چرا باید با بازار هدف بصورت مداوم در ارتباط باشیم؟

چرا باید با بازار هدف بصورت مداوم در ارتباط باشیم؟

 

چرا باید با بازار هدف بصورت مداوم در ارتباط باشیم؟

انسان های باهوش صحبت می کنند چون حرفی برای گفتن دارند.

انسان های احمق، حرف می زنند چون خودشان را موظف به حرف زدن می دانند. تفاوت بین متدهای این دو دسته افراد بسیار عظیم است.

همین موضوع در کسب و کار هم رخ می دهد

وقتی صاحبان هوشمند کسب و کارهای کوچک با بازار خود ارتباط برقرار می کنند چیزهای جالبی را برای به اشتراک گذاشتن دارا هستند. اما یک صاحب کسب و کار در حد متعادل/ متوسط بخاطر پیشنهادهای ویژه این ارتباط را برقرار می کند.

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک وقتی که به چیزی نیاز داشته باشند با بازار خود ارتباط برقرار می کنند. یعنی به مشتریان بیش تر، فروش بیش تر و … نیاز پیدا می کنند. بنابراین، با پیام هایی که حاکی از نیازمندی دارد به غریبه ها روی می آورند و هیچ چیز جالبی برای گفتن و ارائه دادن ندارند.

 

برای صاحبان کسب و کار بسیار جذاب است که مشتریان و فروش بیش تری را بدست بیاورند، اما این چیزی ست که فقط برای صاحب کسب و کار جالب به نظر می آید. چیزی که مردم و بازار می بینند؛ یک پیام فروش دیگر از یک غریبه است که به سادگی هم آن را نادیده می گیرد.

 

موفق ترین صاحبان کسب و کار، کارها را بطور متفاوت انجام می دهند. آنها به صورت مداوم با بازارِ خود در ارتباط باقی می مانند. آنها از مقالاتی مانند همین مقاله ای که در حال مطالعه ی آن هستید، شبکه های اجتماعی، خبرنامه ها برای به اشتراک گذاری ایده های ارزشمند و اطلاعات استفاده می کنند.

انجام این کارها باعث می شود تا صاحبان کسب و کار که افرادی هوشمند هستند در مقابل ذهن تان برای خودشان جایی فراهم کنند. و حتی فراتر از آن، باعث می شود تا بازارشان، آنها را به عنوان یک منبع معتبر و مفید بشناسند و قبول کنند.

 

در چنین حالتی، وقتی که یک پیام بازاریابی از جانب این نوع کسب و کار به دست مردم برسد، آنها با اشتیاق آن را دریافت می کنند. این پیام توسط مردمی دریافت می شود که قبلاً درباره ی آن خوانده، از گذشته درباره ی آن آگاه بوده و برای منبعِ آن ارزش قائل شده اند.

 

انجام این اقدامات، بصورت گسترده ای در نتایج آنها موثر و مفید خواهد بود.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar