• اسفند ۸, ۱۳۹۸

پادکست چطور می تواند تبلیغات را تغییر دهد؟

پیام های حمایتی که چیزی را تضمین می کنند باعث می شوند هفتاد و پنج درصد از شنوندگان نسبت به مرحله ی بعد اقدام کنند.

 

پادکست چطور می تواند تبلیغات را تغییر دهد؟

 

پادکست چطور می تواند تبلیغات را تغییر دهد؟

 

مطبوعات تغییر کرده اند و این فقط جزئی از واقعیت است. روند فعلی ممکن است برای مدتی دوام آورد. پادکست به معنای جدیدِ تور مطبوعات تبدیل می شود، و با توجه به اتصال به میزبان و نفوذ در شنونده ، یکی از روش های دارای بهترین ROI  است.

پادکست نهایتاً بر مبنای تجربه ی کاربر است، زیرا کاربر می تواند در اوقات فراغت و به دلخواه به آن گوش دهد. علاوه براین، آنها با توجه به برنامه هایی مانند Stitcher و برنامه های پادکست آیفون که در اکثر دستگاه ها متداول هستند، به تمام فهرست محتوا دسترسی دارند.

با توجه به میزبان پادکست Libsyn، کل دانلود های پادکست از ۱.۹ میلیارد در سال ۲۰۱۳ به ۲.۶ میلیارد در سال ۲۰۱۴ رسیده است، که نشان می دهد چگونه رسانه ها به سرعت در حال رشد هستند. مشاهده ی بسیاری از کاربرانی که تقاضاهای مصرانه برای خدماتی مانند Netflix دارند، فقط نشان دهنده ی آن است که در آینده این روندِ رشد برای صنعت پادکست بسیار بیش تر خواهد شد، به خصوص با ظهور بسیاری از اتومبیل هایی که مجهز به اپلیکیشن هایی برای گوش دادن به پادکست هستند. آینده ی رسانه به انتخاب شنونده تکیه دارد و نیروی کم تری توسط پخش کننده استفاده می شود.

رشد بسیار سریع پادکست در سال ۲۰۱۵ نیز ادامه یافت تا جایی که حدود ۲۱ درصد – نزدیک به ۵۷ میلیون نفر –  از جمعیت ایالات متحده ی آمریکا را شامل می شد،  و این جمعیت حداقل به یک پادکست در هر ماه گوش می دادند. شنوندگان پادکست نیز اکثرا از تلفن همراه استفاده می کنند، و حدودا ۶۴٪ درصد از آنها بر روی یک دستگاه تلفن همراه به پادکست گوش می دهند، که بدان معنی است که افرادی که به دنبال عرضه ی توانایی خود در بازار و یا فروش محصول خود هستند خود بسیار بیش تر به این موارد دسترسی دارند. چرا که تلفن تقریباً به یک ابزار فوق العاده تبدیل شده است. بهتر است پول را برای یک پادکست هزینه کنید تا آنکه پنج هزار دلار برای یک نمایش رادیویی پرداخت کنید که هیچ شنونده ای هم ندارد! در یک مطالعه ی انجام شده توسط NPR  نشان داده شد که در یک پادکست ۷۵ درصد از شنوندگان با شنیدن پیام های حمایتی که تضمینی بودند نسبت به مرحله ی بعد اقدام کرده اند. این آمار واقعاً شوک برانگیز است!

Lewis Howes  در مقاله اش در مورد انتشار یک کتاب پرفروش، به ارائه ی ۲۹ پادکست به عنوان برترین کارهایی که برای ترویج کتابش انجام داده اشاره می کند، که پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز شد. پادکست وی یعنی School of Greatness ، نیز با کمک Tucker Max با فروش هزاران دلاری از یک محصول که حتی تا زمان ظهور در پادکست وجود خارجی نداشت اعتبار یافت، چیزی که برایان ایوانز آن را ” اثر لوئیس هاوز” می نامد.

برای اینکه یک مهمان ارزشمند برای پادکست باشید یک شیوه ی هنرمندانه وجود دارد.

آن این است که ارزش ارائه شده به شنونده را در “ابتدا” و منافع خود را “پس از آن” قرار دهید. بدین ترتیب، مهمانِ حرفه ای می تواند به نحوی ارزش و تبلیغ خود را تلفیق کند که شنوندگان به سمت وب سایت و یا تلفن هدایت شوند. ماهرترین میزبانان پادکست یک مهمان و تبلیغ را برای موفقیت، به روشی تعیین می کنند که اصلا احساس فروش فوق العاده نداشته باشند! از پیش بینی Napoleon Hill آینده ی رادیو برای بهره برداری و ثمر دهی استفاده می کنند – حال انتظار می رود که میزبانان فروش خوبی داشته باشند.

آنچه که باقی می ماند انتظار برای دیدن نتایج آینده خواهد بود، اما شرط هوشمندانه برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان صرف انرژی و پول روی پادکست است. آمار نه تنها حیطه های توجه شنوندگان را نشان می دهند بلکه  فروش با حجم بالا را نیز ایجاد می کنند. زمان آن فرا رسیده که بازاریابان سوار بر موج آینده شوند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar