چرا به موفقیت دست نمی یابیم ؟

موفقیت

 

چرا به موفقیت دست نمی یابیم ؟

شما هم جزو افرادی هستید که خودشان را موفق نمی دانند؟ اصلاً مگر معیار شما برای موفقیت چیست؟

موفقیت یک هدف ذاتی در همه چیز است که ما تنظیم می کنیم تا بدان دست یابیم و امیدواریم که نتایج مثبتی حاصل شوند. اما گاهی اوقات ممکن است در طول مسیر دچار تردید شویم. احتمالاً یک رازی را درباره ی موفقیت تاکنون نمی دانید : کارهای زیادی هست که با انعطاف پذیری ذهنی می توان انجام داد. راهی که شما بطور درونی به اهداف خود نزدیک می شوید می تواند نتایج شما را ایجاد کرده و یا درهم بشکند.

این تنظیمات داخلی فرم های متنوعی را به خود می گیرد. در این پست، ۵ دلیل متداولی را خدمت شما می گوییم که باعث می شوند مردم، هرگز به موفقیتی که درنظر دارند نرسند.

۱- به زمزمه های منفی ذهن شان گوش می دهند

به زمزمه ها و پچ پچ هایی که در سرتان رخ می دهند گوش دهید. خوب روی آنها تمرکز کنید تا ببینید که چه مقدار از آن، روی شما تأثیر می گذارند. چه پیام های منفی هست که شما به خودتان اجازه می دهید تا تجربه شان کنید؟ درسته که همه ی ما مقداری از این زمزمه ها را درون خود داریم اما آنهایی که برای دستیابی به موفقیت بحث می کنند، معمولاً در قسمت بخشش پیام های منفی خود قرار گرفته اند.

چه کار کنیم؟ اعتراف کنید که این پچ پچ های منفی ذهن تان بخشی از نتایج مخابره های ذهنی شما را دربر می گیرند. البته اگر تمرکز شما روی پیام های منفی بیش تر از پیام های مثبت باشد. ابتدا، درک کنید که این پیام ها تک جانبه – از طرف خودتان- بوده و معمولاً هم اشتباه می باشند. پیام های مثبتی را ایجاد کنید که احساس واقعی بودن در آنها موج بزند. به آنها بگویید تا به شما بگویند که میزان شان را با پیام های منفی متعادل سازند.

۲- خودشان را می بازند

طبق گفته ی Angela Duckworth سنگریزه ها (موانع) برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند. این موانع یعنی هرگز خودتان را نبازید! یعنی عزم و اراده و پشتکار زیاد برای دنبال کردن اهداف طولانی مدت خود داشته باشید.

چه کار کنیم؟ بهترین کار برای اینکه به داشتن چنین حسی، عادت کنید این است؛ با شغلی که احساس هدفمندی به شما می دهد ارتباط برقرار کنید. زیرا در چنین حالتی، شما تنها کسی نیستید که به این کار مشتاقید. و در عین حال، در آن مهارت هم دارید. شغلی را پیدا کنید که با سطح هوش شما هم تراز بوده و تعهدی را برای “نباختن” ببندند.

۳- رویاهای خودشان را می بازند

همه ی ما آرزوهایی داریم که در همه ی جوانب حضور دارند. اما به یک نحوی، برخی از ما معتقدیم که این رؤیاها با افزایش سن ما، دست نیافتنی تر می شوند. چیزی که در اینجا لازم است خاطرنشان کنیم؛ این است که ما هرگز برای انجام دادن کارهایی که می خواهیم پیر نیستیم! هیچ وقت برای ادامه دادن علاقه های تان دیر نیست! همانطور که می دانید بسیاری از افراد موفق، در دوره های سنی مختلفی به موفقیت رسیدند. کسی مثل Louise Hay ، وقتی او Hay House را شروع کرد در دهه ۶۰ سالگی از عمرش زندگی می کرد.

چه کار کنیم؟ مقالاتی را درباره ی این افراد موفق که در سنین مختلف به آن رسیدند بخوانید. درک کنید که عامل “سن” در ذهن شماست. شما نامحدود و بی انتها هستید. به رؤیاهای خود اهمیت دهید.

۴- به گفته های دیگران گوش می دهند

اغلب افراد موفق بیان می کنند که وقتی در ابتدای مسیر بوده اند اکثر مردم به آنها می گفتند که کار احمقانه ای را شروع می کنند! یعنی بیش تر از نظرات مثبت، بازخوردها و افکار منفی به سمت شان هجوم می آورده است. مطمئن باشید این پایان نظرات منفی آنها نیست – پس به آنها گوش ندهید – به قلب خود گوش بسپارید.

چه کار کنیم؟ وقتی ایده ی جدیدی در ذهن دارید یا کسب و کار جدیدی را شروع کردید تمرین کنید که به حرف های دیگران توجه نکنید! یک مشاور و مربی استخدام کنید تا شما را در مسیری که قرار گرفته اید حمایت کنند. یاد بگیرید که چگونه کارهایی را که صحیح است دنبال کنید.

۵- بجای اعتبار درونی روی اعتبار خارجی تمرکز می کنند

این مورد آخر، از همه ی موارد قبلی رایج تر است. پول، مقام، اعتبار از جانب دیگران که می گوید “شما موفق هستید” بسیاری از افراد از تجربه کردن موفقیت واقعی که لیاقتش را دارند منع می کند. بله این یک قانون است که می گوید: اگر شما مواد کافی موفقیت را داشته باشید دیگر به تمایل درونی برای اهداف بیش تر گوش نمی دهید. نتایج اعتبارهای خارجی، شما را غرق در سبک زندگی می کند که همان به تنهایی قفسی ست برای موفقیت های بعدی.

چه کار کنیم؟ سهمیه ی خود را از شغل تان بگیرید و ببینید چه هیجاناتی، چه چالش ها و انگیزه هایی درباره ی آن برای شما باقی می ماند. اگر چیزی نبود، درباره ی ماندن خود، دوباره بیندیشید. ببینید چه چیزهایی را باید داشته باشید؟ چه چیزهایی را خوب است که داشته باشید؟ سعی نکنید با چیزهایی که فقط “خوب هستند که داشته باشید” زندگی نکنید. ببینید چه احساسی به آنها دارید! طبیعی ست که گاهی اوقات فکر کنیم زندگی بدون چیزها، سخت تر به نظر برسد. این آنالیز را ادامه دهید تا ببینید که آیا می توانید آزادی را زندگی حرفه ای خود تجربه کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar