چطور از انواع مشتری ها سودآوری داشته باشیم؟

چطور از انواع مشتری ها سودآوری داشته باشیم؟

 

چطور از انواع مشتری ها سودآوری داشته باشیم؟

 

شاید شما هم سرمایه گذارانی را می شناسید که نصیحت تان می کنند تا کارکنان کسل کننده خود را اخراج کنید و نفس راحتی بکشید. ما به شما پیشنهاد می کنیم خود آن سرمایه گذاران را از شرکت اخراج کنید!

مدیران بخاطر جلوگیری از دردسرهایی مثل ارائه ی انواع فاکتور و مزایا دادن و … ترجیح می دهند انواع کارکنانی که خصوصیاتی کسل کننده و نامناسب در سازمان دارند را تحمل نمایند.

ممکن است رهبر تیم با بسیاری از این دسته کارکنان تعامل داشته باشد. شاید بسیاری از آن ها قابل اعتماد نباشند. شاید هم تمایلی برای تعامل با آنها نداشته باشید. اما همچنان سعی کنید با آن ها مذاکره داشته باشید. تمام صفت های بد این افراد به معنای این نیست که نمی توانید از این افراد درآمد داشته باشید. برای کسب درآمد از این نوع افراد، روش هایی را در این پست به شما پیشنهاد می دهیم. امیدواریم مفید واقع شوند.

 

کسی که فکر و عملش قدیمی است

 

این شخص از آن زمانی که متولد شده تا ده ها سال بعد که کارمند شرکت شما شود بر روی یک پروژه کار می کند، نمی تواند هیچ بهره وری داشته باشد. روش استقبال از پروژه ها در شرکت از سوی این اشخاص همچنان بدون تغییر باقی می ماند. به حضور مدیر یا رهبر تیم هم هیچ توجهی نمی کنند. دفتری غیر منظم دارند و کتاب های کتابخانه روی میز کارشان چیده شده است.  آیا این نشانه ی یک کارمند بد است؟

خیر!!! می توانید از این مرد ثروت زیادی به دست آورید.

این فرد قدیمی به هیچ کدام از چیزهایی که ذکر کردیم اهمیت نمی دهد! فقط می خواهد محصول شما را ببیند و ارائه دهد تا حقوقش را دریافت کند. آماده باشید که به او توضیح دهید نتایج به دست آمده از کسب و کار و هر آن چه که استفاده می کند و کنار می گذارید در نتیجه ی تمام کارها، به خود او باز خواهد گشت.

 

کسی که با همه چیز مشکل دارد

 

این فرد معتقد است که همه می خواهند او را گول بزنند، یا هم قراردادهایی را با افراد دروغگو بسته و او را گول زده اند، پس به شما و محصول تان اعتمادی ندارد! دیگران را به خاطر مشکلات خود مقصر می داند، بدون این که برای کسی احترام قائل باشد درباره شرکت های دیگر با بدترین شکل صحبت می کند،  به گونه ای رفتار می کند که انگار تمام صحبت های شما را باور دارد. این مرد از بالا رفتن قیمت ها شاکی ست. به نظر شما این فرد یک مشتری بد است؟

خیر! نباید مرد بدی باشد.

برای تعامل با این خصوصیات مشتری باید سردترین درجه اخلاق خود را صرف کرد. هیچ گاه سعی نکنید اعتماد او را کسب کنید. شما یک روان پزشک نیستید. با او مانند دیگران رفتار داشته باشید او همیشه تلاش می کند پول خود را افزایش دهد، منتظر نباشید که به یکی از مشتریان وفادار شما تبدیل شود. پس با او از درِ دوستی وارد نشوید! سعی کنید در کوتاه ترین زمان از او برای کسب درآمد استفاده کنید. اجازه دهید برای خرید از قراردادهای مربوط به محصول استفاده کند تا اطمینان لازم را کسب نماید. اجازه دهید از شما خرید کند حتی اگر بدانید بعد از خرید پشت سرتان حرف خواهد زد مطمئن شوید درخواست های او را عملی کرده اید تا سراغ رقیب شما نرود.

 

کسی که تنها نابغه جهان است

 

این شخص مانند یک کودک با شما رفتار می کند. به ایمیل های مختلف تا هفته ها پاسخ نمی دهد و برای تأخیر از شما معذرت خواهی نخواهد کرد! برای استفاده از این فرد نابغه، هیچ گاه با او رقابت نکنید. به او نگویید که بیش تر از او می دانید. رفتار این مرد در خانه به دلیل عدم ایمنی با خانواده بسیار بد است، به این خصوصیات اهمیت ندهید؛ زیرا شما با او زندگی نمی کنید. درباره هر چیزی که صحبت می کند صحبت او را تایید کنید. مطمئن شوید به توصیه های شما عمل می کند. سپس هر آن چه که می خواهید را به او بفروشید، این فرد نابغه می پندارد همیشه حق با اوست اگر از محصول رضایت نداشته باشد شما را مقصر می داند و اگر رضایت مند و خوشحال بود بدین معنی ست که تصمیم حکیمانه خودش بوده است.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar