چطور با تغییر خو بگیریم؟

تغییر

 

تغییر

زندگی درباره ی استواری و الگوهای قابل پیش بینی تغییر است و تنها فاکتور ثابت، احساسات و نگرش های ما نسبت به زندگی می باشد. ما به عنوان بشر، قدرتِ نگرش داریم و همین نگرش، قادر است “انتخاب” را تعیین کند. همین انتخاب ها هم، “نتایج” را منجر می شوند. همه ی چیزی که ما هستیم و همه ی چیزهایی که ما می توانیم تبدیل شویم در ما گنجانده شده است و براساس همین انتخاب ها و نگرش های ما، قابل تصمیم گیری و اتخاذ هستند.

زندگی مثل تغییرِ فصل هاست. شما نمی توانید فصل ها را تغییر دهید. اما خودتان را که می توانید. پس اولین درس بزرگ در زندگی این است که یاد بگیرید چطور باید زمستان را مدیریت کنید. آنها بطور مرتب، پس از هر پائیز از راه می رسند. و این روند هرگز تغییر نمی کند.

چند نوع زمستان وجود دارد. “زمستان” وقتی که شما چیزی را درک و کشف نمی کنید. “زمستانی” که به نظر می رسد همه چیز اشتباه و غلط پیش می رود. زمستان های اقتصادی، اجتماعی و شخصی وجود دارد.

زمان های زمستانی، می تواند برای ما ناامیدی به همراه داشته باشد و ناامیدی برای همه ی ما متداول و رایج است. پس شما باید بیاموزید که چطور زمستان ها را مدیریت کنید. باید بیاموزید که چطور مشکلات را مدیریت کنید. مشکلات، همیشه پس از سختی ها ایجاد می شوند و این هرگز دچار تغییر نمی شود!

سوال بزرگ این است که با زمستان های مان چه کار کنیم؟ ما نمی توانیم با گریه کردن روی تقویم ماه های بهمن و اسفند، از آن رهایی یابیم. اما کاری که می توانید انجام دهید این است که: قوی تر شوید. می توانید عاقل تر شوید. می توانید بهتر شوید. پس بخاطر بسپارید: زمستان نمی تواند تغییر کند، اما شما می توانید.

قبل از اینکه به این نکته برسم، همیشه عادت داشتم در زمستان، آرزوی تابستان کنم. وقتی چیزها سخت بودند، من آرزو می کردم آسان باشند. هیچ چیزی بهتر از این را نمی دانستم تا وقتی که مشاورم Earl Shoaff به من از فلسفه ی خودش پاسخی را آموخت:

آرزو نکن که کاش ساده بودند، آرزو کن که بهتر شوی. آرزوی مشکلات کم تر را نکن. برای کسب مهارت های بیش تر آرزو کن. خواستارِ چالش های کم تر نباش. آرزو کن که درک و فهم بیش تری عایدت گردد.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar