پرده برداری آمازون از نمونه اولیه ی هواپیمای بدون سرنشین خود!

 

پرده برداری آمازون از نمونه اولیه ی هواپیمای بدون سرنشین

 

آمازون از هواپیمای بدون سر نشین خود که به منظور تحویل بسته ساخته شده است،  رونمایی کرد و به این منظور در روز یکشنبه ویدئو تبلیغاتی را منتشر کرد که در آن نمونه ی اصلی تکنولوژی را که دو سال پیش اعلام شد، نشان می دهد و نحوه ی کار کردن هواپیما را توصیف می کند.

کلیپ تبلیغاتی، در برنامه تلویزیونی Jeremy Clarkson شرح داده شد و خانواده ای را نشان می دهد که در عرض ۳۰ دقیقه جایگزین کفش فوتبالی گه سگشان آن را جویده بود را دریافت کردند.

آقای Clarkson گفت: «در آن زمان خانواده ی کاملی از هواپیماهای بدون سر نشین آمازون، که برای محیط های مختلف به طور متفاوتی طراحی شده است، خواهد بود». ویدئو نشان می دهد که جعبه ی حاوی کفش که توسط خانواده سفارش داده شد، به طور مناسبی در بدنه ی هواپیما جایگذاری شده است.

او سپس مانند هلیکوپتر به طور عمودی بالا می آید، تقریبا تا ارتفاع ۴۰۰ پا، بعد از آن به طور آهسته مانند هواپیما افقی می شود. کلارکسون گفت: این هواپیما در کلیپ می توانست مسافتی حدود ۱۵ مایل(۲۴ کیلومتر) پرواز کند. او به وسیله ای به نام «تکنولوژی حس و اجتناب» مجهز شده است.بدین منظور زمانی که در راه خود اگر  به موانع برخورد کند، قبل از آن حس نموده و سزیع مسیر خود را منحرف کند.

این ویدئو نشان می دهد که هواپیمای بدون سرنشین نزدیک به موقعیت مورد نظرش پایین آمده و بسته ی سفارشی را پایین می اندازد و سپس بلند می شود و به مکان اولیه ی خود باز می گردد. آمازون اعلام نکرد چه زمانی هواپیما بدون سرنشین به لیست خدماتش اضافه می شود.

یک مقام ارشد فدرال هوانوردی در ماه ژوئن گفت که آژانس انتظار دارد تا عملیات بر روی این هواپیما طی ۱۲ ماه آینده به پایان برسد.

شرکت Google و Wal-Mart نیز در حال توسعه ی هواپیمای بدون سرنشین خود هستند.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar