پیشنهاد هزار دلاری پس از رسوایی نشر گاز‍!

 

 

ir.ashx

فولکس واگن تحت رسوایی های ناشی از نشر گاز، به صاحبان خودروی دیزلی اش هزار دلار به صورت کارت هدیه اعطا می کند.

این پیشنهاد در روز دوشنبه، همان روزی که اتحادیه ی اروپا از این خودروساز آلمانی خواست تا ظرف مدت ۱۰ روز جزئیات مربوط به «بی نظمی»های تازه آشکار شده  مربوط به نرم افزار تقلب را بدهد، ارائه شد.

فولکس واگن اعلا کرد: صاحبان ۴۸۲ هزار ماشین در ایالات متحده این کارت های هدیه را به عنوان ابتکار عمل شرکت، به منظور جلب دوباره اعتماد مشتریان،  دریافت می کنند. همچنین طبق گزارشات، این پیشنهاد شامل کمک های رایگان کنار جاده ای برای وسایل نقلیه ی دیزلی به مدت سه سال است.

مدیر عامل شرکت فولکس واگن آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد: « ما به طور خستگی ناپذیری در تلاش برای انجام کار جهت توسعه ی یک راه حل تأیید شده برای وسایل نقلیه ی تحت تأثیر قرار گرفته، هستیم.» در این هنگام، ما در حال ارائه ی حسن نیت خود به عنوان اولین گام  جهت به دست آوردن اعتماد مشتریان خود می باشیم. 

این شرکت همچنین گفت در روز جمعه برند لوکس آئودی همان برنامه را راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش مجله ی WallStreet، فرماندار انرژی و آب و هوای اتحادیه اروپا از فولکس واگن خواست تا توضیحات بیشتری  راجع به رسوایی های پیش آمده ارائه دهد. طی نامه ی ارسال شده ای به مدیر عامل شرکت فولکس واگن، خواستار اطلاعاتی در مورد مدل ها و تعداد ماشین ها ی تازه ثبت شده که تحت تأثیر نرم افزار تقلب قرار گرفتند، شدند.

رسوایی فولکس واگن در ماه سپتامبر پس از اینکه دانشمندان در آزمایشگاه دانشگاه غرب ویرجینیا بسیاری از وسایل نقلیه ی دیزلی را تست کردند و نتیجه گرفتند میزان کربن منتشر شده ۴۰ برابر بیشتر از مقدار مجاز تعیین شده توسط ایالات متحده  است، مشخص شد. این شرکت می توانست با استفاده از یک نوع نرم افزار، به اصطلاح دستگاه شکست، در نتایج تست نشر گازها تقلب کند تا نشان دهد میزن نشر گاز بسیار کمتر از مقدار واقعی بوده است.

این نرم افزار حداقل ۱۱ میلیون وسایل نقلیه ی دیزلی فولکس واگن را در سراسر جهان، که از این تعداد ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه مختص آمریکا بوده، را تحت تأثیر قرار داده است. هفته ی گذشته، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده(EPA) ادعا کرد: فولکس واگن برای شکست تست نشر گاز وسایل نقلیه ی ۳ لیتری همراه موتور دیزلی ۶ سیلندری سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، نرم افزار طراحی شده را نصب کرد که شامل مدل های آئودی و پورشه می شود. در همان هفته، مدیران فولکس واگن نیز اعتراف کردند حدود ۸۰۰ هزار وسایل نقلیه، عمدتا در اروپا، گازهای مضر در سطوح بالاتر از آنچه قبلا شناخته شده را مصرف و منتشر می کنند.

سهام فولکس واگن روز دوشنبه در فرانکفورت نزدیک به ۲ درصد کاهش یافت.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar