١٠شبکه اجتماعى برتر جهانى

 

شبکه اجتماعى

شبکه اجتماعى

شبکه‌های اجتماعی حاکمیت دنیا مجازی را در اختیار دارند و این طور که آمارهای رسمی نشان می‌دهد، یک سوم مردم جهان در این پلتفرم‌های تعاملی عضو هستند. در ادامه ۱۰ شبکه‌ی اجتماعی برتر جهان معرفی میشوند.
شبکه‌های اجتماعی حاکمیت دنیا مجازی را در اختیار دارند و این طور که آمارهای رسمی نشان می‌دهد، یک سوم مردم جهان در این پلتفرم‌های تعاملی عضو هستند. محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به قدری افزایش یافته است که کارشناسان می‌گویند به کمک آنها می‌توان رفتار و عملکرد یک جامعه را تغییر داد، موفقیت هرچه بیشتر کسب وکارها را موجب شد، فروش یک محصول خاص را بیشتر کرد، نحوه فعالیت یک برند در بازار جهانی را بهبود بخشید و به عبارت دیگر سمت و سوی فعالیت در دنیای واقعی را در دست گرفت.

شاید به همین دلیل است که کاربران چند ساعت از روز خود را به گشت و‌گذار در فیس بوک اختصاص می‌دهند یا اینکه در طول روز بارها به صفحه خود در توییتر سر می‌زنند. محتوا، نحوه به اشتراگ‌گذاری اطلاعات و نوع پاسخگویی به نیاز کاربران مهم‌ترین بخش‌های یک شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهند و این روزها تقریباً بیشتر افراد یک جامعه با این پلتفرم‌ها درگیر هستند.

کارشناسان از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک عرصه جهانی یاد می‌کنند که گوشه و کنار دنیای وب را هم تسخیر کرده‌اند و تقریباً همه مردم خاکی به نوعی با آن درگیر هستند. به طور کلی گفته می‌شود ۷۲درصد کاربران اینترنتی جهان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و ۸۹درصد این افراد در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال به سر می‌برند. بررسی‌ها نشان داده ۶۰درصد افراد ۵۰ تا ۶۰ ساله در شبکه‌های رسانه‌ای فعال هستند و ۴۳ درصد افراد بالای ۶۵ سال هم از مزایای این سایت‌ها استفاده می‌کنند. کارشناسان مرکز Biz Trends براساس آخرین مطالعه خودروی ۱۰ شبکه اجتماعی برتر جهان، آمار و ارقام جالبی منتشر کردند که به قرار زیر بازگو می‌شود.

-فیس بوک
فیس بوک همچنان به عنوان بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی در جهان یاد می‌شود. تنها در کشور امریکا بیش از یک میلیون سازمان کوچک و متوسط آگهی‌های تبلیغاتی خود را روی فیس بوک منتشر می‌کنند و همچنین گفته می‌شود سازمان‌های بزرگ امریکایی سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بودجه تبلیغاتی خود را به فیس بوک اختصاص می‌دهند.

هم اکنون تعداد مشترکان فیس بوک از ۱.۳ میلیارد نفر هم فراتر رفته است و بیش از یک میلیون سایت اینترنتی با لینک مستقیم برای ورود به صفحه شخصی در فیس بوک موجود است. همچنین ۲۳ درصد کاربران فیس بوک دست کم روزی پنج بار وارد صفحه اختصاصی خود می‌شوند و ۴۷درصد کاربران هم اعلام کرده‌اند فیس بوک بیشترین تأثیر را در روند خریدهای آنها به جا می‌گذارد. علاوه بر این مشخص شده است ۷۰درصد بازاریابان از فیس بوک برای جذب مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

-توییتر
توییتر برای آن دسته از کاربرانی که تمایل دارند پیام‌ها یکوتاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، بهترین شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. توییت‌های ۱۴۰ کاراکتری طی چند سال گذشته توانسته‌اند دنیای شبکه‌های رسانه‌ای را متحول کنند. آمارها نشان می‌هد۸۱ درصد درآمدهای تبلیغاتی در توییتر از طریق دستگاه‌های موبایلی حاص می‌شود و این سایت به واسطه سرویس Promoted Trend برای انتشار آگهی‌های ۲۴ساعته در هر شبانه روز دست کم ۲۰۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کند.

کارشناسان می‌گویند توییتر را باید به اندازه فیس بوک جدی گرفت و آن را یکی از تاثیرگذارترین سایت‌های اینترنتی جهان دانست. این سایت هم اکنون بیش از ۶۵۰ میلیون عضو ثبت شده دارد و ۳۴درصد بازاریابان از توییتر برای فروش محصول و موفقیت حضور خود در بازار جهانی استفاده می‌کنند. توییتر بین سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۳ سریع‌ترین رشد را در میان شبکه‌های اجتماعی داشته و تعداد اعضای خود را ۴۴ درصد بیشتر کرده است. این شبکه اجتماعی ماهانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

شایان ذکر است که طی چند ماه اخیر برخی تغییرات در توییتر ایجاد شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رفع محدودیت ۱۴۰ کاراکتری برای نوشتن توییت‌ها اشاره کرد.

-لینکداین
از این سایت به عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی سازمانی در جهان یاد می‌شود. این سایت شبکه‌های تحصصی در میان کارشناسان جهان ایجاد کره است و مدیران و کارمندان را به هم متصل می‌کند. درحال‌حاضر بیش از ۳۵۲ میلیون نفر در LinkedIn عضو هستند و با گذشت هر یک ثانیه دو عضو جدید به این شبکه اجتماعی افزوده می‌شود

در هر ماه به طور میانگین ۹۷ میلیون نفر از اعضای LinkedIn به صفحه اختصاصی خود سر می‌زنند و این مرکز پیش‌بینی کرده تعداد مشترکان خود را تا سال ۲۰۲۰ به سه میلیارد نفر برساند. در پایان ژوئیه ۲۰۱۵ کاربران از ۲۰۰ کشور جهان در این شبکه اجتماعی عضویت داشتند و ۷۰ درصد اعضای این مجموعه در خارج از امریکا بسر می‌بردند.سایت LinkedIn ادعا می‌کند

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar