چطور بهترین مشتریان را با هزینه های بالا جذب کنیم؟ (۳)

اگر می خواهید بهترین مشتریان را که هزینه های بالایی پرداخت می کنند جذب کنید باید ارزش تبلیغاتیِ “اصل بودن” را درک کنید.

 

چطور بهترین مشتریان را با هزینه های بالا جذب کنیم؟ (3)

 

بهترین مشتریان

 

مونالیزای اصل در سال ۱۹۶۲ میلادی صدها میلیون دلار بیمه شد و امروز این ارزش قریب به یک میلیارد دلار است. همین الان شما می توانید کپیِ این مونالیزا را به قیمت حتی یک قهوه خریداری کنید. به همین دلیل است که بازار به اصل بودن ارزش داده و برای کپی ها، چیزی قائل نمی شود!

 

یک مسیر راحت

مسیر راحت، همان چیزی ست که اکثر کسب وکارها تصمیم به انجامِ آن می گیرند. و این همان چیزی ست که Seth Godin چنین اشاره می کند: “ارائه ی سرویس در سطح متوسط به مردم توسط!” این کسب وکارها مشتریان متوسط را جذب می کنند و پرداختیِ مردم هم به آنها متوسط است. در پیش گرفتن این رویکرد، سوهانِ روح است و کسانی که اینگونه پیش می روند به آینده با دلهره و ترس نگاه می کنند. اما بهرحال، بهتر است کمی بیندیشید و ببینید چرا اینهمه رایج است؟

 

یک مسیر چالش برانگیز

مسیر چالشی، همان چیزهایی ست که رهبران در هر حوزه ی کسب وکار انجام می دهند. آنها به دنبال راه هایی می گردند تا بتوانند خدمات ارزشمند و منحصربفرد ارائه دهند. آنها هرگز به دنبال بهانه نیستند تا دلیلِ کارهایی که انجام داده اند را بگویند یا دقیقاً همان کارهایی که رقبای شان انجام می دهند عمل کنند.

شاید شما هم جزو افرادی هستید که وقتی این نکات را می خوانید می گویید: “همیشه ممکن نیست که در حرفه و حوزه ی کاریِ خود، چیزی جدید یا اوریجینال ارائه دهیم! ” اما این اصلاً صحت ندارد! البته شاید منظورتان این است که بگویید مسیر چالش برانگیزی ست و ما تنبل ایم! اما هرگز غیرممکن نیست.

کسانی که بر اقدامات جدید و خدمات ارزشمند تسلط می گیرند بر این چالش ها واقف آمده اند. آنها تلاش و انرژی خود را بکار می گیرند تا با چیزی ارزشمند و منحصربفرد روی کار بیایند و سپس شهامت انجام دادنِ آن را کسب می کنند. و در نهایت بهترین مشتریانی را که برای خدمات عالی، بیش ترین صورتحساب ها را پرداخت می کنند به سمت آنها روانه می شود.

در دنیایی که مملو از نسخه های کپی ست، اگر به دنبال ویژه ی خودتان باشید و آن را اجرا کنید قادر خواهید بود به موفقیت عظیم تجاری دست یابید!

دوستان به شدت توصیه می کنم دو پست گذشته ی این مجموعه ی سه قسمتی را همین حالا بخوانید

 

راهکار مطمئن برای جذب بهترین مشتریان (۱)

مردم برای چه چیزی پول پرداخت می کنند و چه چیزی می خرند؟ (۲)

 

 

 

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar