پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان در کسب و کار چگونه صورت می گیرد؟

پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان

پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان

پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان برای موفقیت هر کسب و کاری به ویژه در شرایط بحران اقتصادی ضروری است. از این رو باید راهکارهایی را برای پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان در نظر گرفت. با توجه به نظرسنجی سال ۲۰۰۶ گالوپ، ارتباط بسیار روشن و مشخصی بین تعهد و مشارکت کارکنان و نوآوری وجود دارد. کارمندان متعهد خلاقیت بیشتری دارند و بیشتر مایل به پذیرش ایده های ابتکاری از سوی دیگران هستند. اکثر مدیران اجرایی برای خلاقیت ارزش قائل هستند. و کارکنانی که امکان خلاق بودن برایشان فراهم شده بیشتر به موقعیت های فعلی خود متعهد می باشند. فرهنگ شرکت می تواند نوآوری را تقویت یا خنثی کند. خوشبختانه، اگر رهبران کسب و کار چندین دستورالعمل اساسی را دنبال کنند قادر به ایجاد یک محیط کاری خلاقانه تر خواهند بود.

روش های موثر پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان

داشتن گفتگوی آزاد بین کارمندان و مدیریت مافوق

گفتگو به طور موثری انگیزه و مشارکت و تهعد کارکنان را به دنبال خواهد داشت. همیشه قبل از تصمیم گیری های مهم، از کارکنان بخواهید تا ایده های خود را ارائه کنند. حتی زمانی که ایده های آنها مورد استفاده قرار نمی گیرند بازخوردهای خود را به کارمندان برسانید. تا تصور نکنند که نادیده گرفته می شوند.

تشویق به برقراری ارتباط بین بخش های مختلف سازمان: همکاری بین اعضای بخش های مختلف اغلب به یافتن راه حل های خلاقانه برای مشکلات می انجامد. ارتباطات بین بخش ها، اعتماد کردن را تسهیل و از تعارض و کشمکش جلوگیری می کند. بخش هایی که ارتباطی با هم ندارند بیشتر احتمال دارد در هنگام بروز مشکلات یکدیگر را سرزنش کنند. ایجاد فضای آزاد به پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان کمک می کند.

سازماندهی جلسات طوفان فکری

شرکت آی بی ام که یک شرکت بین المللی است دریافت که گردهم آیی نوآورانه (innovation jam) بسیار موفق عمل می کند. از سال ۲۰۰۱، این گرد هم آیی ها، صدها هزار کارمند IBM را در سراسر جهان مجبور کرده تا با هم ارتباط داشته باشند. و راه حل های نوآورانه برای مشکلات شرکت ارائه دهند. شما نیازی به اداره یک تشکیلات جهانی ندارید تا بتوانید از همکاری کل اعضای شرکت بهره مند شوید. فرصت هایی را در اختیار کارکنان خود بگذارید تا در مورد ایده ها با هم بحث و تبادل نظر داشته باشند.

مشارکت دادن کارکنان با  تشویق به اشتراک گذاشتن ایده های خلاقانه

برای پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان ، خلاقیت را به موارد خاصی محدود نکنید. کارمندان باید تشویق شوند تا به طور مداوم ایده های خود را با سرپرستان و دیگران به اشتراک بگذارند. موثرترین روش برقراری ارتباط برای سازمان خود را پیدا کنید. می توانید صندوق پیشنهادات بسازید یا زمانی را در پایان جلسات به افاد سازمان اختصاص دهید تا ایده های خود ار به اشتراک بگذارند.

برای مطالعه بیشتر:

نوآوری، ارزیابی عملکرد و توانایی مدیران و کارکنان

نوآوری تحول آفرین اساسی و تأثیر فن آوری های جدید

ابداع و نوآوری داشتن، فراتر از ایجاد محصولات جدید در بازار است

مجبور نکردن افراد و به نوآوری و خلاقیت

می توان به خلاقیت تشویق کرد اما نمی توان مجبور کرد. مجبور کردن افراد سازمان برای ارائه ایده های خلاقانه در زمان های خاص، نوآوری واقعی را به ارمغان نخواهد آورد. در عوض می توانید انگیزه های مختلفی را برای ایجاد خلاقیت به کار بگیرید. ایده های نوآورانه را می توان به صورت مؤثری پاداش داد، مثلا با فراهم کردن فرصت هایی برای پیشرفت و یا هرگونه انگیزه دیگری که برای پایه کارکنان شما موثر بوده است.

انعطاف پذیر و بخشنده بودن

محیط های انعطاف ناپذیر پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان را از بین می برند. نوآوری اغلب ریسک کردن را هم به همراه دارد. کارمندان را تشویق کنید که از بیرون به مسائل نگاه کنند و ایده ها را بدون دخالت و ایجاد مشکل اجرا نمایند. علاوه بر این، اگر ایده ها ناموفق بودند، کارمندان را مجازات نکنید. کارکنانی که بخاطر ریسک کردن مجازات می شوند، مثل هشدار عمل می کنند. و باعث می شوند تا افراد در برابر داشتن خلاقیت و نوآوری مقاومت کنند.

پیگیری نوآوری های شرکت

بسیاری از رهبران مدیریت عالی علاقه ای به حمایت از خلاقیت و نوآوری ندارند. زیرا به پیگیری نوآوری های گذشته چندان اهمیتی نمی دهند. دانستن اینکه چگونه بسیاری از نوآوری های کارمندان  اجرا شده و چقدر موفق هستند، تصویری روشن از مزایای مالی خلاقیت کارکنان ارائه می دهد. پیگیری نوآوری ها همچنین نشان می دهد که چه  تغییراتی برای برنامه های اجرا شده ی اخیر یا فرهنگ شرکت لازم هستند. در واقع پیگیری به پرورش خلاقیت و نوآوری کارکنان کمک شایان توجهی می کند.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar