چطور باید از توسعه دهندگان با مهارت امنیت سایبری استفاده کرد؟

چطور باید از تاثیرگذاران صنعت با مهارت امنیت سایبری استفاده کرد؟

 

مهارت امنیت سایبری

مهارت امنیت سایبری داده های سازمان خود را چگونه فراهم می کنید؟

به ۴ دلیل  شما به توسعه دهندگانی با مهارت های امنیت مجازی در تمام تیم های فنی نیاز دارید

علاوه بر داشتن کارشناسان متخصص، به همان اندازه بهبود مهارت های امنیتی-کاربردی همه توسعه دهندگان ضروری و مهم است.

طبق یک مطالعه اخیر، تقاضای جهانی برای حرفه ای های که مهارت امنیت سایبری دارند باعث ایجاد بیش از یک میلیون موقعیت خالی امنیت سایبری تا سال  ۲۰۱۹ خواهد شد، که یکی از مطلوب ترین مهارت های توسعه نرم افزار امن است. جای تعجب نیست که کارآفرینان و شرکت ها بطور فزاینده ای زمان زیادی را برای پیدا کردن استعدادهای امنیتی اختصاص می دهند چرا که به ساخت خدمات قابل اعتماد و ایمن نگاه داشتن داده های کاربران خود نیاز دارند.

یکی از راه های پر کردن شکاف مهارتی و ایجاد محصولات امن تر، آموزش و استخدام مهندسان متخصص در زمینه ی امنیت سایبر است. با این حال، به همان اندازه بهبود مهارت های رمزنگاری و امنیتی همه ی توسعه دهندگان فعال در شرکت، به جز آنهایی که در تیم امنیت سایبری تخصص دارند، مهم  و ضروری است. در اینجا به بررسی برخی دلایل می پردازیم.

 

۱- برنامه های جدید داده ها و خطرات بیش تری تولید می کنند

ظهور برنامه های پزشکی، فیتنس و فینتِک (نرم افزارهای مالی) همراه با افزایش تعداد دستگاه های متصل، باری از اطلاعات حساس را در مورد ما تولید می کنند. ما به این برنامه ها در مورد سوابق سلامتی خود، اطلاعات بانکی خود، و حتی مکان هایی که بیش ترین مراجعه را داریم، اعتماد می کنیم. اگر شرکت های تولید کننده ی این خدمات فاقد استعداد امنیتی و استراتژی برای توسعه ایمنی باشند، تمام اطلاعات می توانند در معرض تهدیدات امنیت سایبری با خطر بالا قرار گیرند. از آنجا که هر شرکتی با داده های کاربر سر و کار دارد، رشد جهانی بدون جدی گرفتن امنیت در تمام مراحل توسعه، غیر ممکن است.

 

۲- شرکت ها قبل از طراحی به امنیت نیاز دارند

مهم نیست که چقدر الگوریتم های ترکیب رمز عبور شما  قوی هستند، اگر امنیت پایگاه داده شما ضعیف باشد، داده های کاربران تان در خطر قرار می گیرد. شرکت ها باید از روز اول نرم افزار را با در نظر گرفتن امنیت توسعه دهند تا سیستم های ایمن بسازند و آسیب پذیری را به حداقل برسانند. شما می توانید قوی ترین قلعه را بسازید، اما اگر دروازه ها را ضعیف رها کنید، در مبارزه شکست خواهید خورد.

 

۳- تصمیم های دقیقی را با سبک و سنگین کردن اتخاذ کنید

همیشه ایجاد راه حل های امن و کاربر پسند ساده و آسان نیست. اطمینان یافتن از اینکه سطح امنیت شما در درجه ی بالایی قرار دارد می تواند زمان توسعه ی ویژگی هایی را که برای کاربرانِ نهایی قابل مشاهده نیست را افزایش دهد و در برخی موارد نیز ممکن است عملکرد نرم افزار شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، توسعه دهندگان تصمیم های مهمی را درباره ی ” میزان ایمنی کافی” برای موارد مورد استفاده ی خود می گیرند. برای داشتن تعادل درست بین امنیت و قابلیت استفاده و یا عملکرد، آنها نیاز به دانش و آگاهی کابردی از رمزنگاری دارند.

 

۴- فواید اجزای رمزنگاری را یکپارچه می کنند

چالش های امنیتی غالباً با یکپارچه سازی مولفه های شخص ثالث و SDK ها حل می شوند. حتی در صورت اتکا به برنامه نویسان بدون رمزنگاری، انتخاب و یکپارچه سازی درست چالش ها در تمام پلت فرم ها و یک روش قابل سنجش، به دانش عملی درباره ی امنیت نیاز است. همچنین، ابزارهای یکپارچه سازی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم و به روز رسانی دارند: نه تنها شما باید اجزای مناسب را پیدا کنید، بلکه باید مطمئن شوید که آنها به درستی با هم کار می کنند.

برای تعدادی از وظایف مربوط به نوشتن کد ایمنی و به حداقل رساندن آسیب پذیری، توسعه دهندگان نرم افزار، تیم های front-end  و  back-end  و تیم توسعه به مجموعه ای از مهارت های عملی رمزنگاری و امنیت سایبر نیاز دارند. ما در مورد درک عمیق زمینه نظری، که حقیقتا یک نیاز اساسی برای  مهندسین رمزنگاری است، صحبت نمی کنیم  بلکه درمورد درک قوی و استوار از قوانین اصلی، بهترین شیوه ها، باید ها و نباید ها بحث می کنیم.

ایجاد این استعداد مهارت امنیت سایبری در شرکت ها با پیدا کردن افراد درست و مناسبی شروع می شود که مایل به یادگیری هستند و با تشویق همه ی توسعه دهندگان به تبادل دانش با مهندسان امنیتی در داخل سازمان و همچنین  فراهم آوردن فرصت های آموزشی برای همه، این مهم ادامه پیدا می کند.

 

نویسنده: Istvan Lam

مخترع و مدیرعامل تکنولوژی رمزگذاری Tresorit

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar