• اسفند ۱, ۱۳۹۸

چطور باهوش تر شویم؟

cstland-smart-guy-ss

 

چطور باهوش تر شویم؟

روتین روزانه که در زندگی و دنیای ما نقش دارد باعث محدودیت های ذهنی می شود. یاد بگیرید این محدودیت را از بین ببرید تا بتوانیم به نهایت لذت زندگی خود برسید. احتمالاً شما هم گاهی فکر می کنید که آیا انسان باهوشی هستیم یا خیر! یا آیا عادت های روزانه ما صحیح است؟ برای این که از قضیه توانایی ذهنی خود اطمینان حاصل کرده و بدانید تا چه حدی باهوش هستید این مطلب را از دست ندهید.

 

با دست چپ مسواک بزنید، از بوهای خوب استفاده کنید

اگر از افرادی هستید که برای مسواک زدن از دست راست خود استفاده می کنند، سعی کنید برای شستن دندان ها دست چپ را به کار ببرید طبق تحقیقات انجام شده شستن دندان ها با دست راست باعث شوره سر خواهد شد اما مسواک زدن با دست چپ باعث بانشاط شدن شما می شود، از نسیم صبحگاهی یا بوی قهوه برای احساس بهتر درون خود بهره ببرید تا آرامش درونی شما را افزایش دهد. نشانه ها و نکاتی که مغز شما با استفاده از آن ها استفاده می کند با نسیم اول صبح مرتبط می شود پس اول صبح بوهای خوبی که آرامش شما را افزایش می دهد به کار ببرید. مغز با استفاده از این بوها ما را همانند شخصی می سازد که قادر است پروژه و پرونده های متنوعی را حل کند.

چشم های خود را ببندید

سعی کنید در حمام، چشم های خود را بسته و تا هنگام خروج از آنجا چشم های خود را باز نکنید. این عادت توانایی حسی بدن شما را قوی تر می کند، بستن چشم ها باعث تمرکر مغز به صورت فعال شده و روی نظام حسی تاثیر خواهد گذاشت. پس به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد کنید این کار را انجام دهند تا یکی از عادت های خوب شما و آن ها در صبح شود.

 

روتین صبحگاهی خود را بشکنید

تحقیقات نشان می دهد روتین صبحگاهی روی کسب و کار و کارهای روزمره انسان ها تاثیر فراوانی دارد. روتین ثابت مانند فیلمی ثابت است که هیچ تحکمی روی آن ندارید. همیشه هم برای شما تکراری و خسته کننده خواهد بود. کارهای روزانه و روتین صبح را با هم ترکیب کنید تا قدرت مغز شما افزایش یابد. سعی داشته باشید هر آن چه که دوست دارید را انجام دهید هنگامی که عادات خود را تغییر دادید لحظه های سلامتی را برای مغز خود خلق خواهید کرد.

 

نظم اشیاء موجود در اطراف تان را تغییر دهید

ابزارها و وسیله های دور تا دورتان را برای مدت طولانی بدون تغییر قرار ندهید! به ویژه وسیله هایی را که بیش تر در معرض دیدتان قرار می گیرند را زود به زود جابجا کنید. عکس های خانوادگی، یا تابلوهای زیبا را در دفتر استفاده کنید. این کار، فعالیت شما را راحت تر پیش می برد و مسئله های خود را راحت تر حل می کنید. هنگامی که احساس آرامش دارید مغزتان نشاط بیش تری حس خواهد کرد.

 

شیشه ماشین را باز بگذارید

در مغز بخشی وجود دارد که مسئول بخش حافظه است، این ناحیه کارهایی چون به یادآوری اشیاء یا با نشاط ماندن مغز را به عهده دارد. این منطقه از مغز به استشمام هوا و بوهای خوب علاقه فراوانی دارد. اولین ناحیه حساس در مغز است که هنگام گرم شدن هوا بروز می دهد. پس اگر که سوار ماشین هستید شیشه ماشین را باز نگاه دارید.
با انسان های دور تا دورتان با شیوه های متفاوت برخورد داشته باشید تا چیزهای متنوعی از آن ها بیاموزید. مطالعات نشان می دهد عدم ارتباط خوب و موثر خطر فراوانی روی کاهش قدرت های ذهنی انسان ها دارد پس فرصت ها را برای ارتباط خود غنیمت بشمارید، با دوستان یا همکاران به خرید بروید تا ارتباط و صحبت شما با آن ها باعث توسعه مهارت های شما شود.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar