پست های شبکه های اجتماعی که باید در محتوای خود داشته باشید

پست های شبکه های اجتماعی نقش زیادی در موفقیت کسب وکار و وب سایت تان دارد.

 

 

cstland-instagram-iphone-pictures-hands

 

پست های شبکه های اجتماعی

از کارآفرینان تنها گرفته تا کسب و کارهای اصلی و برندهای چندملیتی، بازاریابان در هر سطوحی، سعی می کنند به دنبال راه های نوینی باشند که موفق به جذب توجه مشتریان و مخاطبان گردد. چیزی که امروزه مشاهده می شود معمولاً این است که به پست کردن مداوم محتوای تکراری می پردازند. فالوورها و دنبال کننده های شما به تنوع نیاز دارند. اگر یاد نگیرید که محتوا را تلفیق کنید، در از دست دادن مخاطبان خود ریسک قابل توجهی انجام داده اید. از ساختار پست هایی که در این مطلب گنجانده ایم در انواع محتوای روزانه ی خود استفاده کنید.

  • سوال بپرسید

هر کسی افکار و نظرات ویژه ی خودش را دارد و شبکه های اجتماعی امکان اشتراک گذاریِ این افکار را برای آنها فراهم می کند. طبق گفته ی Kissmetrics سوالاتی که در آنها پرسش صورت گرفته ۱۰۰ درصد بیش تر از سایر پست های استاندارد، کامنت می گیرد. برای مثال؛ شما می توانید از مخاطبان بپرسید: بزرگ ترین شکستی که در رسانه های اجتماعی تجربه کردید چه بود؟

در نوع تعاملی که به دنبالش هستید، خوب فکر کنید. طبق داده های HubSpot ، این نوع از محتوا باعث جذب کامنت های بیش تری و تعاملای بیش تری ایجاد می کنند اما در عین حال، به اشتراک گذاری و لایک کم تری به خود می بینند.

 

  • جای خالی را پر کنید

این نوع سوالات را از زمانی که به مدرسه می رفتید بخاطر دارید؟ همیشه می گفتند جای خالی را با کلمات مناسب پر کنید. این یک راه بسیار خوب برای افزایش تعامل و دریافت بازخورد از مخاطبان است. شما می توانید از این اطلاعات برای کمپین های محتوای آینده استفاده کرده و از این بینش برای بهبود فرآیند و ایجاد مشتریان راضی بکار برید. مثل:

بدترین خدمات مشتری که تاکنون تجربه کردم ………… بود.

  • نکات و نصیحت های رایگان ارائه دهید

مخاطبان شما همیشه به دنبال کسانی هستند که آنها را راهنمایی کنند. پس شما هم سعی کنید محتوای ارزشمندی را تولید کنید که آنها را درگیر کرده و به اشتراک گذاری تشویق کند. چنین محتوایی این فرصت را فراهم می کند که ترویج و هدف گذاری مجدد صورت بگیرد. البته شما می توانید با ذکر منبع اصلی از منابع دیگری هم استفاده کنید. اما قبل از آن، این مقاله را مطالعه کنید: چگونه ممکن است از محتوای دیگران استفاده کنیم؟

 

  • در مورد موضوعات روز، صاحب نظر باشید

زمان ها و مکان هایی را برای موضوعات داغ روز احتمالی که پیش می آید درنظر گرفته و خالی بگذارید. با این دلیل: مسائلی که بیش ترین ارتباط را با کسب و کارتان دارند می توانند تأثیرات قابل توجهی داشته باشند. مثلاً، اگر در حوزه ی گل و پرورش گیاه فعالیت دارید می توانید محتوایی را پیرامون روز ملی گل و گیاه در کشورمان تولید کنید. و مطمئن باشید که تحقیقات لازم در این زمینه انجام داده و در محتوای خود، از هشتگ های مناسبی استفاده کرده اید. در چنین حالت است که دیگران، به سادگی می توانند به محتوای شما دسترسی پیدا کنند.

 

  • UGC داشته باشید

فکر می کنید چه کسی به تصاویر و ویدیو های مخاطبانی که در کانال های رسانه های شما به اشتراک گذاشته شده توجه می کند؟ بسیاری از مردم!

User Generated Content که قبلاً توضیح دادیم، محتوایی ست که توسط مخاطبان شما ایجاد شده اند. بسیاری از مصرف کنندگان (بیش از ۹۰ درصد) بیش تر از اینکه مستقیماً به مواد تولید شده توسط شرکت اعتماد کنند، به بررسی های همکاران و سپس محتوایی که توسط کاربران ایجاد شده اعتماد می کنند. اگر طرفداران شما محتوایی را که مرتبط با محصولات و خدمات شماست تولید کرده، آن را به اشتراک بگذارید!

 

  • از ویدیو استفاده کنید

برنامه هایی مثل اینستاگرام، اسنپ چت، Vine امکان ویدیوی زنده را در خود جای داده اند. به اشتراک گذاری ویدیو چندان که به نظر می رسد آسان نیست! زیرا به مخاطبان، اجازه می دهد که به کسب و کار و فرهنگ شما بنگرند. همینطور باعث می شود که مشتریان با برند و کارکنان شما در سطح خصوصی تری ارتباط برقرار کنند.

هرگز فراموش نکنید: مخاطبانی که ویدیوی شما را می بینند دو برابر بیش تر احتمال دارد که به خرید اقدام کنند. مطالعه ای که توسط Invodo انجام شد هم نشان می دهد که ۹۲ درصد از کاربران موبایل، ویدیویی که مشاهده می کنند را با دیگران هم به اشتراک می گذارند.

  • از نوستالژی ها استفاده کنید

این تاکتیک طولانی مدت در بازاریابی سنتی موردعلاقه ی همیشگی افراد بوده است. یعنی تولید محتوایی که در گذشته توجه مردم را به خود جلب کرده است. با این کار، شما ارتباط ظریفی بین برندتان و احساس مثبتی که در گذشته مخاطبان تان تجربه کرده اند ایجاد می کنید. برای مثال، در صنعت پوشاک و مُد، می توانید از تصاویر شلوار جین های پاره ای که در دهه ی ۱۹۸۰ میلادی پرکاربرد بود و مردم خاطرات زیادی با آن داشته اند استفاده کنید.

فکر می کنید چرا نوستالژی در بازاریابی خیلی نتایج خوبی رقم می زند؟

نوستالژی، همان احساس های مثبت و خوب که به گذشته مربوطند که خیلی راحت می تواند مصرف کنندگان را با تبلیغات ارتباط دهد. تحقیقات نشان می دهد که نوستالژی، نه تنها یک فرهنگ جهانی ست بلکه این قدرت را دارد که احساسات تنهایی را به خوش بینی، بخشندگی و درگیر شدن تبدیل نماید.

 

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar