پرورش مدیران تاثیرگذار آینده چگونه صورت می پذیرد؟

پرورش مدیران

پرورش مدیران آینده

در صنعت پرشتاب و سرشار از تحول و رقابت دنیای امروز، آنچه که موجبات برتری شرکت ها بر یکدیگر را تضمین می کند، پرورش مدیران ریسک پذیر، دارای انگیزه برای پیشرفت و پرتلاش برای آینده است.

در حالی که بعضی از مردم با اعتماد به نفس طبیعی متولد می شوند، اما مدیران بزرگ با کمک تجربه، آموزش و پشتیبانی می توانند به سمت بالا پیش بروند. اما چرا اغلب کسانی که قصد دارند در نقش مدیریت گام بردارند، مهارت های ضروری برای مدیریت را ندارند؟

مدیریت بد یکی از عوامل اصلی در انتخاب نادرست کارمندان و در نتیجه ضعف در ابقای کسب و کار است. واقعیت این است که بسیاری از کارکنان موفق در برخی مواقع در دوران کاری خود به مدیریت می رسند، به رغم این واقعیت که آنها در زمان رسیدن به نقش مدیریت، تجربه و مهارت های لازم ندارند. در حقیقت یک نظرسنجی اخیر گالوپ نشان می دهد که فقط یک نفر از هر ده کارمند توانایی مدیریت را دارد.

تقلید سبک مدیریت

به علاوه، کارکنان احتمالا سبک مدیریتی را که در ابتدا دیده اند تقلید می کنند. خواه این سبک خوب بوده باشد یا بد. بدون ایجاد فرصتی برای یادگیری بهترین شیوه های مدیریتی یا مهارت های عمومی رهبری، شرکت ها متحمل دور باطلی از رهبران بد می شوند که در نهایت می تواند مشکلات بزرگتری را در شرکت ایجاد کند.

به منظور پرورش مدیران خوب برای آینده، باید فرصت های آموزشی و فرصت های شغلی را درون فرهنگ سازمانی خود قرار دهید.

همانطور که ماهیت کار تغییر می یابد، ما باید روی توسعه ی رهبری بنیادین در هر سطح، از تازه فارغ التحصیلان دانشگاه ها گرفته تا مدیران ارشد و با تجربه، در سازمان سرمایه گذاری کنیم.

برای مطالعه بیشتر:

مدیر خوب چه ویژگی هایی دارد

چگونه مدیر خوب و رهبری واقعی باشیم

پرورش فرهنگ یادگیری

هنگام پرورش مدیران آینده ، سازمانها برای کمک به کارکنان جهت توسعه مهارت های ضروری برای مدیریت چه کاری باید انجام دهند؟ یکی از راه ها این است که از فرصت های آموزشی و فرصت های شغلی در ساختار فرهنگ شرکت خود استفاده کنید. با ارائه یک برنامه ساختار یافته در ابتدای اشتغال آنها، اطمینان حاصل کنید که کارکنان شروع به توسعه مهارت های مدیریت خود می کنند.

برای مثال، برنامه های چرخش وظایف به کارمندان فرصت می دهد نقش های مختلفی را در شرکت ایفا کنند و درک بهتری از کار حرفه ای در آن حوزه داشته باشند. بنابراین افراد را بین شغل های مختلف جابجا کنید تا از طریق کار کردن در تمام بخش ها، تخصص های جدید کسب کرده و بر تجاربشان افزوده شود. در اینصورت چون با شغل های نا آشنا به چالش کشیده می شوند، مهارتهایشان ارتقا پیدا می کند.

به دست آوردن داده های کارمندان برای توسعه شغلی

با در نظر گرفتن تکنولوژی و سیستم های HR با نوآوری در سرعت زیاد، ما نیز اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد فردی به دست می آوریم. با استفاده از داده های کارکنان، می توانیم کسانی را که عملکرد عالی دارند سریعتر شناسایی کنیم، و بدانیم که چه چیزی آنها را موفق می کند و از این دانش برای بهبود همه چیز از مسیرهای حرفه ای شخصی گرفته تا استخدام استفاده کنیم.

هر چه سیستم های ما هوشمندتر می شوند، مدیران زمان بیشتری برای تمرکز بر توسعه کارکنان به دست می آورند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، مدیران در تمام سطوح بیش از نیمی از زمان خود را صرف کارهای هماهنگی و کنترل اداری می کنند. با پیشرفت در هوش مصنوعی بسیاری از این وظایف به طور اتوماتیک انجام می شوند، در نتیجه مدیران می توانند زمان بیشتری را صرف توسعه کارکنان کنند.

برخی از شرکت ها در برنامه های آموزشی یک به یک سرمایه گذاری می کنند تا به کارکنان در توسعه “مهارت های نرم” مانند برقراری ارتباط همگانی، گفتگوی عمومی، مذاکره و برآوردن انتظارات، کمک کنند.

استفاده از تجربه کارکنان بازنشسته

در پرورش مدیران و برای ارتقای کارمندان از تجربیات کارکنان بازنشسته سازمان خود کمک بگیرید. از مشورت با افراد کارآزموده استفاده کنید. اجازه ندهید دانش کارمندان مسن تر که بازنشسته شده‌اند از سازمان خارج شود. بین افراد با تجربه و افراد با استعدادی که پتانسیل مدیریت را دارند، جلسات آموزشی برگزار کنید. تمام سعی خود را بکنید که از تجربه و دانش افراد مسن‌ تر، حتی در زمانی که بازنشسته شده‌اند ولو به صورت پاره‌ وقت استفاده کنید.

ایجاد انگیزه در کارکنان

به عنوان یک مدیر و یک رهبر، یکی از مهمترین مسئولیت های شما این است که به کارکنان خود انگیزه بدهید. اگر اعتماد ایجاد نکنید و با استفاده از مهارت های هوش عاطفی خود با آنها ارتباط نداشته باشید و به آنها فکر نکنید، نمی توانید برای آنها ایجاد انگیزه کنید. از طریق گوش دادن فعال، سوالات صریح و تشویق خودآگاهی، می توانید انگیزه های داخلی آنها را بیابید و به آنها کمک کنید تا ارزش های خود را حفظ کنند.

شناسایی سبک مدیریت شخصی و نقاط قوت فردی، به کارکنان کمک خواهد کرد که مدیر بهتری شوند و به کسانی که با آنها کار می کنند یا تحت مدیریت آنها هستند، نیز کمک می کند تا مدیر خوبی شوند. از طریق برنامه های آموزش متمرکز، چه به صورت گروهی و چه به صورت فردی، و بینش بهتر با کمک فن آوری، می توانیم به همه مدیران و کارکنان کمک کنیم تا به تمام پتانسیل خود دست پیدا کنند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar