کافی ست! دیگر، مانند گوگل نباشید

 

google-building-44

تا کنون مقالات بسیاری درباره ی محیط کار شگفت انگیز گوگل وجود داشته است. بسیاری از سازمان ها امروز شاهد ازدحام و هیاهو در مورد چگونگی بزرگ شدن سازمان هستند و در حال تلاشند تا از روی آن نسخه برداری کنند. 

آیا گوگل دارای طرح باز است؟ ما می خواهیم طرح باز داشته باشیم! آیا گوگل اجازه می دهد تا سگ خود را به محل کارتان ببرید؟ آیا ما هم باید این کار را انجام دهیم؟ گوگل وعده های غذایی نامحدود دارد؟ ما نیز حتما باید این کار را بکنیم! اگرچه همیشه نیز نباید مانند گوگل عمل کنید! می توانید از Netflix، Facebook، Linkedin یا هر گونه شرکت خوب دیگری الهام بگیرید.

چیزی که باید به یاد داشته باشید، این است که این سازمان ها در این کارها صرفا جهت تفریح یا کمرنگ کردن توجه رسانه ها سرمایه گذاری نمی کنند. این کارها را به دلیل اینکه متناسب با فرهنگ سازمانی، ارزش ها، رسالت، دورنما و جهت استراتژیک خود هستند، انجام می دهند.

حقیقت این است که شرکت شما احتمال دارد همان فرهنگ ، ارزش و مسیر استراتژیک را که مختص گوگل است را نداشته باشد. شرکت های بسیاری وجود دارد  که کارهای جالبی را انجام می دهند که مانند گوگل نیست! یکی از این شرکت ها، شبکه های F5 است، که جزء سازمان های برتر برای کار در کشور امتیاز داده شد.

چرا این گونه است؟ شرکت  F5 به جای اینکه ببینند دیگر سازمان ها چگونه عمل می کنند، بر روی نحوه ی عملکرد کارکنان خود و ارزش ها تمرکز کرده است. بسیار خوب است که به سازمان های دیگر نگاه کنید تا از ایده های آن الهام گرفته  و برای رسیدن به موفقیت در نظر داشته باشید.

بسیاری از برندهای منحصر به فرد مانند Whirpool، Cisco و Mars Drinks که کارهای فوق العاده انجام می دهند به طور مستقیم از Google الگو نمی گیرند. تلاش خود را برای گوگل بودن متوقف کنید! بالعکس، شروع کنید تا خود نامی را بسازید!

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar