پیش بینی بازار چیست؟ برسی ابعاد پیش بینی بازار

پیش بینی بازار

پیش بینی بازار

پیش بینی بازار یکی از مولفه های اصلی تحلیل بازار است. که اعداد، ویژگی ها و جریان های آینده را در بازار هدف شما طراحی می کند. یک تجزیه و تحلیل استاندارد تعداد پیش بینی شده مشتریان بالقوه ای را که در بخش ها تقسیم شده اند، نشان می دهند.

این مثال از یک پیش بینی بازار ساده، دو بخش بازار هدف را مشخص می کند. و مشتریان بالقوه را در هر یک از این بخش ها در طی سالها، به مدت پنج سال نشان می دهد.

 

پیش بینی رشد بازار در طی 5 سال

پیش بینی اندازه بازار

در پیش بینی بازار، اعداد نمونه نشان می دهند که ۲۵۰۰۰ دفتر کار در بازار وجود دارد و این تعداد در هر سال حدود ۵ درصد افزایش می یابد. در این حوزه ۱۰۰۰۰ کسب و کار کوچک نیز وجود دارد و این تعداد نیز در سال به اندازه ی ۵ درصد افزایش پیدا می کند.

این ارقام تخمینی است. هیچ کس واقعا ارقام واقعی را نمی داند بلکه همه ما فقط حدس می زنیم. توسعه دهندگان این طرح، بازار را تا آنجا که می توانستند بررسی کردند. و سپس جمعیت کاربران هدف را در حوزه ی خود و نرخ رشد سالانه ی هر کدام را برآورد نمودند.

شما می توانید از اعداد پیش بینی های بازار خود برای رسم نمودار رشد بازار پیش بینی شده، مانند نموداری که در زیر نشان داده شده ، استفاده کنید.

نمودار رشد بازار پیش بینی شدهارزش بازار

به طور معمول نه فقط اندازه ی بازار بلکه ارزش بازار نیز مهم است. برای مثال، اگرچه بخش داخلی پرهزینه ۲.۵ برابر بزرگتر از بخش کسب و کار کوچک است که توسط تعدادی از مشتریان ارزیابی شده است. اما مشتری کسب و کار کوچک تقریبا چهار برابر بیشتر از مشتری بخش داخلی هزینه پرداخت می کند. بنابراین، بازار کسب و کار کوچک یک بازار بسیار پر اهمیت از نظر ارزش دلاری است.

جدول ارزش بازاراعداد مهم در این جدول، میانگین خرید برای هر مشتری و ارزش بازار است.

· میانگین ​​خرید برای هر مشتری یک حدس علمی مبتنی بر تجربه است. مدیران فروش برای تخمین زدن با هم همکاری می کنند. اگر چه برخی ممکن است منابع خارجی از اطلاعات داشته باشند. تا برای این منظور استفاده کنند، اما در اینجا هیچ منبعی وجود نداشته است. توجه داشته باشید که مشتری بخش داخلی نسبت به مشتری کسب و کار کوچک، کمتر تمایل به خرید دارد.

ارزش بازار یک معادله ی ریاضیاتی ساده است؛ یعنی ضرب تعداد مشتریان بالقوه ی بازار در متوسط خرید ​​هر مشتری. در این حالت، تعداد متوسط ​​مشتریان در هر بخش طی دوره پیش بینی ۵ ساله به دست می آید. و به منظور محاسبه ی ارزش بازار، در میانگین خرید هر مشتری ضرب می شود.

موارد دیگر در این جدول ویژگی های ذهنی است. که به بازاریابی کمک می کند. طراحان این نکات را با افرادی که موظف به تهیه مواد بازاریابی هستند، مطرح می کنند.

مطالعه این مطلب توصیه می شود: تحلیل بازار ! برسی اهداف و ابعاد تحلیل بازار

بررسی واقعیت پیش بینی بازار

پیش بینی بازار را باید همیشه بتوان از نظر اصالت و حقیقت بررسی کرد. وقتی فکر می کنید یک پیش بینی دارید، باید راهی برای بررسی آن از نظر واقعیت پیدا کنید. در این صورت اگر کل بازار ارزش تخمینی داشته باشد، می توانید فروش تمام رقبا را تخمین بزنید و ببینید که آیا این دو عدد مربوط به یکدیگر هستند یا خیر. در بازار بین المللی، می توانید چرخه ی تولید و واردات و صادرات را بررسی کنید. تا ببینید که آیا برآوردهای شما برای فروش سالیانه در همان محدوده عمومی به صورت آمارِ منتشر شده ظاهر می شود یا خیر.

می توانید با فروشنده هایی که چند سالی محصولات خود را در این بازار فروخته اند، بررسی را انجام دهید. تا ببینید آیا نتایج آنها با پیش بینی شما تطبیق دارد یا خیر. می توانید به اطلاعات اقتصاد کلان نگاه کنید. تا اندازه نسبی این بازار را در مقایسه با بازارهای دیگر با ویژگی های مشابه تایید کنید.

بررسی تمرکز هدف

تجزیه و تحلیل بازار باید منجر به توسعه تمرکز بازار استراتژیک شود. این کار به معنی انتخاب بازارهای هدف کلیدی است. این موضوع اساس اصلی استراتژی است. که ما از آن با عنوان تقسیم بندی و تعیین موقعیت صحبت می کنیم.

در شرایط عادی، هیچ شرکتی سعی نمی کند به همه بخش های بازار توجه کند. هنگام انتخاب بخش های هدف، در مورد تفاوت های ذاتی بازار، کلیدهای موفقیت، مزیت رقابتی، و نقاط قوت و ضعف شرکت خود نیز فکر کنید. شما می خواهید روی بهترین بازار تمرکز کنید، اما بهترین بازار لزوما بزرگترین بازار یا بازاری با بزرگترین رشد نیست، بلکه بازاری است که با مشخصات شرکت شما مطابقت داشته باشد.

با توجه به موارد بیان شده، نظر شما در خصوص پیش بینی بازار چیست؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar