چطور بازاریابی محتوای خود را بهبود ببخشیم؟

بهبود بازاریابی محتوا

بهبود بازاریابی محتوا

اگر ایده ی بازاریابی محتوای شما مستلزم کاهش پست های مناسبتی وب سایت تان است با امید ترقی، احتمالاً باید درباره ی استراتژی خود مجدداً بیندیشید. بهبود بازاریابی محتوای شما از وضعیت خوب به عالی یعنی همیشه باید تمرکز و دقت خود را روی مخاطبان هدف قرار داده و بطور مداوم روش های خود را اصلاح کنید تا به یک ترکیب کامل از استراتژی ها و تاکتیک هایی که برای رسیدن شما به اهداف تان کمک می کنند برسید.

ابتدا، توجه به شخصیت مشتری در بازاریابی محتوا

بطور کلی، شما باید به پروفایل های مخاطبان خود که به عبارتی “شخصیت” آنها هم به حساب می آیند توجه ویژه داشته باشید. به نظر می رسد که استراتژی های بازاریابی همیشه با نیاز مشتری آغاز شود که جزء مهم در کمپین بازاریابی محتوا به شما می رود. بدون یک تعریف مشخص و معین از شخصیت مخاطب، محتوای شما بجای اینکه به “عالی” برسد در وضعیت خوب خواهد ماند.

خب، باید بدانیم شخصیت مشتری چیست؟ یک تصویر جامع و دقیق از مشتری هدف خیالی ست. موسسه Content Marketing منابعی را گردآوری کرده تا به بینش های جدیدی برای اصلاح بازاریابی محتوای خود دست یافته و بهبود بخشند. نکاتی که در این پست گنجانده شده به شما کمک می کند تا به ایجاد یک محتوای اصل، اوریجینال و عالی بپردازید.

۱- بطور هفتگی با تیم خود دیدار کنید

یک نکته ی جالب در مطالعه ی سال ۲۰۱۶ موسسه Content Marketing نشان می دهد که در بین موثرترین تیم های بازاریابی محتوا (۶ تیم از بین ۱۰ تیم) بصورت هفتگی برای بررسی، اصلاح و تجدید نظر کردن برنامه های بازاریابی محتوا دیدار می کردند. بهترین بازاریابی محتوا معمولاً همان محتوای مشترک است.

بسیاری از مردم گمان می کنند که خلاقیت، چیزی ست که در انزوا و گوشه گیری افراد رخ می دهد اما معمولاً توانایی ها در تیم مکمل یکدیگر بوده و می توانند چیزی فراتر و عظیم تر از توانایی های انفرادی ایجاد کنند. دیدارهای هفتگی خلاقیت را افزایش داده، ارتباطاتی را ایجاد کرده و بازاریابی محتوا را برای شرکت های بسیاری، بهبود می بخشد.

۲- استراتژی برند خود را خلق کنید

بهترین کمپین های بازاریابی محتوا بر پایه ی استراتژی برند موجود ساخته می شوند. بدانید که برندتان برای چه چیزی ایستادگی می کند و چه ارزش هایی را برای مشتری هدف خود نشان می دهند. هر محتوایی که برای کمپین شما ساخته می شود باید ارزش های مرکزی برند را منعکس کنند. هر یک از ارتباطات شما باید ارزش برند را بهبود بخشیده و در جهت ایجاد وفاداری بین مشتریان اقدام کند.

۳- برنامه ریزی دقیق داشته باشید

به نظر می رسد که یکی از اصول اساسی برنامه ریزی باشد. اما تنها عده ی کمی این کار را انجام می دهند. پس شما هم جزو همین عده ی کم باشید و برنامه ریزی کنید. وقتی بطور پیوسته و مداوم با مخاطبان خود درگیر باشید بازاریابی محتوا بسیار موثرتر خواهد بود. مخاطبان به آینده ی محتوای شما نگاه می کنند و این پیش بینی، تعامل و درگیری را افزایش می دهد که قانون طلایی محتوای عالی ست.

برنامه ی محتوای خود را توسعه دهید و بدون هیچ شکستی ادامه دهنده ی آن باشید. از ابزار برنامه ریزی مثل HootSuite و سایر آنها برای انتقال پیام ها به کانال های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. محتوای جدیدی را بر پایه ی پیش بینی بودن ایجاد کنید.

۴- از رسانه های مختلف استفاده کنید

وقتی کلمه ی “محتوا” به گوش تان می رسد، احتمالاً مواد متنی مثل کتاب های رایگان، پست های وبلاگ جلوی چشمان تان ظاهر می شود. و شاید ویدئو را هم به عنوان راه چاره ای به انواع محتوای خود اضافه کرده اید. در اینجا ایده ی دیگری را بیان می کنیم تا درنظر بگیرید: با استفاده از رسانه های مختلف، طیف بازاریابی محتوای خود را گسترش دهید.

افراد مختلف ترجیح می دهند مواد مختلفی را از فرمت های متنوع دریافت کنند. برخی از کاربران سمعی، تمایل بیش تری با استفاده از پادکست ها داشته و یادگیرنده های بصری، مشاهده ی ویدئو یا مطالعه ی موضوع خاص را ترجیح می دادند. پس بازاریابی محتوای خود را با استفاده از رسانه های مختلف برای درگیر کردن انواع کاربران در بین مخاطبان بهبود ببخشید.

۵- ریسک پذیر باشید

“اگر همیشه کارهایی را انجام می دهید که همیشه به پایان می رسانید، همیشه بدست خواهید آورد آنچه را که همیشه بدست آورده اید.” این یک گفته ی قدیمی ست که همانطور که برای جنبه های دیگر زندگی صدق می کند، در مبحث بازاریابی محتوا هم کاربرد دارد.

بهترین رهبران، هنرمندان و متفکران در سراسر دنیا افراد ریسک پذیرند. بتهوون به هنگام تغییر دادن کامل سمفونی خود ریسک عظیمی را عهده دار شد. استیو جابز نحوه دیدمان به کامپیوترهای شخصی را با تمرکز بر کارهایی که شرکت او -اپل- به بهترین نحو انجام داد تغییر داد و تیم اش را هم تشویق کرد تا این چنین بیندیشند. همه ی اینها افراد برجسته ای هستند چون تصمیم گرفته اند ریسک کرده و در مسیر متفاوتی نسبت به دیگران حرکت کنند.

اگر همه ی رقبای شما وبلاگ دارند، شما میکروبلاگ (پست های کوتاه) را تست کنید. اگر همه می گویند که اینستاگرام انتخاب درستی ست، شما توییتر را انتخاب کنید. مسیرهای جدید را امتحان کرده و شاهد موفقیت خود باشید. از انتخاب های درست تان درس هایی را فرا بگیرید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar