چرا سال نو را باید با شغل جدید شروع کنیم؟

 

cstland-new-year-new-job

 

بر اساس نظر سنجی لینکدین بیش از ۱۰۰۰۰نفر اولین دلیلشان را برای تغییر شغلشان ، اعتقاد به عدم پیشرفت شغلی است. و این موضوع از نارضایتی از مدیریت شروع می شود و تا فرهنگ شرکت، دستمزد ، نظام پاداش و درخواست تشویق بیشتر در کار پیش می رود. و بالاتر از آن تغییر مسیر شغلی می تواند باعث پیشرفتمان شود نه تنها در حرفه تان بلکه در زندگی شخصی نیز کمک می کند.

همانطور که ما وارد  سال جدید می شویم ، هیچ زمانی بهتر از این برای ترک موقعیت فعلی و شروعی تازه با شغلی جدید نیست. و اگر هنوز برای ترک شغلتان قانع نشدید چند مورد زیر را بخوانید تا به شما برای تجدید نظر کمک کند :

۱- شغل جدید یکنواختی را می شکنید

صادقانه بگویید آیا از روزمرگی که در آن گیر افتاده اید لذت می برید  مثل” بیل موری” در فیلم  “روز موش خرما” ؟ البته که نه. عادات تکراری باعث خستگی می شود و موجب میشود که وظایفتان را مثل رباط انجام دهید. و در صورتی که شما بخواهید با انگیزه و موثر کار کنید ،این همیشه بهترین سناریو نیست .

با پذیرش شغل جدید و با پذیرفتن چالش های جدید و ایجاد هدف های جدید و خارج شدن از منطقه آسایش و همچنین همکاران جدید در منطقه جدید ، میتوانید یکنواختی را بشکنید.

۲- به شما اجازه میدهد علاقه و اشتیاق هایتان را کشف کنید

اگر برای چندمین سال متوالی است که در در همان شرکت کار می کنید، آیا واقعا قطعی از کارتان لذت میبرید؟ یا یک چک سنگین شما را از پا در آورده؟  تغییر شغل تنها به شما توانایی کشف علاقه مندی تان را نمی دهد علاوه بر آن به شما اجازه می دهد که شروع به ایجاد پول کنید با انجام کاری که واقعا از آن لذت می برید و از زندگی لذت ببرید.

۳- کمک می کند تا با افراد جدید ملاقات کنید

زمانی که شما کار جدیدی را شروع می کنید  مجبور می شوید با گروه جدیدی از مردم آشنا شوید و تعامل داشته باشید که  بی نهایت فرصت در اختیارتان می گذارد.که ممکن است در ابتدا دلهره آور باشد اما ملاقات با افراد جدید یکی از بهترین راه ها برای رشد شخصی و حرفه ای است. دلیلش این است که تعامل با افراد جدید شما را در معرض افکار و ایده های جدید قرار میدهد ، کمک می کند تا مهارت های ارتباطی تان را ارتقاء بدهید ، لیست منابع تان را بسازید و به مشتریان بالقوه معرفی شوید.

۴- ایجاد اعتماد به نفس

اعتماد به نفس  بسیارمهم است زیرا به شما می تواند کمک کند برای ایجاد موفقیت در کار و همچنین درآمدتان و ترقی و پیشرفت شما را در آینده به دنبال خواهد داشت. و همچنین در زندگی شخصی، شما بسیار جذابتر به نظر می رسید.

هنگامی که شما به یک کار جدید روی می آورید باید روی اعتماد به نفس تان کار کنید , باید یک لباس رسمی (جهت تأثیرگذاری) برای مصاحبه به تن کنید؛ باید آنچه را که به خوبی قادر به انجام آن هستید توضیح دهید و در نهایت، باید  ژست ها و توانایی هایی را که تمرین کرده اید باید برای آنها به نمایش بگذارید.

۵- فرصت یادگیری چیزهای جدید را به شما می دهد

همانطور که سر فرانسیس بیکن گفت: “دانش قدرت است.” یادگیری یک مهارت جدید یا مقداری از اطلاعات به شما کمک می کند تا به هر خواسته قلبی تان دست یابید زیرا شما اطلاعات برای انجام کار خواهید داشت که یک جسارت بزرگ در زندگی شخصی و حرفه ای است . علاوه بر این ، آموختن مبارزه با سختی ، ذهن شما را تهییج میکند و به شما اجازه می دهد تا آن دانش را دراختیار دیگران به اشتراک بگذارید.

شروع یک کار جدید به شما این شانس را می دهد که به واسطه اینکه از شما انتظار می رود به یک سیستم جدید وارد شوید و مهارت های مختلفی برای موفقیت در کارتان آموزش میبینید، اطلاعات جدیدی را بدست آورید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar