چطور بهترین مشتریان را با هزینه های بالا جذب کنیم؟ (۲)

برای جذب بهترین مشتریان در چند پست گذشته هم پیشنهاداتی را ارائه داده بودیم که می توانید در لینک زیر مطالعه کنید.

 

راهکار مطمئن برای جذب بهترین مشتریان (۱)

 

چطور بهترین مشتریان را با هزینه های بالا جذب کنیم؟ (2)

 

بهترین مشتریان

 

یکی از اصول پایه و اساسی برای موفقیت هر کسب وکاری، این است که صاحبِ آن کسب وکار تفاوت بین “چیزی که مردم بخاطر آن پول پرداخت می کنند” و “چیزی که مردم خریداری می کنند” را بداند.

 

پرداخت هزینه و خریداری کردن

برای مثال، وقتی مردم به استارباکس می روند، برای نوشیدن قهوه پول پرداخت می کنند. دلیلِ اینکه آنها برای قهوه پول می دهند این است که آنها تجربه ی نوشیدنِ قهوه با دیگران، در فضایی برای مطالعه یا استفاده از اینترنت و … را خریداری کرده اند. البته شما می توانید همان قهوه را از فروشگاه محلی خود خریداری کنید و بدون اینکه مبلغ اضافی به استارباکس پرداخت شود در منزل با فضایی مشابه (با کتاب و یا به هنگام دسترسی به اینترنت) ایجاد کنید. اما دقت کردید که همان تجربه را بدست نمی آورید؟!

این تجربه ای ست که شما ۳۰۰ درصد بیش تر بخاطرش به استارباکس پول پرداخت می کنید بجای اینکه حاضر باشید با هزینه ای بسیار کم تر در منزل قهوه بنوشید!

استارباکس قهوه را ارزان تر از فروشگاه محلی شما سرو نمی کند که شما بخواهید به آن مراجعه کنید! استارباکس، تجربه (تجربه مشتری) را به شما می فروشد. (تجربه ی استفاده و بودن در فضای استارباکس را!)

اگر شما هم از مشتریان احساساتی که سرِ هزینه های ناچیز چانه می زنند خسته شده اید، درسی که در این پست نهفته را بیاموزید.

اگر می خواهید از سوالات کم ارزش وجنگ بر سر کرایه ها خلاص شوید “تجربه ی مشتری” که ارائه می دهید را باید بهبود بخشید.

 

چه نوع تجربه مشتری باید بهبود یابد؟

 

خب سوالی که پیش می آید چنین است: چه نوع تجربه ای را باید به مشتریان بالقوه پیشنهاد دهیم؟ باید چه کاری انجام دهید تا آنها را قانع کند که از شما خرید کنند یا با شما تجارت نمایند؟ بدون اینکه به مبلغ هزینه و کرایه ها توجه کنند!

با حضور گوگل، مردم می توانند در کمتر از چند دقیقه از ارائه دهندگانی که حداقل هزینه را می طلبند مطلع شوند. از طریق شبکه های اجتماعی هم مردم می توانند درباره ی این ارائه دهندگان و خدمات رسان هایی که تجربه ی مشتریِ بهتری ارائه می دهد اطلاعات بیش تری کسب کنند.

حتی اگر بخواهید کسی باشید که به حداقل هزینه جنس می فروشد (که اصلاً پیشنهاد نمی کنیم!) بهتر است تصمیم بگیرید “کسی باشید که در حوزه ی شما مردم فقط درباره ی شما صحبت کنند!” اگر قادر بودید چنین کاری انجام دهید بازاریابی دهان به دهان رخ می دهد و می توانید مرجع های زبانی زیادی که تاکنون نداشتید بدست آورید و نیازی هم نیست که بر سر کرایه ها و هزینه های خود در رقابت شرکت کنید!

تجربه ی مشتری، نکته ای ست که به شدت پیشنهاد می کنیم تا به بهبود بخشیدن به آن، زمان و انرژی صرف کنید و مطمئن باشید که هرگز پشیمان نخواهید بود!

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar