چرا به استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز داریم؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال

 

استراتژی بازاریابی دیجیتال

برای توسعه ی استراتژی بازاریابی دیجیتال خود از کجا شروع می کنید؟

پاسخ به این سوال، نیازی به گزارش های عظیم ندارد. با مطالعه ی موارد زیر، تنها با برخی از دلایلی که می گوییم برای فعالیت های دیجیتالی خود استراتژی بازاریابی ایجاد کنید را درمی یابید.

 

۱- بدون جهت مشخص هستید

بسیاری از شرکت ها هنوز هم بدون استراتژی برای بازاریابی دیجیتال خود، هیچ اهداف واضح و روشنی برای آنچه که می خواهند در دنیای آنلاین به آن دست یابند ندارند و نمی دانند که از این طریق می توانند مشتریان جدیدی را بدست آورده و به ساختن ارتباطات عمیق تر با مشتریان فعلی خود بپردازند. اگر هدف نداشته باشید مثل این است که منابع کافی برای دستیابی به اهداف نداشته و از طریق بررسی ها به ارزیابیِ اینکه آیا به اهداف دست یافته اید یا خیر، نمی پردازید.

۲- سهم بازار آنلاین را نمی شناسید

تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین می تواند دست کم گرفته شود اگر شما درباره ی آن تحقیقی نکرده باشید. مهم تر از آن، شاید شما بازارِ آنلاین خود را درک نکنید. انواع مختلف پروفایل ها و رفتارهای مشتری و رقبا وجود دارد که شناخت آنها، برای بازاریابی از طریق ارتباطات الزامی ست.

۳- رقبای فعلی و استارتاپ ها، سهم بازار را بدست خواهند آورد

اگر منابع کافی را برای بازاریابی دیجیتال خود صرف نکنید، یا از رویکردهای موقت بدون تعریف دقیق استراتژی ها استفاده کنید مطمئن باشید که رقبای شما در انجام این کارها، موفق تر بوده و تمامی سهم شما را از آنِ خود خواهد کرد.

۴- مشتریان آنلاین خود را به خوبی نمی شناسید

معمولاً گفته می شود که دیجیتال، قابل اندازه گیری ترین رسانه ست. اما تجزیه و تحلیل های گوگل به شما فقط اندازه و ظرفیت را نشان می دهند نه تمایلات بازار را! بدین منظور، بهتر است از ابزارهای مختلف فیدبک کاربران ابتدا برای شناخت ضعف ها سپس برای اصلاح آنها استفاده کنید.

۵- از طریق تکرار و تکثیر به هدر دادن سرمایه و زمان خود می پردازید

حتی اگر منابع کافی هم در اختیار داشته باشید ممکن است به هدر رود. این اتفاق مخصوصاً در شرکت های بزرگ رخ می دهد. جایی که می بینید بخش های مختلفی از سازمان های بازاریابی ابزارهای متنوعی را خریداری کرده و یا از آژانس های مختلف برای انجام کارهای مشابه بازاریابی آنلاین استفاده می کنند.

۶- برای پیشی گرفتن، به اندازه کافی سریع و حرفه ای نیستید

اگر به برندهای برتر آنلاین مثل گوگل، آمازون، Dell، تسکو و Zappos نگاه می کنید بهتر است بدانید که آنها بسیار پویا هستند. متدهای نوینی را امتحان کرده و به دنبال جذب مخاطبان بیش تر و حفظ آنها هستند.

۷- قابل بهینه سازی نیستید

هر شرکتی که صاحب وب سایت است تجزیه و تحلیل های ویژه ی خودش را خواهد داشت. اما بسیاری از مدیران ارشد از تیم خود مطمئن نیستند که بتوانند این کار را به درستی انجام دهند یا اصلاً زمان انجام بررسی و مرور آن را داشته باشند. در حالیکه استراتژی، شما را قادر می سازد تا اصول پایه را به درستی ایجاد کنید پس از آن، می توانید به پیشرفت و بهبودی جنبه های کلیدی مثل جستجوی بازاریابی، تجربه ی کاربر سایت، بازاریابی ایمیل و شبکه های اجتماعی ادامه دهید.

همانطور که مطالعه فرمودید بسیاری از مشکلات کسب و کار، با طرح استراتژی صحیح و مناسب می تواند حل شود. برای طرج استراتژی مناسب ویژه کسب و کارتان می توانید با مشاوران مجموعه پدیده فکر مهتر از طریق تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

شما چه مواردی را می توانید به اینها اضافه کنید؟

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar