• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

چرا تشویق کارکنان برای داشتن تناسب اندام اهمیت دارد؟

cstland-employees-fitness_2

 

تشویق کارکنان برای داشتن تناسب اندام

این یک واقعیت است که استخدام افراد کاری نسبتاً آسان است. اما حفظ کارکنان یک داستان متفاوت می باشد. همان طور که زمان در حال سپری ست شما هم باید بدانید که چه کسی به کسب و کار شما اهمیت می دهد. بدون شک برخی کارمندان استعدادهای استثنایی در وجود خود دارند، اما این درصد کمی از موضوع است. بنابراین شما باید برای ارتباط خود با کارکنان کارهایی را انجام دهید تا باعث بهره وری بهتر کسب و کارتان شوید. شاید راه اندازی برنامه ای برای تناسب اندام کارمندان فکر خوبی باشد. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

در این مقاله دلایلی را برای اینکه باید کارکنان خود را به تناسب اندام تشویق کنید قید شده است. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- کاهش غیبت

اولین و مهم ترین دلایلی که باعث می شود صاحبان کسب و کار به غیبت شما اعتراض کنند حفظ سلامتی و تناسب اندام در محل کار است. سعی کنید غیبت های کاری خود را کاهش دهید. شرکت می تواند حجم باور نکردنی از هزینه های معرفی شده توسط سلامت کارکنان را به تناسب اندام آن ها اختصاص دهد تا باعث شود نیروی کار سالمی در سازمانش داشته باشد. ورزش منظم مردم را سالم نگاه می دارد و کم تر به بیماری های شایع یا آسیب پذیر دچار می شوند.

۲- رضایت شغلی

زمانی که کارمند، سالم باشد عملکرد خوبی در محل کار داشته و کمتر دچار استرس خواهند شد. ممکن است از این کارمند قدردانی کرده باشید اما بدون شک رضایت شغلی را می توان با متغیرهای دیگری هم تحت تاثیر قرار داد. این فرض قابل قبول است که افراد شاد، سالم، آرام و پر انرژی تر از دیگران هستند و از شغل خود رضایت بیشتری دارند.

۳- کاهش استرس

متاسفانه یکی از علل اصلی غیبت در محل کار استرس و افسردگی است به خصوص اگر محل کار شما فشار کاری بالایی داشته باشد. با توجه به مطالعات اخیری که در بریتانیا انجام شده یکی از شایع ترین دلایل ورزش کردن مردم از بین بردن استرس همراه با از دست دادن وزن است.
این امر تعجب آور نیست علم ثابت کرده که ۹ ساعت در روز فعالیت و ۵ روز کار در هفته باعث ایجاد استرس خواهد شد. با ورزش می توانید سرعت ضربان قلب را بهبود ببخشید. همچنین با ورزش نوعی هورمون به نام “norepinephrine” در بدن تولید می شود که باعث کارکرد بهتر مغز شده و خلق و خوی ما را هم بهتر می کند.

۴- کاهش هزینه مراقبت های بهداشتی

در ایالات متحده شرکت ها معمولا محصولات مراقبت بهداشتی را با هزینه های کم در قراردادها برای کارکنان در نظر می گیرند. آن ها بر این باورند که اگر کارکنان به طور منظم ورزش کنند هزینه های عمده ای را می توانند ذخیره کنند. هنگامی که شرکت یک کارت ورزشی برای باشگاه به شما ارائه می دهد از آن استفاده کنید زیرا می توانید باعث کاهش هزینه های پزشکی برای درمان خود شوید. در انگلستان شرکت ها چند طرح را که به نفع سلامت کارکنان است ارائه داده اند تا کارمندان سالمی داشته و از سلامت نیروی کار خود اطمینان حاصل کنند.

۵- افزایش قدرت مغز

طبق گزارش اخیر توسط Aviva شرکت ها با سرمایه گذاری در برنامه های مراقبت های بهداشتی می توانند ۸۹ درصد از حضور کارکنان را افزایش دهند. این امر می تواند حتی بهره وری آن ها را هم افزایش دهد. محققان دریافته اند که تمرینات ورزشی می تواند نوعی مواد در مغز تولید کند که انسان وظایف خود را بهتر انجام دهد و حافظه ای خوب داشته باشد.

۶- ایجاد کارکنان با انگیزه

ورزش منظم، کارکنان را همیشه پر انرژی نگاه می دارد. حتی در محل کار خود هم نسبت به دیگر روزها می توانند شادتر باشند. با افزایش انرژی، مغز به بهبود عملکرد کسب و کار کلی کمک می کند. از سوی دیگر مطالعات نشان می دهد که بین بهره وری و شادی ارتباط عمیقی وجود دارد یعنی مردم شادتر ۱۲ درصد سازنده تر هستند.

۷- خواب بهتر

خواب، یکی دیگر از عوامل کلیدی است که منجر به یک زندگی شاد و سالم می شود. محققان مختلف ثابت کرده اند خواب عمیق به انسان کمک می کند تا استرس را دفع کند مانند افسردگی و بیماری.
ورزش در اثبات الگوهای خواب مفید واقع شده و برای همین توصیه می شود بیمارانی که از بی خوابی رنج می برند می توانند ورزش کنند.

۸- حفظ کارکنان

هنگامی که شرکت ها در سایت های خود بخشی را به سلامت کارکنان اختصاص می دهند، این امر می تواند یکی از بزرگ ترین قدرت پردازش توسط اعضای شرکت به شمار رود. مدیران داشتن یک باشگاه را امری مناسب نمی دانند آن ها نگرانند کارکنان تصمیم بگیرند کار خود را ترک کنند! بیایید مثبت فکر کنیم 🙂 اگر کارمندان اندامی متناسب داشته باشند به طور مداوم کارهای شرکت را بهتر انجام می دهند. مگر این که با برخی عوامل جدی دیگری درگیر باشند.

۹- تیم سازی

کارشناسان بر این باورند که تناسب اندام در یک تیم باعث می شود احتمال ترک کسب و کار کاهش یابد و پر انرژی تر و با انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند. باشگاه بدنسازی تنها جایی است که اعضای گروه سعی می کنند در وقت آزاد خود با هم تعامل داشته و درباره پروژه کاری خود در طول جلسات تمرین با هم بحث کنند. با قرار دادن بخشی از شرکت برای باشگاه می توانید به بهبود بخش هایی از تیم مانند روابط داخلی کمک کنید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar