پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور چگونه صورت می گیرد؟

پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور به تجربه نیاز دارد. در حال حاضر اطلاعات مربوط به بازار دارای اهمیت فراوان برای پیش بینی های مختلف پروژه هاست.

پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور چگونه صورت می گیرد؟

پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور

عملیات پیش بینی فروش و درخواست های مشتری در آینده برای پروژه ها یکی از راه های بهبود فروش شرکت ها در آینده است. همان طور که برای کیفیت محصولات تولیدی مفید و افزایش سود کالا ها در آینده را تضمین خواهد کرد. برای همین نوع پروژه و حجم آن هر چه که باشد باید با سختی کار را پیش ببرید.

از هر بخش نقشه خود اطلاعاتی برای بازاریابی به دست آوردید می توانید به جمع آوری نقشه فروش محصولات و خدمات در عرض چند ماه بپردازید. این کار از لحاظ مالی هم می تواند مانند نقطه شروع باشد. با تلاش سعی در جمع آوری اطلاعات خاص و حقایق متعلق به کار باشید. تا در رشد و توسعه یاری تان دهد. پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور راهی برای افزایش تجربه های شماست.

پیش بینی چیست؟

منظور از پیش بینی “Forecasting” استفاده از تجربه گذشته برای پیش بینی آن چه منتظر رخداد آن هستیم می باشد. پیش بینی فروش “Sales Forecasting” تخمین درخواست مشتری در آینده یا حال از خدمات یا محصولات است. معمولا این درخواست ها بیشتر درخواست های پیش بینی شده برای فروش طی مدت زمان معینی تخمین زده می شود. این عملیات به تخمین منطقی و صحیح نیاز دارد. چرا که اهمیت آن فراوان بوده و روی موقعیت های شغلی در آینده تاثیر می گذارد.

چرا حجم فروش را پیش بینی می کنیم؟

برای کمک به وضع نقشه های فروش در آینده، و به کارگیری تخصص بهتر جهت خرید موارد اولیه با کیفیت، تعیین وظایف و ضمانت ادامه به تولید محصولات، بررسی ذخیره کردن مواد و انبارهای ذخیره، آمادگی برای خرید دستگاه های اولیه، بررسی نوع معامله های درخواستی، هزینه های مواد و ایرادهای آن، تا چه درصدی به بازاریابی محصول کمک کردن، و بلاخره توانایی تصمیم در بازاریابی محصولات همه و همه در پیش بینی فروش موثراند.

نوع مصرف کنندگان محصولات

یکی از مواردی که در محصولات تاثیر دارد نوع مصرف کنندگان است. با اطلاعاتی چون نوع مصرف کنندگان، معیارهای شخصی، محیط اجتماعی و اقتصادی در اجتماع، فرهنگ هر جامعه و طبقه اجتماعی، اعتقادات شخصی، وظایف مردم، سن، جنسیت، عادت های خرید در مناطق از لحاظ جغرافیایی پیش بینی فروش محصولات را تخمین بزنید.

آیا تقاضای محصولات یک تقاضای مستقل است یا مشتق؟

قصد از تقاضای مستقل این است که محصول از طرف مصرف کننده درخواست شده باشد. اما تقاضای مشتق تقاضایی ست که درخواست محصول دیگری را داشته باشد. به طور مثال درخواست ساخت خانه یک درخواست مستقل است. اما درخواست کردن آهن، سیمان، و شن درخواستی مشتق می باشد. همانطور که درخواست ابزار آلات اولیه ماشین برای ساخت ماشین تقاضایی مشتق به شمار می رود. اما تقاضای یک ماشین درخواست مستقلی به شمار می رود.

درخواست مستقل به نوعی از ثبات توصیف می شود. کارهایی که برای تغییر در فصل های متفاوت رخ می دهد نوعی تقاضای مستقل است. اما تقاضای مشتق نوعی نوسان قیمت است. که در خرید حجم فراوان محصولات ظاهر می شود. و در خرید محصولات اندک کاهش قیمت را شاهد خواهید بود. اهمیت تقاضای مستقل و مشتق اینجا نمایان می شود. اگر درخواست مشتری مستقل باشد فروش به صورت مستقیم صورت می گیرد. اما اگر تقاضا مشتق است، ابتدا باید خرید محصول اصلی را پیش بینی کنند. سپس به فکر محصول تابع باشند.

آیا محصولی که در بازار ارائه می شود برند معروفی ست و نیاز مشتریان را برطرف می کند؟ یا برای اولین بار در بازار ارائه شده و نیاز های مشتریان را برآورده نمی کند؟ این تفرقه روی پیش بینی فروش منعکس خواهد شد.

نظر مدیران فروش را جویا شوید

این روش از طریق جمع آوری نظر مدیران فروش و تخمین پیش بینی فروش محصولات برای آینده منطقه و خدمات رسانی به آن انجام می پذیرد. پس طبیعی است نظرات شخصی مدیران درباره کالاها به نحوه رفتار مصرف کنندگان بستگی داشته باشد. این روش به مراجعه همیشگی برای جذب اطلاعات نیاز دارد. و فقط برای عدد محدودی از تولیدات و مشتریان کاربرد خواهد داشت. جمع آوری اطلاعات پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور توسط افراد با تجربه گرد آوری می شود.

مقایسه حجم فروش در پروژه های مشابه، آزمایش میدانی “Field Testing

مقایسه پروژه های مختلف مشابه پروژه شما از لحاظ مواردی چون مهارت، امکانات، فرصت های بازاریابی می تواند در پیش بینی حجم فروش نقش داشته باشد. گاهی پیش بینی و تخمین فروش برای آینده سخت می شود. و علت آن نبودن اطلاعات کافی درباره پروژه های مشابه رقباست. به خصوص اگر تاریخ دقیق فروش محصولات خود در گذشته را نداشته باشید. یا نداشتن تجربه کافی برای ورود به بازاری که می خواهید محصولات خود را در آن ارائه دهید.

به روش های کوچکی محصولات خود را تست کنید. تا مطلع شوید امکان فروش آن به عنوان یک پروژه کوچک وجود دارد. یا خیر! تست محصول برای تخمین فروش آن در آینده برای پروژه های تازه تاسیس مفید بوده و نیاز به سرمایه گذاری هنگفت ندارد. پیش بینی افزایش فروش شرکت های نوظهور به اقتصاد شما در آینده کسب و کار کمک خواهد کرد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
MoUSA
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
MoUSA
مهمان
MoUSA

سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون