چطور در ارتباط با مدیر خود محکم و قوی باشیم؟

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدیر

بخاطر ذات و طبیعت موقعیت و سِمَتِ شغلی ریاست و رئیس بودن، معمولاً انسان دچار تردید و نوعی ترس می شود.

زمانی که تعداد منابعی را که رئیس شما بر آنها نظارت داشته می دانید، و آگاهید که از شغل و نحوه ی کارکرد شما تصمیم می گیرد که آیا حقوق بعدی شما واریز شود یا خیر، کاملاً بدیهی ست که شما به هنگام حضور یافتن نزد آنان، عصبی شده و دچار استرس شوید.

Kerry Patterson نویسنده نیویورک تایمز و کتاب موفق Crucial Conversations (مکالمات مهم) می گوید: اگر همه چیز نامرتب پیش برود، رئیس می تواند آن را برای شما خوشایند کند.

عصبی شدن، بهترین حالات را از شما دریغ می کند و باعث چیزی می شود که Ed Muzio مدیرعامل گروه Harmonies و نویسنده ی دو کتاب “کار خود را بهتر کنید” و “۴ راز برای دوست داشتن شغل تان” آن را “حلقه ی عذاب عاطفی” می نامد.

شما درباره ی این مسئله نگرانید که حتی یک اشتباه کوچک و سوءتفاهم ناچیز عواقب جدی و غیرقابل پیش بینی ای را منجر شود. عصبی بودن، منجر به نگرانی شده و تمرکز را کاهش می دهد. این اتفاق، فضای وسیعی را برای اینکه مرتکب خطا شوید ایجاد می کند و شدت عصبی بودن را نیز افزایش می دهد. همه ی اینها در حالی ست که برای برخی افراد ارتباط با سِمَت های بالاتر و ارشد ممکن است با نوعی ترس همراه باشد. استراتژی هایی وجود دارد که کارکنان با استفاده از آنها می توانند این شرایط را بهبود ببخشند:

– در ارتباطات خود، فعال باشید

منتظر نمانید تا رئیس تان به شما بگوید که چه چیزهایی اهمیت دارند. به گفته ی Lynne Eisaguirre مشاور محیط کار و نویسنده ی “ما نیاز به صحبت کردن داریم- مکالمه ی رسمی با رئیس” از رئیس تان بپرسید که انرژی خود را در چه جاهایی باید متمرکز کنید.

درخواست ها و سوال های کاملاً مشخص و ویژه بپرسید تا درباره ی چیزی که او دقیقاً می خواهد روشن شوید.

– تمرین کنید

قبل از اینکه در چنین موقعیت هایی قرار بگیرید و عصبی شوید عکس العمل های موردانتظار خود را تمرین کنید. تمرین کردن، از تحقیق، دانش و آمادگی فراتر است. اما همه ی اینها پیش نیاز هستند.

Muzio می گوید: این کار می طلبد که ارائه ی خود را با صدای بلند، چندین بار تکرار کنید. البته که شما نمی توانید همه ی احتمالات در این تعامل را تمرین کنید؛ اما اگر “تمرین کردن” به شما کمک کند که امواج اولیه ی عصبی خود را مدیریت کنید، همه چیز برای شما آسان تر خواهد شد.

– سعی کنید رئیس خود را بشناسید

هرچه با رئیس خود آشناتر باشید بیش تر می توانید ساعات غیررسمی تری را در کنار او سپری کنید.
Eisaguirre پیشنهاد می دهد که رئیس تان را به یک نوشیدنی یا ناهار دعوت کنید تا فرصتی پیش آید که از احساسات و چیزهایی که برای او ارزشمند هستند و یا ترس دارند آگاهی یابید. این کار شجاعت خاصی را می طلبد اما مطمئن باشید که سودمند خواهد بود.

– به عنوان یک مشاور به رئیس خود نزدیک شوید

Patterson می گوید: رئیس ها اطلاعات مفیدی را می توانند در اختیارتان قرار دهند؛ زمانی که چیزی به موفقیت رسیده باشد. همینطور آنها از ایفا کردن نقش یک مشاور لذت می برند. “زمان صرف کردن در مباحث حرفه ای به از بین بردن قدرت رابطه تان کمک می کند. – یعنی رئیس شما را از نقشِ ارزیابی کننده به یک مشاور و یاری دهنده تغییر می دهد.-

– کار خود را به نحواحسن انجام دهید

یک جمله ای هست که اخیراً، به نظر می رسد نصیحت ساده ای باشد، اما در عین حال قدرت زیادی نیز دارد و آن “یک کارمند خوب باشید!” است.

اعتماد به نفس با تجربیات مثبت بدست می آید و تجربه های مثبت از سخت کوشی و آمادگی حاصل می شود. کار خود را به خوبی انجام دهید به طوری که هیچ ترسی به هنگام رویارویی با رئیس تان ایجاد نشود!

هرگونه مشاوره در این خصوص را می توانید با کارشناسان پدیده فکر مهتر در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar