• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چرا استراتژی فروش شرکت تان شکست می خورد؟

استراتژی فروش

 

چرا استراتژی فروش شرکت تان شکست می خورد؟

بخش فروش درون شرکت تان، مهم ترین قسمت شرکت شماست. زیرا همان چیزی ست که پول را برای ادامه ی مسیرتان به خدمت درمی آورد.
آنها مسئول این هستند که مطمئن شوند مشتریان، شما را با نگاه مثبت نظاره گرند. همینطور آنها مسئول این هستند که با استراتژی های جدیدی را کشف کرده و روی کار بیایند.
بسیار مهم است که به شرکت هایی مانند اپل نگاه کنید تا یاد بگیرید که چگونه باید فروش خوبی داشته باشید. از افراد موفق در این زمینه ایده بگیرید.

۱- غرور بیش از حد در مقابل تغییر

می دانید چرا اشتباهات مالی و شکست های فروش رخ می دهند؟ بسیاری از آنها بخاطر غرور است. می پرسید چطور؟
همه ی آدم ها گاهی اوقات، مرتکب اشتباه می شوند اما تفاوت بین شرکت های موفق و شکست خورده این است که صاحبان آنها وقتی چیزی/ کاری نتیجه ندهد خیلی صادقانه و بدون اینکه مغرورانه به موضوع نگاه کنند به سوی تغییر روی می آورند. شما باید که بتوانید راهی را که آمده اید دگرگون کنید، در غیر اینصورت هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

غرور خود را درون خود حل کنید و اگر همچنان تا پایان ماه مشاهده کردید که در حال از دست دادن پول های زیادی هستید استراتژی فروش خود را نیز تغییر دهید.

۲- بازار، نیازی به آنچه می فروشید نداشته باشد

حداقل ۴۲ درصد از استارتاپ ها شکست می خورند زیرا بازار نیازی به آنچه که آنها می فروشند ندارد. هیچ نیازی به خدمات و محصولات آنها احساس نمی شود. حتی گاهی این غرور زیاد، باعث می شود که سعی کنند خلاف جریان آب شناور شوند. اما بهتر است بدانید که این حرکت، نتیجه ی خوبی به همراه ندارد. شما باید تحقیقاتی را انجام دهید تا کشف کنید که چه نیازهای برای این محصول وجود دارد. اگر از ابتدا، هیچ تقاضایی برای آن نبوده و شما همچنان در حال تلاش برای تولید محصول باشید بهتر است خودتان را فریب ندهید. روراست باشید. با انجام این کارها، جزو موفق ترین ها نخواهید بود.

۳- استخدام تیم نامناسب

تیم شما تاثیر خواهد گذاشت که آیا کمپین فروش تان موثر باشد یا خیر. عواقب استخدام کردن افراد اشتباه برای این بخش، بسیار بزرگ است. شما به راحتی می توانید خودتان را به ناگه، در وضعیت وحشتناکی ببینید که حاصلِ “باهم کار نکردنِ تیم” تان است. اگر تیم فروش شما، باهم کار نکنند، ایده های جدیدی نداشته باشند و حتی اگر هیچ علاقه ای به کارهایی که شرکت انجام می دهد نداشته باشند این اتفاق نابه هنجار ممکن است رخ دهد.

از عواقب استخدام افراد اشتباه، از دست دادن بهره وری، ضعف در خلاقیت و در نهایت ایجاد اتمسفر بد در شرکت می باشد. پس لازم است نسبت به کسانی که استخدام می کنید حساسیت به خرج دهید. آنها را صرف براساس رزومه هایشان انتخاب نکنید. با آنها ملاقات کرده و سعی کنید شخصیت شان را کشف کنید. فکر کنید که آیا از کار کردن با این فرد لذت خواهید برد؟ کارکنان اشتباه بسیاری از تیم های فروش را به تباهی کشانده اند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:

رزومه خود را چگونه بروزرسانی کنیم؟

شرکت گوگل، چگونه افراد مستعد را جذب می کند؟

۴- فرهنگ سازمانی بد

فرهنگ سازمانی ضعیف، که می تواند ایده ی استارتاپی شما را به فلاکت بکشاند باز هم ریشه در استخدام افراد اشتباه دارد. روحیه ی ضعیف شرکت و ناتوانی در کار کردن گروهی می تواند به این معنی باشد که اجرای هر گونه برنامه برای فروش با شکست روبرو خواهد شد. اگر از فرهنگ سازمانی بد برخوردارید دو راهکار پیش روی خود ایجاد کرده اید. یا باید اقداماتی را برای تغییر آن انجام دهید؛ یا محدودیت های خود را در برخی موارد بپذیرید. خب اگر انتخاب شما گزینه ی اول است باید پاسخ دهید: چطور می خواهید فرهنگ سازمانی خود را تغییر دهید؟

پیشنهاد ما برای مطالعه:

فرهنگ سازمانی چیست؟ نقش آن در شرکت چگونه است؟

فرهنگ سازمانی خود را ارزیابی کنید

برای مشاوره با کارشناسان پدیده فکر مهتر در خصوص فرهنگ سازمانی، استخدام و تکنیک های فروش می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar