ترتیب به موفقیت شرکت خود بسیار نزدیک می شوید.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar