• اسفند ۸, ۱۳۹۸

چطور از مزایای ایام تعطیل استفاده کنیم؟

چطور از مزایای ایام تعطیل استفاده کنیم؟

 

چطور از مزایای ایام تعطیل استفاده کنیم؟

خواه باور کنید خواه نه؛ تعطیلات هم برای پیشرفت و توسعه ی کسب و کارتان بسیار مفیدند. در طول تعطیلات ارتباط گرفتن و برقراری تماس با مردم بسیار ساده تر است زیرا دلیل معتبری برای این کار دارید. فقط به خود شما بستگی دارد که بتوانید از این تعطیلات به عنوان یک بهانه و دلیلی برای پیشرفت و حرفه ی خود استفاده کنید. در این پست، نکاتی هست که با مطالعه و رعایت آنها می توانید از فصول تعطیلات نهایت استفاده را ببرید.

 

شرکت در رویداد/ event

حتی اگر دوستدار مهمانی و دوره همی ها نیستید؛ به مدت نیم ساعت ساکت بمانید تا دیده شوید. خصوصاً در مراسم و مهمانی های کارفرمایان خود شرکت کنید. با رؤسای خود احوالپرسی کرده و با کارکنان سایر بخش ها ارتباط بگیرید. نکته ی مهم این است که از مهمانی لذت برده و با همکاران خود لحظات خوش و به یاد ماندنی را ایجاد کنید.

شبکه سازی ارتباطی

نعطیلات برای ارتباط گیری فوق العاده اند. رویدادها و مراسم های خیلی زیادی هست که می توانید در آنها شرکت کنید که نتیجه ی آن، برقراری ارتباطات جدید و محکم کردن ارتباطات قدیمی با دوستان می باشد. سعی کنید با افراد جدیدی آشنا شده و ارتباطات جدیدتری برقرار کنید. معمولاً برای اینکار، ایجاد یک لبخند بزرگ بسیار کمک کننده ی خوبی ست. هرگز نمی دانید که کدام یک از این ارتباطات روزی در آینده به یاری شما خواهد شتافت.

تشکر کنید

از تعطیلات برای قدردانی از مردم استفاده کنید. ارادت، سپاسگزاری و قدرشناسی خود را به همکاران، مشتریان، مدیران و سایرین ابراز کنید. کارت های تبریک و هدیه ارسال کنید. مطمئن باشید که این کارت ها را شخصی سازی کرده اید حتی در صورت امکان، بصورت دستی بنویسید. ارتباطات بی ریا و خالصانه همیشه در زندگی افراد اهمیت دارد. از طرفی، شما هرگز نمی دانید در آینده چه کسی مهم ترین کمک را در حق شما خواهد کرد!

به گذشته بنگرید

فصول و ایام تعطیل معمولاً برای بسیاری به کندی پیش می رود مگر اینکه جزو افراد معدود باشید. از این ایام برای ارزیابی مجدد حرفه ی خود استفاده کنید. آیا امسال به اهداف خود رسیده اید؟ انجام چه کارهایی امسال برای شما مفید بود و چه کارهایی به ضرر شما تمام شد؟ فراتر از دنبال کردن کارهای روتین خود، به خودتان زمانی دهید تا درباره ی آنها فکر کنید. پس، هر چه می خواهید دست یابید و نحوه ی دستیابی به آن را بنویسید. کار بر روی این پروژه ها را در طول سال آینده آغاز کنید.

با تیم خود گردهم آیید

اگر تیم هایی را اداره می کنید با آنها هم نگاهی به گذشته داشته باشید. فعالیت های گروهی ایجاد کنید. به پیشنهادات آنها گوش فرا دهید و از طریق برگزاری طوفان ذهنی به ایده های جدید دست یابید. برای سال آینده استراتژی خود را تعیین کنید. همینطور می توانید آنها را به صرف ناهار یا شام تعطیلات دعوت نمایید. انجام این کارها، انگیزه های آنان را افزایش داده و شما را به عنوان یک تیم تقویت خواهد کرد.

چند روز را تعطیل کنید

اگر روزهایی از مرخصی شما باقی مانده؛ از این زمان استفاده کنید. با کسانی که دوست شان دارید زمان خود را سپری کنید. به خرید بروید و خودتان را برای برنامه ها و روزهای آتی آماده کنید.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar