چطور با شخصی که فکر می کند حق با خودش است مذاکره کنیم؟

 چطور با شخصی که فکر می کند حق با خودش است مذاکره کنیم؟

 

چطور با شخصی که فکر می کند حق با خودش است مذاکره کنیم؟

هر کسی ممکن است با افرادی آشنا شده باشد که فکر می کنند همیشه حق با آن هاست. قبول دارید که بحث با چنین افرادی نیازمند صبر و بردباری ست؟ هر کسی که با این افراد بحث می کند؛ پیروز از میدان بیرون نخواهد آمد. این اشخاص همیشه فکر می کنند نظرشان درست است و همیشه حرفِ درست را می زنند. در بحث همیشه فرد ضعیف تر شکست می خورد. دلیل پیروزیِ افراد مدعی، نداشتن دلایل منطقی طرف مقابل نیست بلکه اصرار آن ها برای پیروزی ست. به یاد داشته باشید افرادی که معتقدند همیشه حق با آن هاست در بیش تر اوقات خطاکار از آب در می آیند. وقتی موضوع به انسان ها مربوط می شود پس همیشه راه حل هایی برای این مسئله وجود دارد.

روش مدیریت بحث ها می تواند باعث به دست آوردن احترام و اعتماد بین دو طرف باشد؛ هنگام بروز هر نوع مشکل در کسب و کار، مرد واقعی مردی ست که پیروز از میدان مذاکره خارج شود. تا به حال فکر کرده اید چگونه از هوش عاطفی برای بهتر شدن بحث های کسب و کار کمک بگیرید؟ امروز برای راهنمایی شما به چند نکته اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

قدرت آرامش

سعی کنید در همه ی بحث ها اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. داشتن اعتماد به نفس نوعی قدرت و توانایی درون افراد است. احساسات انسان ممکن است سریع تحریک شوند هنگامی که عصبی می شوید طرف مقابل فکر می کند شما ضعیف ترید؛ برای همین با قدرت بیش تری حمله می کند. با توانایی منطقی و عاقلانه می توانید مشکلات را به پایان برسانید.

راستگویی می تواند کشنده باشد

ممکن است بارها کسی شما را با کارها یا حرف های خود ناراحت کرده باشد اما شما سکوت کرده اید تا رابطه بین دو طرف به هم نخورد. شاید به طرف مقابل تان اخطار داده باشید اما باز هم نتیجه ای نداشته باشد! مثلاً دوست شما در یک نبرد از شما پیروز شده است. هنگامی که پیروزی او را دیدید تصمیم گرفتید هر چه در این چند سال بین شما گذشته را مقابل همه فاش کنید.
بدون شک این فرد باید اشتباه خود را بداند، اما می خواهید رابطه خود با این شخص را تا همیشه از دست بدهید؟ بدون شک خیر!!
حقیقت را بیان کنید اما کسی را نرنجانید. حقیقت همیشه باعث ناراحت کردن برخی انسان ها می شود اما با هوش عاطفی می توانید حقیقت را ابراز کنید.
ابتدا باید بدانید مردم اطراف شما از گفتن حقیقت ناراحت می شوند یا خیر!! چه برداشتی از سخنان شما دارند؟ آیا فکر می کنند شما دشمنِ دوست خود هستید؟ یا می خواهید به او بی احترامی کنید؟ با قدرت، سخن خود را بگویید و به صورت پرسشی هر آن چه دوست دارید ابراز کرده و تکمیل کنید.

هر نکته را با دلیل ذکر کنید

در مقابل انسان هایی که فکر می کنند همیشه حق با آن هاست هر نکته ای که ارائه می دهید دلیلی را هم همراه آن بیان کنید تا از اظهارات شما ایرادی نگیرند.
ارائه دلایل کامل باعث می شود افرادی که همیشه حق را به خود می دهند نتوانند کار خود را تکمیل کنند و پیروز باشند. قبل از هر جلسه ای هر آن چه که می دانید برای رویارویی با این افراد مورد نیاز است را آماده کنید. درست است که بحث ها ممکن است در هر مکانی رخ دهد و نمی توانید مانند مسابقه دادن همیشه برای همه چیز آماده باشید اما اگر با این استراتژی پیش بروید با دست پر به جنگ با این افراد خواهید رفت.

ترس از روبرو شدن با این افراد

ممکن است در درون خود به این فکر کنید که نباید با کسی وارد بحث شوید، اما زندگی شما را در چنین موقعیت هایی قرار می دهد. در چنین حالت هایی باید به این فکر کنید که چگونه با این مسائل روبرو شوید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که درباره مشکلات شان سخن می گویند ضرورتاً افراد شجاعی نیستند، اما دقت فراوانی دارند؛ زیرا به این فکر می کنند که اگر سکوت کنند ممکن است چه اتفاقی رخ دهد! سپس به این فکر می کنند که اگر صحبت کنند همه ی امور طبق چیزی که دوست دارند پیش خواهد رفت. پس به سادگی می بینید مذاکره به سادگی پیش رفته است.

وضعیت را با هوش فراوان انتخاب کنید

هنگامی که احساس می کنید بحث درباره موضوع بی فایده است یک قدم به عقب بازگردید احتمال شکست را درنظر بگیرید زیرا بحث هایی وجود دارد که نمی توانید مقابل آن ها ایستادگی کنید، مثلاً شما می گویید مِسی بهترین بازیکن فوتبال جهان است. اما همکار شما رونالدو را بهترین بازیکن می داند. هر یک از شما دلایل لازم برای پیروزی در این وضعیت را دارا هستید. اگر بخواهید به این بحث ادامه دهید، تا ابد با هم مشاجره می کنید. بحث درباره این مسائل در انواع کسب و کار و حتی زندگی شخصی وجود دارد.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar