چرا باید بین تفویض وظایف و کنترل تمام جزئیات تعادل برقرار کنید؟

تفویض وظایف و کنترل تمام جزئیات

میکرومنیجر، (مدیر ریزبین ) یک کلمه زشت در تمام شرکت های جهان شده است. این کلمه توسط کارکنان، برای توصیف مدیران بداخلاق، که حتی در کارهای ساده کارکنان مداخله می کنند ایجاد شده است.

مقاله مرتبط: آیا شما یک میکرو منیجر هستید؟ همین حالا خود را بیازمایید! [اینفوگرافی]

بدیهیست هیچکس نمی خواهد برای مدیری که به هیچکس آزادی عمل نمی دهد و نمی خواهد کارکنانش رشد کنند و با چالش های جدید تجربه کسب کنند، کار کند. علاوه بر این ، رئیسی که تمام وقت غرق پیگیری شدید فعالیت های اعضای تیم خود است، نمی تواند به خوبی از ابتکارشان استفاده کند.

محول کردن و پیگیری کردن هر کدام جای خودشان را دارند.وقتی یک مجموعه کوچک را مدیریت می کنید به راحتی می توانید بر بخش های مختلف نظارت داشته باشید ولی وقتی مجموعه بزرگتر میشود باید بتوانید تعادل موثری ببین تفویض وظایف وکنترل تمام جزئیات بر قرار کنید.

هنگامی که تفویض وظایف می کنید ؛ آنها را در مسیر موفقیت قرار می دهید.

برای رشد کسب و کارتان، به ناچار مجبور خواهید شد که از کاری دست بکشید و برنامه هایتان را به شخص مناسب دیگری در سازمانتان محول کنید. این کار احساسات کار آفرینان را دچار تناقض می کند در حالی که، کاملا به افرادی که استخدام کرده اند اعتماد دارند، همچنین می خواهند مطمئن شوند که دسترنجشان آسیبی نمی بیند.

زمانی که تصمیم می گیرید کارها را تفویض کنید یا نه ، یکی از بدترین کارها این است که وظایف را به شخصی که برای انجام آن بسیار کم تجربه است، واگذار کنید. این افراد اگر شکست بخورند، باعث صدمه زدن به اعتماد به نفسشان، باور هایشان و شرکت می شوند. یکی از بهترین استراتژی ها برای جلوگیری از این اتفاق، پیروی از قانون ۷۰% است.

اساسا، اگر معتقدید که کارمندتان قادر به انجام کارها تا ۷۰% به خوبی شما است، بهتر است که کار را به او محول کنید. کارشناسان معتقدند زمانی که شما می خواهید کارها را تفویض کنید، بسیار مهم است که برای جلوگیری از تضعیف اعتماد تان به کارکنان، غریزه میکرومنجر خودتان را کنترل کنید، تا در کارها مداخله نکند.

تفویض وظایف ، به کارکنان اجازه می دهد تا آنها چالش های جدید را تجربه کنند.

واگذاری کارها به کارکنان یک ضرورت است که موجب افزایش زمان می شود، حتی اگر شما زمان کافی برای انجام تمام کارها را دارید نباید این کار را انجام دهید.
اکثر کارکنان، زمانی که با چالش های جدید مواجه می شوند و به آنها اجازه داده می شود تا مهارت های خودشان را ارتقا دهند، رضایت بیشتری دارند. البته این مورد برای حفظ کارمندان و دست از ندادن آنها بسیار مهم است و موجب رشد فرهنگ سازمانی و کسب و کارتان می شود.

علاوه بر این ، درخواست از کارکنان برای پذیرفتن مسئولیت های جدید، مقرون به صرفه ترین راه برای کمک به ارتقاء حرفه ای شان است. همچنین با یادگیری چیزهای مختلف، این فرصت برای آنها ایجاد می شود تا در کارهای مختلف توانمند شوند و در نتیجه شما و شرکتتان از مزایای توانمندی کارمندان، بهره مند خواهید شد.

دیدتان را نسبت به کاری که به خاطر آن آنجا هستید از دست ندهید.

در نهایت، برای موفقیت کسب و کار، لازم نیست همه چیز دقیقا و عینا به ترتیب تعریف شده انجام شود. زمانی که برخی وظایف حساس و حیاتی مانند استخدام، افزایش سرمایه و پیگیری مالکیت، برای ادامه کار شرکت وجود دارند، مطمئن شوید که کنترل آن را خود به دست بگیرید.

در نهایت کارتان به عنوان مدیر عامل این است که روی کارهایی تمرکز کنید که می توانید بهتر از هرکسی انجامش دهید که عملکرد تیم تان را تسهیل کند و به شرکت شما امکان صعود به قله های جدید را بدهد.

در تفویض وظایف هایی که دیگران می توانند به خوبی انجام دهند بسیار دقت کنید و درک کنید که تفویض و ریزبینی هر دو مهارت هایی ست که یک رهبر باید داشته باشد.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
0 نویسندگان دیدگاه
جذب مشتری برای رستوران و سیار نکات مرتبط را در این پست بخوانید
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
trackback

[…] کرده اید؟ بدون اینکه خوشمزگی و ناب بودن غذاهایی که سرو می کنید را درنظر بگیرید، فکر کنید که : اگر گارسون های […]