“و انسانی دیگرگونه آفریدم…”

cstland-emoji-mac-donald

 

یک آگهی عجیب فرانسوی، شهری را پر از مردمی نشان می‌دهد که در ظاهر زندگی عادی دارند- با دوستانشان به این ور و آنور رانندگی می‌کنند، صورتشان را در آرایشگاه اصلاح می‌کنند، در خیابان‌ها می‌رقصند. اما به جای سرِ انسان سرهای بزرگ کارتونی سه بعدی دارند و فکر می‌کنید این همه، کار چه برندی است؟

McDonald’s این‌بار خواسته مردم، دنیایی را تصور کنند که در آن شکلک‌ها به انسان‌های واقعی و با احساسات واقعی تبدیل شده‌اند. McDonald’s فرانسه دنیایی این‌چنین را با اضافه کردن موجودات دوپا به شکلک‌های اینترنتی ساخته است و می‌خواهد به ما نشان ‌دهد که یک روز عادی دوستداران McDonald’s چه‌طور است.
McDonald و آژانس BETC Paris دنیایی را خلق کردند که ارتباطات دیجیتالی حالت‌های پیچیده و ظریف چهره را به گوی‌های براق زرد کاهش داده است، این گوی‌ها بیان‌گر حس‌های یک‌دست و در عین حال تک‌رنگ هستند.
تاثیر موسیقی استفاده شده در کمپین بسیار زیاد است، یک روز آفتابی پر از مردم خوش‌حال که در حال انجام کارهای روزمره‌شان هستند و تماشاچی شخصیت مثبت قصه را دنبال می‌کند که به سمت McDonald’s می‌رود.
یک نسخه‌ی شاد و روشن‌تر از زندگی واقعی که مردم شادی را به تصویر می‌کشد که راه می‌روند، رانندگی می‌کنند و همه‌ی آن‌ها احساسات مختلفی از شکلک‌های emoji را نشان می‌دهند؛ داستان اصلی در McDonlad’s رخ می‌دهد جایی که شخصیت‌های بیش‌تری از emojiها حضور دارند.
کمپین در عین سادگی دنیای تخیلی‌ای را را نمایش می‌دهد که جذاب، خوشایند و مثبت است. از همان ثانیه‌های اول ویدئو می‌فهمیم که هدف McDonald’s انتقال حس خوب به مخاطب بوده است؛ در McDonald’s خوش می‌گذرد.
Emojiها روزبه روز معروف‌تر می‌شوند و به یکی از اَشکال برقراری ارتباط در قرن بیست و یکم تبدیل شده‌اند و برای همین است که هر از گاهی به شکل‌های قابل پیش‌بینی یا عجیب و غریب در آگهی‌های حضور پیدا می‌کنند. McDonald’s قبلا هم در یک بیلبورد از Emoji ها استفاده کرده است.
در یک کلام: هر چه بهتر است مال شهر شکلک‌های McDonald’s است.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *